TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Снегот го изненади Шилегов во февруари- улиците прекриени со снег, сообраќајот отежнат, службите потфрлија

Курир - пред: 57 мин

Врнежите од снег кои денеска го зафатија Скопје, веќе ги прекрија сообраќајниците во главниот град. Во ноќните часови поголемите улици се прекриени со снег и сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи возачите ја прилагодуваат брзината согласно ...

114 поврзани вести »

Во Србија се роди првиот принц по 90 години

Курир - пред: 2 часа

Принцезата Даница Караѓорѓевиќ, сопруга на српскиот принц Филип, денеска роди син. Мајката и бебето се добро, а извор близок на пралската двојка открива дека наследникот Караѓорѓевиќ ќе се вика Стефан.

8 поврзани вести »

Во ножички со смртта: Овие возачи навистина имаа среќа (ВИДЕО)

Курир - пред: 3 часа

Огромен одрон од карпа тресна на патот додека беше полн со возила. Ова видео е направено во Тајван, и чиста среќа е како никој не е повреден. Одронот за влакно промаши автомобил и камион, а паднал од 30 ...

8 поврзани вести »

МВР ја потврди сообраќајката во која е повредена ќерката на Шенка Колозова и уште 5 други лица

Курир - пред: 3 часа

Откако „Фокус“ објави дека во скопската населба Ѓорче Петров се случила сообраќајна несреќа во која е повредена ќерката на познатата актерка Шенка Колозова и уште петмина други, за случајот се огласија и од МВР.

24 поврзани вести »

Девојчето од „25 Мај“ преживувало пекол: Ноќе се проституирало, дење питачело

Курир - пред: 4 часа

Почнаа да се расплетува случајот со тринаесетгодишната штитеничка од домот „25 Мај“, која неодамна абортираше. Според сознанијата, последните неколку месеци биле пеколни за девојчето. Било принудувано да се проституира, а макро на малолетничката ...

58 поврзани вести »

Ќерката на Шенка Колозова повредена во сообраќајка кај надвозникот во Ѓорче Петров (ФОТО)

Курир - пред: 4 часа

Пред околу еден час се случила сообраќајна несреќа кај надвозникот во скопската населба Ѓорче Петров, каде што се судриле два автомобили, дознава „Фокус“. Според првичните информации, во сообраќајката полесно повредена е ќерката на познатата актерка ...

24 поврзани вести »

Снегот нема да престане да вее: Уште пообилни врнежи во текот на ноќта

Курир - пред: 5 часа

Во текот на ноќта времето ќе биде студено со пообилни врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат дека до 16 часот денеска најмногу снег наврнал во Маврово односно 56 сантиметри, 31 во Лазарополе, 20 во ...

114 поврзани вести »

ФОТО: Сообраќајка вечерва во Скопје, автомобилите смачкани

Курир - пред: 5 часа

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Скопје. Според фотографијата на Ѕидот на сообраќајниот срам, се судриле две возила на мостот Гоце Делчев. Автомобилите се смачкани, а се уште нема податоци за повредени лица и ...

6 поврзани вести »

Позната причината за смртта на родилката од „Санте Плус“

Курир - пред: 6 часа

Триесет и едногодишната родилка Дебора Џамбази починала при грешно поставање на тубусот при што оштетен е хранопроводот, пренесува Телма . Ова укажува дека наместо во дишните патишта цевката за анестезија била ставена во погрешен орган.

12 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Дното е пробиено, денес Заев направи настан за исчистен смет

Курир - пред: 6 часа

Дното е пробиено, денес Заев направи настан за исчистен смет. Оваа влада нема проекти и се фали со она што е редовна дневна активност на јавните претпријатија за комунални услуги. Заев и Алаѓозоски неуспешно се обидуваат да го прикријат срамот и ...

46 поврзани вести »

Во Маврово наврна над половина метар снег- еве како е на другите места

Курир - пред: 7 часа

– До 16 часот во Маврово наврнале 56 сантиметри снег, во Лазарополе 31, Пожаране 20, пет сантиметри во Тополчани два во Тетово, Штип, Претор и Битола и еден сантиметар во Скопје, Прилеп и Охрид.

114 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев го информираше Јункер за политичката тортура која се спроведува во државата

Курир - пред: 7 часа

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува заложбата на Претседателот на ЕК, Жан Клод Јункер, за интегрирање на Република Македонија во ЕУ. ВМРО-ДПМНЕ останува силно посветена на европската интеграција на државата.

44 поврзани вести »

Забрана за камиони од Струга кон граничниот премин Ќафасан

Курир - пред: 7 часа

Патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан забранет за камиони. Како што информираа од АМСМ, забраната за движење на тешки товарни возила е во важност од 16 ...

43 поврзани вести »

Најмалку 26 лица загинаа во судири во Источна Гута

Курир - пред: 8 часа

– Најмалку 26 лица загинаа при судири меѓу сириските владини сили и бунтовниците во Источна Гута, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Директорот на Опсерваторијата Рами Абдел Рахман, посочи дека се водат жестоки борби во јужниот дел ...

73 поврзани вести »

ФОТО: Убава наставничка оди 10 години во затвор – Завела 13-годишен ученик и забременила со него

Курир - пред: 8 часа

Убавата наставничка по англиски јазик од Тексас, 24-годишната Александрија Вера, на која и се заканувале 30 години затвор затоа што редовно одржувала сексуални односи со својот 13-годишен ученик и забременила од него, била осудена на многу помала ...

2 поврзани вести »

Средба на Иванов со претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер

Курир - пред: 8 часа

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска оствари средба со претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер. На средбата, како што соопштија од Кабинетот на преседателот, било разговарано за актуелната политичка состојба во ...

112 поврзани вести »

Јилдирим: Турција може да ја неутрализира секоја закана

Курир - пред: 9 часа

– Турскиот премиер Бинали Јилдирим порача дека Турција може да ја „неутрализира секоја закана“, пишува „Екатимерини“. Турскиот провладин весник „Стар“, таа изјава ја гледа како „индиректна закана и предупредување за Кипар и Грција“.

9 поврзани вести »

Јункер: Ако продолжите вака можна е препорака, стигнувајќи на аеродромот забележав дека нешто се сменило

Курир - пред: 9 часа

– Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер истакна денеска во Скопје дека во земјава не пристигнал за да соопшти точен датум за почеток на преговорите, но напомена дека Македонија е на добар пат, постигнала напредок и оти ако продолжи ...

112 поврзани вести »

Заев по средбата со Јункер: За Владата е прифатливо име со географска одредница, наша должност е да го решиме ова ...

Курир - пред: 9 часа

За Владата е прифатливо име со географска одредница, кое ќе направи дистинкција помеѓу наѓата држава и регионот во Грција, рече премиерот Зоран Заев, по средбата со претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер во Скопје.

44 поврзани вести »

Во Тетово не се гледа прст пред око: Кој дозволи да се игра фудбал? (ВИДЕО)

Курир - пред: 10 часа

Неверојатна ситуација и услови во Тетово, но сепак главниот судија дозволи да се игра мечот помеѓу Шкендија и Академија Пандев. Евидентно е бавното движење на играчите на двете екипи, едвај се гледа каде се додава со топка, а не пак да зборуваме за ...

47 поврзани вести »