TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

МТСП не гледа злоставување, тврди дека малолетничките од домот забремениле своеволно

Курир - 20.02.2018

Едната малоленичка која била 15-годишна ја прекинала бременоста откако дала согласност и таа и старателот, а за тоа била информирана и нејзината мајка. Втората малолетничка, која има 17 години, одлучила да го задржи бебето.

98 поврзани вести »

Мицкоски за „Вечер“: Животот што го најавуваше СДСМ остана само на хартија

Курир - 20.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за весникот Вечер говори на најактуелните теми. Во интервјуто можете да прочитате за неговиот став за преговорите за името, за хаотична позиција и невешта дипломатија на македонската влада во ...

54 поврзани вести »

Бакојани: Решението за името треба да биде прифатено од целата меѓународна заедница

Курир - 20.02.2018

Во однос на тоа какво би требало да биде решението, таа го повторува ставот на Нова демократија дека не смее во никој случај да има решение во етапи, туку договорот да биде пакет. Решението треба да биде прифатено од целата меѓународна заедница и од ...

26 поврзани вести »

„Ѕвездата на Гранд“ во тешка здравствена состојба итно примен во болница

Курир - 20.02.2018

Јован Стефановиќ итно е примен во болница, а со брза интервенција констатирано е дека му пукнала белодробната марамица. Како што пишува српски Телеграф, неговата здраствена состојба е тешка, а семејството не се двои од него ни за момент.

3 поврзани вести »

Потресна исповед на Даниела, девојка која го победила ракот: Бев неподвижна, луѓето бегаа од мене, но не се откажав ...

Курир - 20.02.2018

Имала само 11 години, петки во дневникот, а на повидок имала сјајна спортска кариера, кога на рутинскиот преглед и било отикриено дека има акутна леукемија. Сега има 25 години, асистент на факултет и се подготвува да ги запише докториските студии.

4 поврзани вести »

„Институциите кои треба да се грижат за деца се претвораат во место за измачување и терор – Царовска да понесе ...

Курир - 20.02.2018

Неодговорноста на МТСП и Царовска го трауматизираше животот на дечињата во Домот за деца „25 Мај“, вели таа. Уште колку случаи на негрижа се кријат од МТСП и што треба да се случи за да се понесе одговорност, прашува Јована Мирческа од ВМРО-ДПМНЕ.

21 поврзани вести »

Слабо момче шета во широки тренерки додека го чеша носот: Кој би рекол дека е принц? (ФОТО)

Курир - 20.02.2018

Принцот Хари е постојано на насловните страници во светските медиуми по најавите дека ќе стапне на лудиот камен со убавата Меган. Очигледно Хари многу внимава на својот изглед, но најновите фотографии од него покажуваат дека најверојатно претерал со ...

Мицкоски вечерва гостин во „Отворено“ на 24 Вести

Курир - 20.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Отворено“ на 24 Вести во со почеток од 20:45 часот. -Вечерва во 20:45 часот ќе гостувам на ,,Отворено” на 24 вести, напиша Мицкоски на својот ФБ ...

54 поврзани вести »

Употреба на мобилен телефон при возење – закана за безбедно одвивање на сообраќајот!

Курир - 20.02.2018

Пишување порака додека возите е еднакво на возење со затворени очи цели 6 секунди за кои возило со брзина од 60 км/ч поминува 100 метри. Употребата на мобилен телефон додека возачот управува моторно возило, станува причина број еден за одвлекување ...

ФОТО: Марихуана, метадон, екстази, кокаин и хероин пронајдени кај маж од Неготино

Курир - 20.02.2018

А.Т. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстаници“ и истиот ќе биде предаден на надлежен судија за понатамошна постапка.

18 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ Штип: Негрижата за своите сограѓани од страна на функционерите на СДС излегува на виделина

Курир - 20.02.2018

Наместо да донесе реформи во здравството и искрено да се заложи за подобрување на условите во Клиничката болница во Штип, Државниот Секретар во Министерство за здравство – В.Милошев, работи единствено на негова лична корист, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ...

2 поврзани вести »

Арбен Чејку: По 10 години ќе имаме три албански држави, таа на Албанците во Македонија

Курир - 20.02.2018

Поранешниот албански амбасадор во Косово и Македонија, Арбен Чејку, даде смела изјава дека по 10 години ќе има три албански држави во регионот, пренесуваат албанските медиуми. Чејку вели дека во 2028 година предвидува дека освен Албанија и Косово, ...

7 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ бара под итно да биде повлечена Националната годишна програма на Министерството за култура

Курир - 20.02.2018

Националната годишна програма за култура за 2018-та, потпишана од министерот Роберт Алаѓозовски, во музејската дејност и во заштитата на нематеријалното културно наследство ја покажува целата непрофесионалност кој владее во ова министерство.

24 поврзани вести »

Меркел и Ципрас телефонски разговарале за нашето уставно име

Курир - 20.02.2018

„Двајцата лидери разговараа за текот на разговорите за прашањето за името на ПЈРМ, провокативната воздухопловна активност на Турција во Егејското море и евро-турските односи“, се наведува во кусото соопштение од кабинетот на грчкиот премиер, јавува ...

Откако целиот свет ја виде нејзината секс снимка, тинејџерката конечно се огласила за скандалот

Курир - 20.02.2018

Кејтлин рекла дека после овој скандал сакала да избега во Бразил, додека нејзиното семејство било шокирано и ја нарекле "Ким Кардашијан од Норвич". Двајца вработени во еден продажен салон, биле снимени на камера како имаат секс на работно место.

3 поврзани вести »

Социјалните мрежи вријат, деца се силуваат, се бара оставка од Царовска

Курир - 20.02.2018

Не едно, туку три малолетни девојчиња, штитенички на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно – социјални проблеми „25 Мај“ останале бремени. За едното дознавме низ какви голготи поминало благодарение на невладина организација, иако институциите ...

21 поврзани вести »

Какво време не` очекува од утре?

Курир - 20.02.2018

Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и позастапени во ...

60 поврзани вести »

Владата повторно троши пари на граѓаните за вработување на партиска војска: Генералниот секретарјат планира да потроши ...

Курир - 20.02.2018

На официјалната страна на системот за Јавни набавки има објавено оглас во кој под назив на договорениот орган стои Влада на Република Македонија -Генерален секретарјат. Во овој оглас предмет на договорот на јавна набавка стои набавка на услуги за ...

13 поврзани вести »

Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)

Курир - 20.02.2018

Последната во низата фотографии е едно од нејзините најхрабри изданија. Лела Радуловиќ е познат српски модел и фотограф. Таа долги години живее на Ибица и постојано споделува фотографии со своите фанови на социјалните мрежи.

2 поврзани вести »

Се шпекулира дека се разведуваат, а тие живеат во семејна идила: Шакира и Пике уживаат со синовите (ФОТО)

Курир - 20.02.2018

Мега популарните пејачка и фудбалер, Шакира и Пике, ги побиваат сите шпекулации дека се разделуваат. Славниот пар со двете синчиња уживаше во Дизни шоу на мраз во Барселона. Тие се држеа за раце, се прегрнуваа и уживаа со своите синчиња 5-годишниот ...

3 поврзани вести »