TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МК News

Каменос: Ќе направам се за да не се даде името Македонија

МК News - 22.02.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, вели дека не се согласува со тоа како владата го води прашањето со името и ќе направи сѐ за да не се даде терминот Македонија.

26 поврзани вести »

АВМУ ќе расправа за одземање дозволи на радиодифузери

МК News - 22.02.2018

Предлог-одлуки за одземање дозволи на радиодифузери е една од точките на дневниот ред на денешната 11. седница на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. Две од точките се однесуваат на ТВ 24.

ВИДЕО: Полицаец во Египет спаси дете коешто паѓало од трети кат

МК News - 22.02.2018

На интернет се појави видео снимка на која се гледа како еден од полицајците чувар на банка во египетскиот град Асјуту, спасува дете кое штотуку паднало од третиот кат од околна зграда. Кога го забележаа детето, полицајците сакаа да го рашират ...

21 поврзани вести »

Ова е прилепчанецот што доби 520.000 евра на спортска: Се уште сум возбуден по добивката

МК News - 22.02.2018

Четириесет и осумгодишниот прилепчанец Ване Лесноски денеска е главна тема во својот роден град, па и во Македонија, откако синоќа се дозна дека ја има најголемата добивка на спортско обложување од 520.000 евра.

Драма во Белград: Бебе проголтало шприц

МК News - 22.02.2018

Бебе од една година проголтало шприц додека баба му се обидувала да му даде лек. Инцидентот се случил утринава во Земун, Србија. Повикувачот на Брзата помош рекол дека бебето проголтало шриц.

7 поврзани вести »

Прилепчанец доби пола милион евра на спортска – Видео

МК News - 22.02.2018

Пасиониран играч на обложувалница од Прилеп доби рекоредна добивка од преку 500 илјади евра откако погоди 7 идентични ливчиња со вкупна уплата од околу 600 денари. Среќникот вчера ги чекаше последните две средби Шахтјор – Рома и Севиља -Манчестер.

50 поврзани вести »

Синот осомничен за вчерашното убиство на 62-годишниот Т.Б. во Штип

МК News - 22.02.2018

Првичните сознанија од истрагата на штипската полиција говорат дека 62-годишниот Т.Б., кој вчера беше пронајден мртов во неговиот дом на ул.„Сутјеска“, бил убиен од неговиот 29-годишен син Г.Б и негов пријател, на возраст од 24 години.

36 поврзани вести »