TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакМода

Период во кој жените најчесто ја зголемуваат телесната тежина

МакМода - тукушто објавено

Со текот на годините телото постојано се менува, а тоа што припадничките на понежниот пол најмногу ги загриижува се килограмите. Најновото истражување објаснува кога жените најмногу се дебелеат.

Косата во полза на послабо лице: Буцкастиот лик може визуелно да се издолжи

МакМода - пред: 29 мин

Изборот на бојата и фризурата на косата, но и должината, може да ви помогне да го издолжите вашето „буцмасто“ лице, односно во секој случај да изгладате со послабо и издолжено лице. Должина Што се однесува на должина на косата, жените со тркалезно ...

7 поврзани вести »

Емили Ратајковски тајно се венчала по двенеделна врска

МакМода - пред: 47 мин

Емили Ратајковски ги изненади своите фанови, со тајната венчавка во Њујорк, со Себастијан Меклар. Еве ги сите познати гласини. Можеби не верувате во тоа, но вистина е. Топ моделот Емили Ратајковски неочекувано се омажила и сите останаа без зборови.

10 поврзани вести »

Нови нутела бисквити кои едвај ги чекаме кај нас

МакМода - пред: 1 час

Додека уживавме со години во популарниот нутела крем, на пазарот се појавија и други производи со овој познат чоколаден намаз со вкус на лешници. Новина од производителот, Фереро, се нутела биксвитите кои се топат во уста.

Трендовска чантичка околу струкот од Stradivarius

МакМода - пред: 1 час

Чантичките кои се носат околу струкот, веќе е познато, се вратија на модната сцена. Практични се за носење и оставаат ефективен впечаток. И додека во 90-те години се носеа исклучително со спортски и кежуал комбинации, сега тие се комбинираат со ...

2 поврзани вести »

Mанифестaција посветена на културното наследство на УНЕСКО, мартинките, ќе се одржи во Скопје

МакМода - пред: 2 часа

Традиционалната манифестација „Среќна Баба Марта 2018“ на која ќе бидат изложени рачно изработени мартинки од Македонија, Бугарија и Романија ќе биде отворена на 26 февруари во 10 часот на првиот кат во трговскиот центар „Рамстор мол“ во Скопје.

12 поврзани вести »

Викенд хороскоп – Топ знаци на викендот Јарец и Риби

МакМода - пред: 3 часа

Што ни предвидуваат ѕвездите за овој викенд? Рибите ќе блескаат од креативност и пријатно ќе ги изненади нешто или некој кој долго време го чекате, Биковите ќе се соочат со лицето на страста, Шкорпиите ќе ги собираат зрелите плодови од минатиот ...

7 поврзани вести »

Тренд на неделата: Високи патики од Bata

МакМода - пред: 22 часа

Популарната модна марка за обувки и модни додатоци, Bata, за претстојната сезона ни нуди модерни високи патики, кои се достапни во продажба во црна и бела нијанса. Со трендовски дизајн и врвна изтаботка, овие патики од Bata со задоволство ги носиме ...

Барате карирано сако? Stradivarius има супер модели

МакМода - пред: 23 часа

Пролетта не може да си ја замислиме без вечниот класик – сакото. И во сезоната на потопли денови остануваат во тренд карираните модели, кои супер „стојат“ и со сукња и со фармерки, во зависност од приликата.

2 поврзани вести »

Четири предности на авокадото во слабеењето

МакМода - пред: 1 ден

Авокадото го регулира апетитот, помага за намалување на сантиметрите околу струкот, го подобрува квалитетот на исхраната, ја намалува желбата за слатки… Авокадото е познат извор на добри масти.

9 поврзани вести »

Хороскопските знаци и верноста: Кому да верувате?

МакМода - 23.02.2018

Кои се најстабилните зодојачки знаци кога е прашање една емотивна врска? Проверете што откриваат ѕвездите. Овен, „непослушен“ но искрен лик Хороскопскиот знак Овен обично има тенденција да биде верен.

9 поврзани вести »

Посно и извонредно: Ролат од компири со спанаќ и риба

МакМода - 23.02.2018

Доколку постите и барате инспирација за нови посни рецепти, обрнете внимание на овој предлог. Секако, добредојден е и на трпезата за оние кои не постат. Намирници- 1 кг компири, 100 грама маргарин, 200 грама исчистена од коски риба (може било која ...

19 поврзани вести »

Ново мини фустанче од Zara со секси мотиви

МакМода - 23.02.2018

Со новото фустанче на Зара во неиутрална нијанса на боја на кожа, нема шанса да останете незабележани. Сосема неочекувано, оваа модна марка не изненади со необичен модел со секси принт. Имено, фустанчето на себе има принтови од голи жени.

2 поврзани вести »

Улична мода: Беспрекорниот стил на Италијанките на Миланската модна недела

МакМода - 23.02.2018

За разлика од уличната мода во текот на ревиите во Њујорк и во Лондон, гостинките на Миланската модна недела покажаа поелегантни решенија дефинирани како модерен италијански шик. Кожените јакни од Гучи ги живеат своите ѕвездени мигови, карираните ...

Како да се облечете правилно за трчање во природа или на трака

МакМода - 23.02.2018

Не штедете на спортска облека ако веќе одучивте да трчате.Истото важи и за оние кои често трчаат на кејот и оние кои трчаат на трака. При изборот на облеката, внимателно гледајте во материјалите, а не во боите и модните решенија.

Хит модно парче од Zara: Панталони со точки

МакМода - 23.02.2018

Шпанската популарна „хај стрит“ модна марка Зара има неколку хит модни парчиња за пролетната сезона, но на листата на бестселери предводат точкастите панталони. Точкастите материјали се водечки тренд за потоплите денови, а прекрасни фустани со точки ...

Морничава ревија на Гучи: Модели со отсечени глави, амбиент на болничка чекална

МакМода - 23.02.2018

Со модната ревија на Гучи започна Миланската модна недела. Со морничава ревија, во амбиент кој личи на операциона сала, луксузната модна марка Гучи ја претстави колекцијата за сезоната есен/зима 2018.

6 поврзани вести »

Дневен хороскоп (петок) : Топ знак на денот – Рибите

МакМода - 23.02.2018

Каков ден (23.02.2018) ни подготвија ѕвездите? За Девиците ѕвездите денес се великодушни и тоа во многу области, додека за Вагите се шкрти. На осамените Стрелци може да им се врати старата љубов.

7 поврзани вести »

Хороскоп: Како се однесувате со вашиот бивш партнер според хороскопскиот знак

МакМода - 22.02.2018

Како се однесувате со вашите „екс“ партнери кога љубовната приказна ќе заврши? Зависи од тоа под кој хороскопски знак сте родени. Овен -Вие сте „екс“ кој исчезнува. Всушност, штом врската ја завршите веќе не постои ваш – поранешен партнер.