TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

Најдобрата „Златна Бубамара на популарноста“ досега: најважните моменти од 21. издание

Ladybook - пред: 1 час

Мора да признаеме дека „Златна Бубамара“ е еден од највозбудливите настани во нашата земја и секоја година сите со нетрпение очекуваме да се одржи и да поминеме неколку часа уживајќи во вистинска забава.

23 поврзани вести »

Што јаде Меланија Трамп за да биде витка на 47 години?

Ladybook - пред: 1 час

Меланија Трамп има прекрасно тело, долги нозе, тенка половина и тонирани раце. Меланија Трамп има 47 години и изгледа извонредно и тоа никој не може да го негира. Се разбира, голем дел од заслугите за нејзината форма имаат гените, е но ако Првата ...

5 поврзани вести »

Од модната недела во Милано

Ladybook - пред: 2 часа

По Њујорк и Лондон, модната недела се префрли во Милано, која трае од 20-26 февруари. Проследете го уличниот стил на славните, вклучувајќи ги и сестрите Хадид и Каја ...

2 поврзани вести »

Дали можеме да најдеме љубов на нашите патувања?

Ladybook - пред: 3 часа

Љубовта е прекрасна работа, а може да изгледа уште попрекрасна доколку ни се случи на некое наше патување. Јас верувам дека патувањето нè прави поотворени за љубов, бидејќи нуди искуства што може да ги подобрат околностите на привлечност и ...

Stan Webb и „Chicken Shack" во Станица 26

Ladybook - пред: 23 часа

Утревечер, на 23 февруари, со почеток во 20 часот, во ноќниот клуб „Станица 26“ ќе настапи легендарниот британски блуз гитарист и вокалист Stan Webb. Овој ексклузивен концерт е во организација на концертната агенција и продукција „3Гонга“ и ...

5 поврзани вести »

Зошто вашите врски не траат подолго од 6 месеци?

Ladybook - пред: 23 часа

Дали ја саботирате секоја ваша врска? Дали секогаш се заљубувате во невозможни мажи? Дали вашите врски завршуваат секогаш кога имате илузија дека тој е вистинскиот? Можеби и бил вистинскиот, но вие не сте верувале доволно или можеби постојат грешки ...

9 добри причини да се заљубите во мажот риби

Ladybook - 22.02.2018

Чувствителни, љубезни и внимателни кон потребите на жените. Човекот што припаѓа на дванаесетиот знак на Зодијакот (20 февруари - 19 март) е еден од најпосакуваните и најценетите партнери. Тој има комплексен карактер, но изобилува со квалитети кои ...

4 поврзани вести »

10 италијански убавици во чест на модната недела во Милано

Ladybook - 22.02.2018

На вториот ден од модната недела во Милано, нема подобар ден за да ја прославиме италијанската убавина и жените од Италија. Со својата легендарна сензуалност и женственост, тие се водат од еден едноставен принцип: да остават прекрасен впечаток.

Торта со моркови и маскарпоне

Ladybook - 22.02.2018

Состојки За пандишпан: 300 гр брашно за колачи од Жито Лукс 250 гр шеќер 200 мл масло за јадење 4 јајца 400 гр млади моркови 3 лажички цимет За крем : 170 гр путер 500 гр сирење маскарпоне 300 гр шеќер во прав 1 лажица екстракт од ванила Начин на ...

Табуата и осаменоста низ 17 слики

Ladybook - 21.02.2018

Сите табуа и теми за кои не можете да зборувате, но и длабокото чувство на осаменост, вознемиреност, „шпионирање“ на социјалните мрежи... Инспирација за уметникот од Индија, кој на Инстаграм раскажува за светот на ...

Среќен роденден Рири!

Ladybook - 21.02.2018

Во чест на вчерашниот роденден на Ријана ви прикажуваме како таа го менуваше стилот на косата низ ...

7 поврзани вести »