TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

ФОТО: Македонските ракометари го растажија познатиот актер од хит серијата на Сител

Курир - 16.01.2018

Црногорскиот актер Момчило Оташевиќ, кого македонската публика моментално го гледа во улогата на Ранко во серијата „Чиста љубов“ која се емитува на Сител телевизија, се појави на ракометниот меч одигран вчера помеѓу Македонија и Црна Гора, на кој ...

3 поврзани вести »

Тлото не мирува: Земјотрес вечерва во Македонија

Курир - 16.01.2018

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар. Во 21 часот и 22 минути вечерва земјотрес со јачина од 2,2 степени е почувствуван во Охридско.

35 поврзани вести »

Шведска ја „растури“ Хрватска, Србија се радува

Курир - 16.01.2018

Шведските ракометари во феноменален меч ја победи Хрватска со 35:31, со што го освоија првото место во групата А. Швеѓаните вечерва им одржаа вистинска лекција на Лино Червар и домаќините на ЕП.

137 поврзани вести »

Едната е девојка, а другата има 7 деца: Која од овие убавици е мајка, а која ќерка? (ФОТО)

Курир - 16.01.2018

Кога при една прилика споделила роденденска фотографија со својата најстара ќерка, луѓето биле збунети, зошто не им било јасно кој е кој на сликата. Овие две дами кои гордо позираат заедно се мајката Џесика (43) и ќерката Алиса (23), а дали може да ...

4 поврзани вести »

Пристигнаа резултатите од обдукцијата: Ивановиќ убиен со шест куршуми со пиштол познат како „долга деветка“

Курир - 16.01.2018

Обдукцискиот наод покажува дека косовскиот политичар Оливер Ивановиќ бил убиен со шест куршуми од пиштол марка М70А, познат како „долга деветка“. Обдукцискиот наод покажува дека косовскиот политичар Оливер Ивановиќ бил убиен со шест куршуми од ...

234 поврзани вести »

ФОТО: Овие судии ќе ја делат правдата на двобојот Македонија – Германија

Курир - 16.01.2018

Судиите од Белорусија, Андреј Гушко и Сирхеј Репкин се делегирани да ја делат правдата на мечот меѓу Македонија и Германија, кој директно одлучува за првото место во групата Ц. Се работи за добро познати арбитри коишто досега и имаат судено на ...

9 поврзани вести »

Не е шега: Направиле семејни фотографии, но на ова не се надевале (ФОТО)

Курир - 16.01.2018

-Плативме 250 долари за семејни фотографии. Ве молиме погледнете ги овие фотографии кои ни ги доставија - напишале тие како објаснување на шесте фотографии кои ги споделиле. Пам и Дејв биле непријатно изненадени кога ги добиле своите семејни ...

Оливер Драгојевиќ прв пат проговори за состојбата по хемотерапијата: Јас веднаш би се вратил на сцената, но…

Курир - 16.01.2018

Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување. Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ веќе некое време оздравува од ракот на белите дробови, а по хемотерапијата за прв пат се ...

7 поврзани вести »

Ја извади од памет својата баба со пластичен пиштол: И таа не му остана должна, оваа одмазда ќе ја памти додека е жив

Курир - 16.01.2018

На бабичката за малку ќе и откажеше срцето кога внукот и пријде позади грб со пластична пушка вперена во неа. Внуците уживаат да се пошегуваат со своите баби и дедовци. Така и ова момче сакаше да се пошегува со својаа бабичка, но шегата воопшто не ...

2 поврзани вести »

Германскиот голман со шокантно тврдење за спорната ситуација

Курир - 16.01.2018

Натпреварот помеѓу Словенија и Германија од вчера, засекогаш ќе остане запаметен како еден од најконтроверзните на сите ЕП досега. Познато е дека Словенија ја загуби победата откако по долго гледање на видеото што овозможува од ова ЕП оваа новина, ...

107 поврзани вести »

Нема да го препознаете: Како изгледаше Филип Кузмановски пред шест години во „Пелистер“? (ФОТО)

Курир - 16.01.2018

Нема да го препознаете. Филип Кузмановски фотографиран во 2012, кога бил член на ракометниот клуб Пелистер, јуниори… И тогаш играше лев бек и како што гледате сеуште си ја носи среќната 18-ка.

43 поврзани вести »

Македонија утре игра против вистински дрим тим: Од каде доаѓа најголемата опасност на Германија?

Курир - 16.01.2018

Германија во утрешниот натпревар влегува како апсолутен фаворит, што потврдуваат и квотите во обложувалниците. Сепак македонските ракометари често во минатото знаеле да им ги замрсат плановите на фаворитите, целата спортска јавност се надева дека ...

Ќе ви се заврти во умот: Маријана Станојковска со фотосесија во проѕирен фустан (ФОТО)

Курир - 16.01.2018

Облечена во црвен фустан преку кој наѕира нејзината долна облека успеа да привлече воздишки и голем број лајкови. Манекенката и водителка Маријана Станојковска на социјалните мрежи се пофали со нова фотосесија.

6 поврзани вести »

Огромна среќа во семејството Кардашијан: Ким и Канје го добија третото дете од сурогат мајка

Курир - 16.01.2018

Ким ја објави убавата вест на нејзиниот вебсајт со објава со наслов „She's here!“ (Таа е тука!). Ким Кардашијан и Канје Вест го добија своето трето дете со сурогат мајка во понеделникот, пишува TMZ. Според сајтот парот добил здраво девојче.

33 поврзани вести »

По секс-скандалот, нови и сериозни обвиненија против Кевин Спејси

Курир - 16.01.2018

Според информациите на весникот, 51-годишниот Ерл Блу, кој е на чело на компанијата VIP Protective Services, бил вработен за време на снимањето на првата сезона на “Куќа од карти”. Тој рече дека на сетот Спејси одбил да комуницира со црнците ...

3 поврзани вести »

Србија го победи Исланд- само ова сценарио го носи нашиот сосед во главната фаза!

Курир - 16.01.2018

Српските ракометари го совладаа Исланд со 29:26 во третото коло од ЕП во Хрватска, со што ги задржаа теоретските шанси за пласман на едно од првите три места во групата и пласман во главната фаза.

137 поврзани вести »

Болка, тага и солзи: Телото на Оливер Ивановиќ пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 16.01.2018

Телото вечерва ќе преноќи во неговиот втор дом, партијата, додека утре ќе биде погребан на новите гробишта во Белград. Телото на убиениот Оливер Ивановиќ вечерва пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен.

234 поврзани вести »

Мали исламисти, голем проблем: Европа нема решение за враќањето на „Децата на Калифатот“

Курир - 16.01.2018

Иако „Калифатот“ на ИСИС во Сирија и Ирак е сведен на само 2% од некогашната територија на џихадистите и тие се пред целосен пораз, сепак после сето тоа на површина ќе исплива нов проблем – децата на борците кои се враќаат во Европа.

3 поврзани вести »

Сопругата на Оливер Ивановиќ се онесвестила кога дознала дека починал, детали од хоророт во болницата

Курир - 16.01.2018

Веднаш кога слушнала за веста пристигнала во болница, каде што од лекарите ги дознала деталите за неговата состојба. Штом ја слушнала дека нејзиниот сопуг починал таа изгубила свест. Она што успеала да го каже било: „Повторно ми го земаа.

234 поврзани вести »

Мисајловски: Доста е со омраза, нашите сограѓани сакаат позитивна политика!

Курир - 16.01.2018

Мисајловски додаде дека како политичка партија ќе продолжат да се борат, односно да бидат на браникот на интересите на граѓаните и државата и по цена на се она што ним може да им се случи.