TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

ГРАД НА ДУХОВИ: Место на кое пред 34 години се одржани Олимписките игри во Сараево

Маркукуле - пред: 4 часа

Поминаа 34 години од Зимските олимписки игри во Сараево. Доколку денес го посетите местото на кое се одиграа, ќе добиете впечаток дека времето застанало, бидејќи комплексот е целосно напуштен. Преубави објекти биле изградени во Сараево тоа време.

ФОТО: Страшна сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод вечерва

Маркукуле - пред: 7 часа

Вечерва околу 18 часот тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Македонски Брод односно кај планинскиот превој Барбарас. Директен судир помеѓу тешко товарно возило камион и патничко возило автомобил “Пасат” со прилепски регистарски таблички каде ...

12 поврзани вести »

ВНИМАВАЈТЕ ! Ако ја имате оваа апликација веднаш да ја избришете, затоа што го следи секој ваш чекор

Маркукуле - пред: 9 часа

Популарната апликација за временска прогноза “Accuwather” наводно, сопред доказите на сигурносните истражувачи, ги собирала податоците на “IOS”, но веројатно и на андроид корисниците, за нивното движење и локациите кои ги посетиле, а потоа овие ...

Majката дошла по синот да го носи дома после 2 дена пијанчење по кафеани – Неговата реакција ќе ве изнасмее (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 9 часа

Човекот поминал два дена во кафана, па мајката одлучила конечно да го однесе дома. Но, безуспешно! Синот одлучил да остане, но и ветил дека ќе си дојде дома кога таа ќе си замине. Ветил, но дали тоа ветување го исполнил, проценете ...

АПСУРД: ”Пензиите намалени, директор со ново возило од 32.000€, ова ли е животот? Заев сеуште го нема разрешено? “

Маркукуле - пред: 10 часа

Прилепскиот директор на Државниот Инспекторат за земјоделство кој пред Нова година се подновил со ново службено возило до 32.000 евра, сеуште не е разрешен од премиерот Заев и министерот Николовски. Како што објави порталот “Курир” , В.Д.

МАКЕДОНИЈА КАКО “ДИВИОТ ЗАПАД”: Влегол со пиштол и ги собрал парите од банка

Маркукуле - пред: 11 часа

Околу 09 часот и 20 минути во населба Маџари во Скопје, во експозитура на Стопанска банка, непознато машко лице со закана со пиштол извршило разбојништво. Полицијата денеска информира дека сторителот од експозитурата одзел 4.500 евра и 196.000 ...

23 поврзани вести »

Легијата без влакна на јазикот: Направи циркус во судница

Маркукуле - пред: 11 часа

Милорад Улемек Легија кому му е суди поради сомнение дека го организирал вооружениот бунт на Единицата за специјални операции во 2001 година, вчера пред Специјалниот суд изјави дека нема што да изнесе во своја одбрана бидејќи не е виновен, како и ...

5 поврзани вести »

УМЕТНОСТ ЗА ДУША! Браќата Тавитијан и Раде Шербеџија снимија песна и спот за “Болен ми лежи Миле Поп Јорданов” (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Ова се вика уметност за уши и душа! Браќата Тавитијан заедно со легендата Раде Шербеџија снимија преработка на македонската народна песна “Болен ми лежи Миле Поп Јорданов”. Музиката на Тавитијан надополнета со гласот на холивудскиот актер Шербеџија ...

5 поврзани вести »

Бора Чорба итно пренесен во болница: Откажани сите концерти (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Познатиот српски пејач Бора Ѓоргевиќ, познат како Бора Чорба, заврши во болница со скршени ребра, а своите фанови за тоа ги извести преку социјалните мрежи. Имено, Бора требаше да настапува на еден фестивал во Крагуевац, но концертот мора да биде ...

8 поврзани вести »

Работа со македонски пасош во Малта: Потребни се 170 работници – Еве што се бара!

Маркукуле - пред: 11 часа

Работа на егзотичниот остров МАЛТА! Се бараат 170 работници на повеќе работни позиции. Еве за што се е потребна работна сила: ВОЗАЧИ НА АВТОБУСИ СОБАРКИ и ХИГИЕНИЧАРКИ КЕЛНЕРИ и ШАНКЕРИ Извор: ...

КОЛКУ ЗАРАБОТУВААТ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА ЗЕМЈИТЕ ОД РЕГИОНОТ: Каква е платата на Иванов во споредба со неговите колеги?

Маркукуле - пред: 11 часа

Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членовите на Претседателството на БиХ. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот има претседателот на Словенија Борут Пахор.

30 поврзани вести »

(ВИДЕО) ОВА СЕ НАЈМЛАДИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПУТИН: Ова е “Јунармија” која спасува човечки животи

Маркукуле - пред: 11 часа

Министерот за одбрана на Русија Сергеј Шојгу, ги одликуваше со ордени припадниците на “Јунармијата”, кои учествувале во акцијата на спасување човечки животи. На светскиот младински патриотски форум “Ја сум Јунармија”, Шојгу на најмладите војници во ...

СТРАШНО!!! Стотинки ги делеле да ги убие одрон од 30 метри (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Огромен одрон од карпа тресна на патот додека беше полн со возила. Ова видео е направено во Тајван, и чиста среќа е како никој не е повреден. Одронот за влакно промаши автомобил и камион, а паднал од 30 ...

7 поврзани вести »

Имал жолти заби и забен камен: Со оваа смеса за еден ден си направил “бисери”

Маркукуле - пред: 11 часа

Забниот камен е чест проблем и современата стоматологија предлага многу начини за негово отстрануање. Но, постои метод со кој одлично се решава овој проблем, а ќе заштедите и пари. Темелната хигиена на устата е многу важна: ако не се грижите доволно ...

Со стап по глава, нокаут со цигла…Тепачка помеѓу маж и жена во ромската населба (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Видео од семејна тепачка помеѓу маж и жена во некое ромско маало во Бугарија е вистински хит на Интернет. Видеото има 8,3 милиони прегледи, а ќе видите и зошто е толку ...

(ФОТО) НАУЧИВ НЕВЕРОЈАТНА ЛЕКЦИЈА ОД МОЈАТА УЧЕНИЧКА: Наставникот се шокирал од разговорот со девојчето

Маркукуле - пред: 11 часа

Наставник од Албама, САД, на социјалните мрежи напишал дека оваа недела научил драгоцена лекција од една негова ученичка. Прајс Лоренс кој предава во основното школо во Хантсвил, напишал на Фејсбук дека неговите ученици забележале дека во последно ...

ЦЕЛИОТ СВЕТ ПОД КОНТРОЛА: Кина лансира 300 космички апарати, ќе го прекријат светот со сателити

Маркукуле - пред: 11 часа

Кинеската корпорација за аерокосмичка наука и техника (CASC) за време на 2018 година ќе започне со создавање на мрежа од телекомуникациски сателити на ниски орбити. Мрежата веќе го добила називот “Хонгиан”, а ќе се состои од околу 300 космички ...

Сопственик на продавница фатил арамија како го кради и си го доби за сите пари (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Сопствениците на мали продавници навистина имаат големи проблеми во натпреварувањето со големите маркети, па така секој денар за нив е бесценет во денешно време. Овој газда на продавница во Бразил го знае тоа, па кога забележал дека еден од ...

На синот од претседателот му е гајле за сиромаштијата и гладот: Од казино си заминува со златно “Ферари” (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 11 часа

Синот на претседателот на јужноамериканската сиромашна државата Венецуела не се грижи многу за гладот и лошата состојба во државата. Иако Венецуела според БДП е далеку посиромашна од Македонија, за синот на Николас Мадуро нема зима.

“Се демонтира “АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ”?!” (ФОТО)

Маркукуле - пред: 17 часа

По повлекувањето на сообраќајните табли со досегашниот назив на автопатот „Александар Велики“ на Коридорот 10, а кои согласно одлука на Владата треба да бидат заменети со нови што ќе го содржат името „Пријателство“, сега се менува и знакот со името ...

46 поврзани вести »