TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

Табуата и осаменоста низ 17 слики

Ladybook - пред: 9 часа

Сите табуа и теми за кои не можете да зборувате, но и длабокото чувство на осаменост, вознемиреност, „шпионирање“ на социјалните мрежи... Инспирација за уметникот од Индија, кој на Инстаграм раскажува за светот на ...

Среќен роденден Рири!

Ladybook - пред: 12 часа

Во чест на вчерашниот роденден на Ријана ви прикажуваме како таа го менуваше стилот на косата низ ...

5 поврзани вести »

Утринските ритуали на успешните лидери

Ladybook - пред: 16 часа

6 часот наутро. Вашиот аларм ѕвони, а вие постојатно само го одолговлекувате будењето. На крај, знаете дека тоа е нешто што мора да го направите и конечно ги отварате очите и се будите. Првата работа што ја правите откако ќе ги отворите очите, е ...

Мантилот е сè што ви е потребно оваа пролет

Ladybook - пред: 16 часа

За само еден месец официјално ќе започне пролетта, па затоа навреме подгответе ги пролетните парчиња облека, а најважно од сè пронајдете го идеалниот мантил за вас! Иако на почетокот на пролетта температурите сè уште се ниски, сепак следува сезона ...

2 поврзани вести »

Ова е најскапиот маникир во светот

Ladybook - пред: 23 часа

Најскапиот маникир во светот најпрво се појави на насловните во 2013 година, кога Кели Озборн на еден хуманитарен настан имаше маникир со бели дијаманти вреден 1 милион долари и за изненадување на сите, оваа ултра луксузна услуга всушност стана ...

Освојувајте ги погледите со модерни комбинации!

Ladybook - 20.02.2018

На секоја дама одвреме-навреме ѝ е потребна модна инспирација, за да може да одбере уникатна комбинација, во која ќе се чувствува прекрасно и посебно. Сигурно и на вас често ви се случува да поминете повеќе од половина час стоејќи и размислувајќи ...

Колач со бадем и ванила крем

Ladybook - 20.02.2018

Состојки За пандишпан: 500 гр брашно за колачи од Жито Лукс 5 лажици шеќер 150 мл млеко 120 мл масло 4 јајца 150 гр мелени бадеми За крем: 1 пакување пудинг од ванила 150 мл слатка павлака 2 лажици екстракт од ванила Начин на подготовка Во сад се ...

52 поврзани вести »

Најдобро облечените на BAFTA наградите

Ladybook - 20.02.2018

Кои беа најдобро облечени на BAFTA наградите кои се одржаа на 18ти февруари во ...

10 бесплатни канали за вежбање јога

Ladybook - 20.02.2018

Посакувате да присуствувате на дневни групни сесии за јога во локалното студио, но некогаш животот ве спречува. Не се грижете ако парите, времето или близината на доброто студио е вашата пречка за редовна практика.

4 поврзани вести »

Какви чевли се носеле во годината кога сте се родиле?

Ladybook - 20.02.2018

Држете ја главата крената високо, освен ако не им се восхитувате на новите чевли. Каков вид чевли биле модерни во годината кога сте биле ...

2 поврзани вести »

Кои нации живеат најдолго?

Ladybook - 20.02.2018

Просечниот животен век во Европа 78,2. Најдолговечни се шпанците, кои доживуваат 82 години старост, т.е. живеат 12 години подолго од нивните унгарски браќа на кои векот им се ближи кон крајот на 70,6.