TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Кои се најдобрите и најлошите карактеристики на Овните?

Кафе пауза - пред: 9 часа

Сите имаме добри и лоши страни. Истото важи за луѓето родени во знакот Овен. Никој не сака да си ги признае своите недостатоци, но тоа е многу важно за личниот развој. Многу е важно да бидеме свесни за нашите предности и недостатоци за да можеме да ...

12 поврзани вести »

Што значи да се биде човек без влакна на јазикот?

Кафе пауза - пред: 10 часа

Најголемиот проблем на директните луѓе е тоа што другите мислат дека тие не размислуваат пред да проговорат. Веруваат дека не ги мислат сериозно нивните зборови, само поради тоа што не им е тешко да ги кажат гласно.

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Кафе пауза - пред: 10 часа

Џон Вилхелм живее во Швајцарија заедно со неговата сопруга и 3 деца: 2 ќерки и 1 син. Отсекогаш го интересирала фотографијата, а љубовта кон ова хоби ја наследил од татко му кој бил искусен фотограф и поседувал голем број фотоапарати, објективи и ...

20 фотографии што морате да ги погледнете два пати за да сфатите што се случува на нив

Кафе пауза - пред: 11 часа

Дали некогаш сте виделе мачка со автоматско оружје? Сега ќе го направите тоа! Во денешно време стискањето на едно копче е сè што треба да направите за да овековечите неверојатен момент. Но, понекогаш играта на светлината, сенките и линиите создаваат ...

Прочитајте го ова ако се чувствувате како „ѓубре“

Кафе пауза - пред: 11 часа

Сосема е во ред да имате лоши денови, тоа на сите ни се случува. Како еден вид настинка на душата, едноставно треба да ги прифатите такви какви што се и потоа да ја пронајдете силата во вас што ќе ви помогне да ги надминете.

Одберете круна и дознајте една скриена тајна за вашиот живот

Кафе пауза - пред: 12 часа

Дали некогаш сте се чувствувале како да имате талент што не можете да го идентификувате? Сите ние имаме скриена моќ длабоко во себе и понекогаш ни е потребно мало „поттурнување“ за да пристапиме до неа и конечно да можеме да ја искористиме силата ...

5-те хороскопски знаци што знаат како да го добијат тоа што го сакаат

Кафе пауза - пред: 13 часа

Не постојат поодлучни знаци од овие 5! Кога тие ќе наумат нешто, сметајте дека тоа е веќе завршено. Ако и вашиот знак се наоѓа на оваа листа, веројатно знаете точно за што зборуваме. Ако не, можеби би требало да се опкружите со овие луѓе за да ...

12 поврзани вести »

6 знаци дека премногу спиете

Кафе пауза - пред: 14 часа

Ви се ли има случено да се разбудите од долг сон и да се чувствувате ужасно? Без разлика дали се чувствувате навистина жедно, ве боли главата или телото ви е вкочането, има причина зошто вашето тело реагира така после долг сон.

2 поврзани вести »

17 едноставни начини да бидете подобар сопруг и да го подобрите вашиот брак

Кафе пауза - пред: 14 часа

Нема упатство за тоа како да бидете маж, ниту пак за тоа како да бидете добар сопруг. Па, што е потребно за да бидете добар сопруг и да имате среќен брак? Ако сакате да бидете навистина добар сопруг, постојат неколку работи кои ќе ви помогнат во тоа.

2 поврзани вести »

25 бизарни работи во вселената што не можат да бидат објаснети

Кафе пауза - пред: 15 часа

Иако човештвото ги гледа ѕвездите уште од древни времиња, дури неодамна успеавме да направиме некој чекор напред кон разбирањето на вселената. Користејќи математика, телескопи и сателити продолжуваме да учиме за просторот во кој е сместен нашата ...

Што им е заедничко на луѓето кои живеат подолги и поздрави животи?

Кафе пауза - пред: 16 часа

Луѓето денес живеат подолго од кога било во историјата на човештвото. Сепак, додека животниот век е продолжен, не значи дека квалитетот на животот го следи овој тренд. Но постои дел од популацијата кој научниците го нарекле „супервозрасни“.

Научниците побиле 12 заблуди за ракот

Кафе пауза - пред: 17 часа

во Америка разгледувал неколку факти поврзани за ракот и се фокусирал на најчестите недоразбирања. Дали дезодорансите влијаат на нашето здравје? Дали е безбедно да живеете до електрана? Погледнете некои од најпознатите заблуди за ракот за кои ...

2 поврзани вести »

17 навики коишто можат да ви ја стабилизираат врската уште во раната фаза

Кафе пауза - пред: 17 часа

Иако првите неколку седмици од љубовните врски најчесто се карактеризираат со еуфорија, забрзано темпо и пеперутки во стомакот, сепак оваа фаза е пресудна за да утврдите дали врската којашто сте ја започнале е здрава и дали постои можност во иднина ...

3 поврзани вести »

Дали ве боли грбот, но ниту една терапија не ви помага? Можеби имате ТМС!

Кафе пауза - пред: 17 часа

Доктор Џон Е. Сарно е американски професор по рехабилитациска медицина и автор на многубројни научни истражувања, вклучувајќи ја и книгата „Како да ја излечите болката во грбот?“. Уште пред 30 години, тој ја открил причината за болките во грбот и ...

7 работи што не сте ги знаеле за кармата

Кафе пауза - пред: 18 часа

Кармата иако важи за дел од спиритуалниот свет, таа е и универзален закон претставен од страна на Њутн како закон за акција и реакција. Самото име во јазикот санскрит значи „дело/акција“, што значи дека кармата е реакција на нешто што веќе сме го ...

Првоодделенците од ОУ „Коле Неделковски“ во здружена иницијатива со Алпско Млеко: „Амбалажниот отпад може да има втор ...

Кафе пауза - 19.02.2018

Учениците од ОУ „Коле Неделковски“ заедно со Алпско млеко направија акција каде со заеднички сили обезбедија храна и привремени живеалиша за локалните птици и другите мали заедници карактеристични за овој регион, полесно да ги преживеат ладните ...

Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители

Кафе пауза - 19.02.2018

Здравото семејство, како примарна група во општеството која овозможува сигурност, чувство на припадност и емоционална блискост на своите членови, е од суштинско значење за правилен раст и развој на децата.

14 поврзани вести »

Зошто ова детенце сака да почека да потпорасне за да фати девојка?

Кафе пауза - 19.02.2018

Одговорот на ова дете е бесценет! Слушнете го само неговото автентично и искрено мислење зошто смета дека е премал за девојка и подгответе се да се смеете до ...

Моќни илустрации од јапонски артист што ќе ве замислат за животот

Кафе пауза - 19.02.2018

Една слика вреди илјада зборови… барем така се чувствуваат луѓето што ги гледаат илустрациите на мистериозните јапонски артист што во светот на Интернетот е познат како Avogado6. Илустраторот не споделува многу лични детали за својот живот.

Танцувајте и согорете ги калориите со помош на овие 4 забавни видеа со вежби

Кафе пауза - 19.02.2018

Сигурно ќе ви биде полесно да издвоите 20 минути во текот на денот за вежбање доколку знаете дека истовремено и ќе се забавувате. Токму затоа и решивме да ви помогнеме да ослабите со помош на танцови рутини што ги обожаваат и славните личности.

2 поврзани вести »