TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Р.С.Европа

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Р.С.Европа - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО ДПМНЕ во четврток ќе се вратат во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, јавува Макфакс Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а ...

49 поврзани вести »