TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kumanovo News

Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Kumanovo News - пред: 10 часа

Со одлуката на регулаторната комисија за енергетика новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 65,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 67, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 57, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 45,5 денари ...

34 поврзани вести »

Вистинска приказна за кумановските Ромео и Јулија

Kumanovo News - 18.02.2018

- Ленче Кумановче не е измислен лик, туку таа навистина постоела и во реалниот живот се викала Сава. Била ќерка - единица на чорбаџијата аџи Трајко и немала мајка, туку ја одгледала маќеата.

Реакција на колумната на Бране Петрушевски: „Градоначалникот вети и остварува“

Kumanovo News - 18.02.2018

Реакцијата ја пренесуваме во целост. Најлесно е да критикуваш. Но земи направи го. Создади нешто корисно за заедницата, нека другите имаат бенефит од истото. Пред два дена прочитав текст дека градоначалникот за 100 дена од мандатот само се сликал и ...