TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мама365

Среќните парови не ја делат својата љубов на социјалните мрежи

Мама365 - пред: 2 часа

Живееме во време кога социјалните мрежи го заменуваат реалниот живот. Стотици фотографии во прегратки, споделувајќи бакнежи и нежности се со цел за повеќе лајкови и коментари. Зошто луѓето имаат потреба својата приватност да ја изложуваат пред ...

Секојдневната борба со недостатокот на финансии може да ја ослабе емотивната врска во бракот

Мама365 - 19.02.2018

Според истражувањата на Американската федерална банка, во однос на финансиската одговорност што ја имаат двајцата партнери во една брачна врска, се вели дека токму финансиите делуваат драстично повеќе одколку што се мисли на опстанокот на бракот.

Решете го проблемот со ладните стапала со лута маска со буковец

Мама365 - 19.02.2018

Иако звучи чудно, оваа лута маска навистина делува. Резултатите од нејзината употреба се неверојатни. Доколку имате проблем со ладни стапала оваа маска е вистински спас за вас. Не само што ќе ја загрее кожата туку и ќе ја хидрира истовремено.