TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канал5

Ристовски со Спортинг во осминафинале, елиминари Наполи, Ница, Селтик

Канал5 - тукушто објавено

Македонскиот фудбалер Стефан Ристовски со екипата на Спортинг се пласираше во осминафиналето од Лига Европа, откако ја елиминира Астана. Спортинг на реванш натпреварот на домашен терен ремизираше со 3:3, но на првиот натпревар во гости ја совлада ...

13 поврзани вести »

Индија се потсмева на ,,Боливуд стилот” на Канадскиот премиер (ВИДЕО+ФОТО)

Канал5 - пред: 33 мин

Канадскиот премиер Џастин Трудо со семејството се вистинска атракција во Индија. Од пристигнувањето во официјална посета на Индија пред пет дена , сите членови на семејството се облечени исклучиво во Индиски носии .

Ѓоковиќ го тужеше Рио, бразилските власти со контратужба

Канал5 - пред: 48 мин

Властите на Рио де Женеиро поднесоа тужба против најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ како одговор на неговата тужба од пред две години. Ѓоковиќ во 2012 година со Густаво Куертен одигра ревијален натпревар и според договорот српскиот тенисер ...

11 поврзани вести »

Деца прегазени од пијан возач

Канал5 - пред: 51 мин

Братчиња на возраст од 6 и 2 години се прегазени од пијан возач во Лондон. Во нив попладнево околу 14 часот удрил црн Форд фокус , по што возачот избегал . Децата веднаш биле однесени во болница со тешки повреди .

Кекеновски: Сериозни сме кога предлагаме сојуз со Турција - Дерала: Не добивме рокенрол туку поп-рок влада со етно ...

Канал5 - пред: 51 мин

Граѓаните имаат повисоки очекувања од она што го гледаат како постигнување на владата. Кога би кажал дека е супер владата тогаш треба да го напуштам моето место во „Цивил“, изјави во вечерашното издание на „Само Вистина“ Џабир Дерала од НВО „Цивил“.

Серхи Роберто во Барселона до 2022 година

Канал5 - пред: 1 час

Фудбалерот на Барселона, Серхи Роберто, го продолжи договорот со каталонскиот клуб до јуни 2022 година, со откупна клаузула од 500 милиони евра. Роберто, кој доаѓа од школата на Барселона, дебитираше во 2010 година.

9 поврзани вести »

Ѓоковиќ: Се поблиску сум до враќање на теренот

Канал5 - пред: 1 час

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ објави дека е се поблиску до враќање на теренот. Тој е на подготовки во Монте Карло, каде тренира за да се врати во натпреварувачка форма по операцијата на лактот.

11 поврзани вести »

СДСМ : Мицковски во одбрана на насилното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кое граѓаните го поразија

Канал5 - пред: 1 час

Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски, реагираат од СДСМ . Споменикот дивоградба беше поставен незаконски, без почитување на процедурите и неговото отстранување става ...

54 поврзани вести »

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Канал5 - пред: 1 час

Aктерот Владо Јовановски излегува од затворот во Шуто Оризари, Мукоски останува . Кривичниот совет на скопска Апелација одлучи да ја прифати жалбата и мерката притовр да ја замени со куќен притвор.

53 поврзани вести »

Полицијата употреби спреј против штрајкувачите од ,,Ер Франс”

Канал5 - пред: 2 часа

Полицијата употреби спреј за да ги растера вработените во Францускиот авио превозник Ер Франс , кои денеска стапија во генерален штрајк. Дел од вработените сакале да упаднат во терминалот на аеродромот ,,Шарл де Гол “ во Париз , по што интервенирала ...

5 поврзани вести »

Еден загинат, еден повреден во сообраќајка на обиколницата во Скопје

Канал5 - пред: 2 часа

Едно лице загина, а друго е повредено во сообраќајна несреќа која се случи попладнево околу 17 часот на скопската обиколница, пред клучката Радишани. Во несреќата учествувале „рено меган“ управувано од В.Ѓ. (54) од Скопје и „југо“.

22 поврзани вести »

Тренерот на Влазнија избоден со нож во Скадар

Канал5 - пред: 2 часа

Тренерот на фудбалскиот клуб Влазнија, Ернест Џока, е избоден со нож во Скадар. Како што јавија албанските медиуми, нападот го извршило засега неидентификувано лице. Џока веднаш е пренесен во болница, а полицијата отвори истрага за случајот.

9 поврзани вести »

„Камп ноу“ заминува во историјата, Барселона го продава името на стадионот

Канал5 - пред: 2 часа

Барселона преговара за продажба на правата за името на стадионот „Камп ноу“ за што клубот ќе добие над 200 милиони евра. Од клубот потврдија дека преговараат со три компании, како и дека продажбата е дел од планот за модернизација на стадионот, но и ...

12 поврзани вести »

Обвинителството поведе истрага против Тони Цетински

Канал5 - пред: 2 часа

Против хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински обвинителството во Пула поведе истрага за сообраќајката во која тој прегази 62 годишен маж. Обвинителството во Пула донесе одлука за поведување истрага против Тони Цетински , кој на почетокот на ...

4 поврзани вести »

Опериран најголемиот тумор на глава (ФОТО)

Канал5 - пред: 3 часа

Во Индија докторите извадиле рекордно голем тумор на главата , поради кој пациентот изгледал како да има две глави. Туморот на мозокот тежел речиси 2 килограми. Како што велат докторите од болницата во Бомбај , туморот бил толку голем што изгледало ...

Фернандо Алонсо подложен на допинг тест

Канал5 - пред: 3 часа

Фернандо Алонсо денеска го посетиле претставници на ВАДА (Светска антидопинг агенција), кои му земале примерок од крв и урина. Испекторите на Агенцијата кај Алонсо пристигнале околу шест часот наутро.

10 поврзани вести »

Уште еден фустан што откри премногу на црвениот тепих(ФОТО)

Канал5 - пред: 3 часа

Гламурозниот фустан и зададе главоболка на познатата пејачка Пикси Лот . Еден преголем чекор беше доволен за да се открие премногу од длабокиот изрез на фустанот. На доделувањето на Британските музички награди ,иако сите очи беа вперени во ...

Автомобил влета во група деца – 12 повредени

Канал5 - пред: 3 часа

Дванаесет деца на возраст од 5 до 11 години се повредени кога автомобил влета во нив. Несреќата се случила попладнево во близина на градот Папрад во Словачка. Возачот нха возраст од 66 години ја изгубил контролата над возилото и влетал во групата ...

2 поврзани вести »

Дефект на трафостаница остави без струја и вода делови од Скопје

Канал5 - пред: 3 часа

Екипите на ЕВН Македонија почнаа со приклучување на дистрибутивната мрежа на дел од корисниците во Скопје кои останаа без струја денеска попладне поради испадот на извод од 110-киловолтната трафостаница „Васил Главинов“.

13 поврзани вести »

Богдановиќ: Споменикот на Ќосето е дивоградба

Канал5 - пред: 4 часа

Споменикот на Ќосето е дивоградба вели градоначалникот на општина Центар , Саша Богдановиќ . Градоначалникот Богдановиќ вели дека во тек е постапка за утврдување на законитоста и на други споменици од проектот ,,Скопје 2014” .

54 поврзани вести »