TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kumanovo News

Три катни гаражи најави градоначалникот Димитриевски

Kumanovo News - пред: 9 часа

„Куманово е град проектиран за 8 до 10 илјади возила, а во моментот имаме 27.000 возила регистрирани во нашата општина, ако не ги сметаме оние што транзитираат низ Куманово од соседните општини.

5 поврзани вести »

Го нападнале полицаецот откако направиле сообраќаен прекршок

Kumanovo News - пред: 10 часа

Инцидентот се случил завчера околу 10.50 часот на улицата „11-ти Октомври“, кога А.Е.(55) од Куманово кој управувал патничко возило поло, го омаловажувал полицаецот при вршење служба со специјално возило “пајак“. Откако на А.Е.

7 поврзани вести »

Градоначалникот ќе даде отчет за сработеното

Kumanovo News - пред: 11 часа

Презентацијата во живо ќе се пренесува на Телевизија плус од 13 ...

5 поврзани вести »

Маската „Црно и бело“ на кумановските средношколци наградена на Струмичкиот фестивал

Kumanovo News - пред: 11 часа

Во категоријата од 30 до 50 учесника, на централното дефиле во сабота пред многубројната публика се претставија 40 ученика, и во силна конкуренција добија награда од стручното жири. „Бевме одлично примени од публиката за што сведочи и наградата.

Изгоре канцеларија во Кумановската полиција

Kumanovo News - пред: 13 часа

Пожарот избувнал вчера околу 7 часот на првиот кат, а го забележал еден од вработените кој порано дошол на работа. Со присебност на вработените и противпжарната единица пожарот бил изгаснат во 7.45 часот и не се проширил на останатите канцеларии во ...

23 поврзани вести »

Директорка вработила воспитувачка без соодветно образование

Kumanovo News - 20.02.2018

Во периодот од 17.09.2015 до ноември 2017 година пријавената, како директор на основното училиште „Христијан Тодоровски – Карпош“ во с. Драгоманце, општина Старо Нагоричане, овозможила вработување на К.Ј.

9 поврзани вести »

Општински натпревар по математика во “Браќа Миладиновци“

Kumanovo News - 20.02.2018

Ќе учествуваат над 250 ученици од четврто од деветто одделение од сите училишта во Општина Куманово. Најдобрите ќе ја претставуваат општината на регионално натпреварување. Натпреварот ќе започне во 9 ...

Приведен Германец - предизвикал тепачка

Kumanovo News - 20.02.2018

Странецот предизвикал тепачка со елементи на кривично дело „насилство“, како и поради сторен прекршок по член 139 од Закон за странци. Тој бил задржан за понатамошна постапка пред надлежен ...

4 поврзани вести »

Тешко повреден велосипедист, пренесен на Скопска клиника

Kumanovo News - 20.02.2018

Несреќата се случила завчера во 5.40 часот на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, кога патничко возило сеат кордоба со кумановски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ш.(61) од Куманово удрило во велосипед кој го управувал С.Б.(56) од Куманово.

9 поврзани вести »

Гласавме за подобро утре, но се разочаравме, вели Елезовски

Kumanovo News - 20.02.2018

„Политичарите ги заборавија граѓаните, бидејќи нивните празни ветувања донесоа само раздор, лутина, разочарување и заминување од државата, зголемување на дискриминацијата, па дури и појава на расизам.