TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Karas4training

Возиш точак или ти го украдоа?

Karas4training - пред: 23 часа

Анкетата ја спроведува НаТочак со цел собирање информации од велосипедската заедница за отсликување на моменталната ситуација на тема украдени точаци. Ќе ти бидат потребни најмногу 5 минути да ја одговориш.

2 поврзани вести »

Како да останете мотивирани?!

Karas4training - пред: 23 часа

Мотивацијата може да биде тешка задача, но сега ние ќе ви ги претставам петте клучни начини за да останете мотивирани во некои аспекти на животот и физичката активност. Да се биде мотивиран во консумирање на здрава исхрана, вежбање и да бидете ...

Полјаците напредуваат на К2

Karas4training - пред: 23 часа

Полската зимска експедиција на К2 сè уште се наоѓа на планината и трпеливо работи на потенцијалното прво зимско искачување на последниот од низата врви повисоки од 8000 метри. Во последниот допис, дуото Биелицки-Урубко се на 7400 метри.

Mavrovo Thrones

Karas4training - пред: 1 ден

Почитувани скијачи, бордери, фанатици, Чест и задоволство ни е да го најавиме "MAVROVO THRONES", настан кој за прв пат ќе се одржи на Ски Центар Заре Лазаревски воедно и прв од таков тип во Македонија.

Шапка повторно во полн сјај – рекорден број на учесници!!!

Karas4training - 19.02.2018

На падините на Шар Планина изминатиот викенд се одржа традиционалниот меѓународен скијачки „Меморијал Стеве Илиески – Караѓуле 2018" во организација на Пријателите на Стеве, МК Александар и СК Полар со рекорден број од 183 учесници.

5 поврзани вести »

REEL ROCK 12

Karas4training - 19.02.2018

REEL ROCK 12 - Епа дојде и кај нас! Во четврток, на 22.02.2018 во Болдербар Скопје, со почеток во 21.00часот, ќе го гледаме најновиот REEL ROCK 12. Ве каниме заедно да ја гледаме ...