TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакМода

„Кежуал“ изглед на денот: Емили Ратајковски во фенси модна комбинација

МакМода - пред: 3 часа

Додека е актуелна со фотосесијата и видеото за рекламната кампања на Дона Каран Њујорк, каде позира во долна облека, Емили Ратајковски го привлече вниманието и на њујоршките улици шетајќи во друштво со, за јавноста, непознат маж.

4 поврзани вести »

Косата не прави помлади: Фризури за подмладување

МакМода - пред: 6 часа

Секоја сезона диктира нов тренд на фризури. И нема ништо лошо во следењето на тие трендови се додека сме свесни за годините кои ги носиме. Во познатата реченица „како ни минуваат годините косата треба да ни станува се покуса, а фустанот се подолг“ ...

7 поврзани вести »

Mango има најдобра понуда на весели џемпери и блузи за пролет 2018

МакМода - пред: 7 часа

Пролетта предвреме ни пристигнува благодарение на шпанската модна марка Mango. Манго пролет 2018 Во понудата од новата колекција, најдовме најразлични модели на џемпери и блузи. Од романтични до ретро модели, од силни бои до весели шари, навистина ...

6 поврзани вести »

Хит модно парче од Zara – Карираните чевли со висока потпетица

МакМода - пред: 7 часа

Оние кои ги следат модните трендови знаат дека карираното е хит за пролетната сезона, и на гардеробата и на модните додатоци, а Зара ни нуди карирани чевли. Во пролетната колекција на Зара меѓу обувките вистинска ѕвезда се карираните чевли на ...

6 поврзани вести »

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

МакМода - пред: 8 часа

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес.

6 поврзани вести »

Солена торта од макарони и моцарела – за викенд задоволство

МакМода - пред: 10 часа

Огладнувате на помислата на растопена моцарела во сос од домати? И ние. За овој едноставен рецепт ќе ви биде потребно најмногу половина час, па кој би ја одбил тортата од макарони? Намирници – 500 грама макарони, 200 грама моцарела, 2 јајца, сос од ...

3 поврзани вести »

Љубовниот живот на Тилда Свинтон: Може да се сакаат двајца мажи истовремено!

МакМода - пред: 11 часа

Кога во 2008 година, британската глумица Тилда Свинтон беше наградена на Оскарите за најдобра споредна улога во филмот „Michael Clayton“, не криеше дека мажот со кој дојде на свеченоста во салата Кодак во Лос Анѓелес не е нејзиниот сопруг, шкотскиот ...

7 поврзани вести »

Како успешно да почнете со диета и да ја издржите, без да се откажете предвреме

МакМода - пред: 12 часа

Слабеењето е тежок процес, тешко е да се започне со некоја диета и вежбање, тешко е исто така да бидете доследни, но резултатите се она што ќе ја измами насмевката на вашето лице. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви го олеснат почетокот на ...

Дневен хороскоп (недела): Ден на љубовта за Водолиите и Стрелците, нови стратегии за Близнаците

МакМода - пред: 12 часа

Еве што велат ѕвездите како ќе се одвива оваа недела (18.02.2018) и како ќе заврши една седмица за хороскопските знаци. Овен : Благодарение на Месечината, крајот на неделата ќе го завршите во знакот на љубовта.

Листа на желби: Кожената чанта во пастелна розова нијанса од Massimo Dutti

МакМода - 17.02.2018

Пастелните нијанси продолжуваме да ги носиме (и обожаваме) и во потоплите денови. Од пролетната колекција на Масимо Дути, вниманието ни го освои кожената чанта во нежно розова боја, со минималистички стил.

6 поврзани вести »

Хит модно парче од Bershka – Бајкерска јакна во 5 нијанси

МакМода - 17.02.2018

Бајкерските јакни остануваат во мода и оваа пролет. А една од најпосакуваните бајкерски јакни, оваа пролет ни доаѓа од Бершка и тоа дури во 5 различни нијанси. Кратката јакничка од Бершка со ременчиња може да се најде во класична црна боја, но и во ...

6 поврзани вести »

Џенифер Анистон вознемирена: Џастин Теро во прегратка на Наоми Вотс

МакМода - 17.02.2018

Минатата среда Џенифер Анистон (49) и Џастин Теро (46) ја најавија нивната разделба после само две години брак. Се пишуваше и за тоа дека парот останат во добри пријателски односи. Сега пак, американските месиуми пишуваат дека глумицата е ...

18 поврзани вести »

Две ефикасни напивки против кашлица

МакМода - 17.02.2018

Често во постудените денови не мачи кашлицата. Ако и кај вас тоа е случај, пробајте ги овие два делотворни домашни рецепти. Против кашлица Сварете 250 мл млеко, оставете малку да се излади и потоа додадете во него лажица путер и лажица мед.

Топ 5 модели на чевли со стабилна потпетица од пролетната колекција на Zara

МакМода - 17.02.2018

Zara ни носи елегантни и класични модели на чевли на умерено висока потпетица во пролетната колекција. Благодарение на меката кожа и стабилната потпетица, чевлите се совршени за деловна атмосфера, додека благодарение на класичните и неутрални ...

6 поврзани вести »

Совршени мафини со вкус на пица

МакМода - 17.02.2018

Мафини со вкус на пица, вистинко гастрономско задоволство во зимските денови. Потребни намирници – маслиново масло, половина килограм тесто за пица, половина чаша помешан кечап со пасирани домати, 1 филџан изрендана моцарела, половина чаша сечкани ...

5 поврзани вести »

Што НЕ ТРЕБА да јадете за појадок, ако сакате да ослабнете

МакМода - 17.02.2018

Појадокот е најважен оброк во денот, со негова помош го будите организмот и му давата енергија за цел ден. Но постојат дузина популарни а лоши оброци за појадок кој повеќе ви штетат отколку помагаат. Затоа, исфрлете ги од секојдневната навика.

Топ 5 совети за успешно слабеење

МакМода - 17.02.2018

Диетите не мора да значат и измачување, туку задоволство. Држете се до овие 5 вистини и многу поедноставно ќе стигнете до целта. Почекајте 20 минути Почекјате 20 минути пред да одлучите дали да продолжите со јадење.

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

МакМода - 17.02.2018

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна работа на која ...

За брз раст на косата: Маски од намирници од фрижидерот

МакМода - 17.02.2018

Веројатно сте испробале дузина маски за коса подготвени на база на маслиново масло, јајца, авокадо, различно популарно сезонско овошје или зеленчук. Овие маски за коса, гледајќи во нивниот состав, можеби ќе ви изгледаат чудно, но се чудотворни за ...

7 поврзани вести »

Полничките модели Кејт Весли и Хантер Мекгреди без фотошоп и со позитивни пораки во „Спортс Илустрејтид“

МакМода - 17.02.2018

Кога Кејт Весли првпат дозна дека таа била избрана за „Sports Illustrated 2018 Swimsuit Edition“, била во авион на пат од Дубаи до Лондон, и на веста поскала да вресне на цел глас. Кога пак, Хантер Мекгреди, која е прилично ниска и полничка, дознала ...