TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КадеВечер

Илон Маск ќе се бори против вештачката интелегенција

КадеВечер - 18.01.2018

Како извршен директор на компанијата “Tesla” и “Space X” и прeтседател во “SolarCity”, Илон Маск секојдневно има зафатен ...

3 поврзани вести »

Кејт Мос и Џиџи Хадид во заедничка модна кампања!

КадеВечер - 18.01.2018

Кејт Мос и Џиџи Хадид се ѕвезди на новата црнобела кампања на познатиот дизајнер на чевли Стјуарт Вајцман. Стуарт Вајцман е познат по тоа што соработува со едни од најпознатите модни имиња, за неговите модни кампањи.

5 поврзани вести »

Трудниците први ќе ги уживаат ЕУ правилата

КадеВечер - 18.01.2018

Екстра правна заштита добија трудниците во Македонија, но и жените кои неодамна се породиле, откако од 29 декември минатиот месец започна детално да се усогласува македонскиот Правилник за работа со тој на Европската Унија, пишува судство.мк.

7 поврзани вести »

Светски спортски сали кои изгледаат доста монументални

КадеВечер - 18.01.2018

Спортските и фитнес сали се неправедно запоставени, имајќи предвид дека во светот ги има доволно доста кои со својот изглед привлекуваат многу внимание. Се повеќе зад креациите на овие современи спортски објекти, стојат ценети архитектонски студија, ...

Samsung тајно го прикажа новиот свитлив Galaxy X

КадеВечер - 18.01.2018

Samsung на своите партнери им овозможи да видат како ќе изгледа идниот Samsung Galaxy X, кој е речиси завршен. Освен Galaxy s9 и Note 9, на пазарот се очекува уште еден смартфон, станува збор за Galaxy X.

13 поврзани вести »

Продажбата на албумите на „Кренберис“ зголемена за 900.000 проценти

КадеВечер - 18.01.2018

По смртта на пејачката Долорес О’Риордан, главниот вокал на ирскиот бенд „Кренберис“, продажбата на нивните албуми на „Амазон“ се зголемила за 900.000%. Најпродаван од сите е последниот албум, Something Else, чија продажба скокна за 913.350%.

Вода со јаболко и цимет, напиток за детоксикација!

КадеВечер - 18.01.2018

Комбинацијата на јаболко и цимет фантастично го регулира метаболизмот и ефикасно ја намалува тежината со елиминирање на вишокот течност задржување од телото. Освежете го телото со вкусен пијалок без калории кој може да го забрза вашиот метаболизам … ...

5 поврзани вести »