TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Н.Македонија

Нието ја одложи посетата на САД поради тензичниот телефонски разговор со Трамп...

Н.Македонија - пред: 25 мин

Нието ја одложи посетата на САД поради тензичниот телефонски разговор со Трамп Мексиканскиот претседател Енрике Пења Нието ги одложи плановите за посета во Вашингтон по тензичниот телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп, пишува ...

7 поврзани вести »

Германците доминантни во боб четворосед...

Н.Македонија - пред: 35 мин

Германците доминантни во боб четворосед Двата германски тима во боб четворосед со одличнио возења во третата и четвртата серија го освоија златниот и сребрениот медал на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

3 поврзани вести »

Јункер во посета на Македонија на средби со државниот врв...

Н.Македонија - пред: 49 мин

Јункер во посета на Македонија на средби со државниот врв Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер својата балканска турнеја ја почнува денеска со посета на Македонија, во рамки на која до 1 март ќе ги посети сите шест земји од Западен ...

74 поврзани вести »

Макрон и Меркел ќе зборуваат со Путин за усвојувањето на резолуцијата на ОН за Сирија...

Н.Македонија - пред: 1 час

Макрон и Меркел ќе зборуваат со Путин за усвојувањето на резолуцијата на ОН за Сирија Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел, денеска со рускиот претседател Владимир Путин ќе зборуваат за резолуцијата за прекин ...

62 поврзани вести »

ИОК го забрани руското знаме и на затворањето...

Н.Македонија - пред: 1 час

ИОК го забрани руското знаме и на затворањето Интернационалниот олимписки комитет одлучи да ги спречи спортистите од Русија да настапат под своето знаме на церемонијата за затворање на игрите на Пјонгчанг.

122 поврзани вести »

Во Грција се уапсени две лице поради криумчарење на мигранти...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Во Грција се уапсени две лице поради криумчарење на мигранти Грчката полиција соопшти дека уапсила две лица кои превезувале 14 Сиријци без документи, меѓу кои и осум деца. Уапсени се 21-годишен Сириец и 24-годишен Ирачанец.

9 поврзани вести »

Руските хокеари го добија спектакуларното финале...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Руските хокеари го добија спектакуларното финале Русија ја победи Германија со 4:3 со гол постигнат во продолжението од финалето на хокеарскиот турни одиграно утринава на последниот ден од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

122 поврзани вести »

Важни настани денеска низ светот...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Важни настани денеска низ светот Пјонгчанг – Свечена церемонија по повод затворање на Зимските Олимписки Игри. Токио – Јапонија ќе лансира шпиунски сателит. Франкфурт - Избори за градоначалник на Франкфурт.

Почина актерката Ема Чемберс...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Почина актерката Ема Чемберс Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт. Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе ...

13 поврзани вести »

Утрински температури под нулата во поголем дел од државата...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Утрински температури под нулата во поголем дел од државата Во поголем дел од државата утринава е студено со врнежи од снег и минимални температури под нулата. Најстудено е во Маврово и Ѓуриште каде се измерени -7 степени, а најтопло во Гевгелија ...

80 поврзани вести »

Каратистите на Макпетрол најдобри на Државното првенство...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Каратистите на Макпетрол најдобри на Државното првенство Карате клубот Макпетрол го освои првото место на Државното првенство за сениори-ки, во поединечна и во екипна конкуренција во дисциплините борби (кумите) и кати одржано викендов во Штип.

2 поврзани вести »

Како се движеше вредноста на биткоинот?...

Н.Македонија - пред: 4 часа

Како се движеше вредноста на биткоинот? Некои луѓе ја гледаат иднината на бизнисот и трговијата во криптовалутите, додека останатите тврдат дека тоа е „само меур“ кој ќе прсне и сите ќе останат без нивните заштеди.

13 поврзани вести »

Од утре снег во Македонија...

Н.Македонија - пред: 14 часа

Од утре снег во Македонија Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

80 поврзани вести »

Коѕијас : Грчката нацрт-спогодба е подготвена...

Н.Македонија - пред: 15 часа

Коѕијас : Грчката нацрт-спогодба е подготвена Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за првата програма на грчкото државно радио најави дека грчката нацрт спогодба е завршена и доставена до грчкото МНР.

36 поврзани вести »

Кина ги повика САД да запрат со едностраните санкции поради Северна Кореја...

Н.Македонија - пред: 15 часа

Кина ги повика САД да запрат со едностраните санкции поради Северна Кореја Кина ги повика САД да престанат да воведуваат еднострани санкции против кинески компании и граѓани поради наводни врски со Северна Кореја.

56 поврзани вести »

На ТВ екраните во Северна Кореја ниту една снимка од ЗОИ...

Н.Македонија - пред: 16 часа

На ТВ екраните во Северна Кореја ниту една снимка од ЗОИ Додека стотици милиони луѓе во светот се подготвуваат за следење на завршната церемонија на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Севернокорејците се уште немале прилика на телевизија да ...

56 поврзани вести »

Заев го посети семејството Вејселови, најголеми производители на тутун во Конче...

Н.Македонија - пред: 16 часа

Заев го посети семејството Вејселови, најголеми производители на тутун во Конче Премиерот Зоран Заев во рамки на денешната посета на општина Конче го посети и семејството Вејселови, најголеми производители на тутун во општината.

40 поврзани вести »

Алегри очекува два тешки средби со Аталанта...

Н.Македонија - пред: 16 часа

Алегри очекува два тешки средби со Аталанта Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, очекува тешка борба со тимот на Аталанта. Шампионот утревечер ја пречекува Аталанта и ќе брка победа за да изврши притисок врз лидерот Наполи.

8 поврзани вести »

Американски метеоролози предупредуваат на ризик од поплави на Балканот...

Н.Македонија - пред: 16 часа

Американски метеоролози предупредуваат на ризик од поплави на Балканот Американската метеоролошка служба „Акјуведер“ (AccuWeather) објави временска прогноза за пролет 2018 во Европа, во која предупредува на висок ризик од поплави на Балканот поради ...

25 поврзани вести »

Здружението на воените инвалиди од 2001 од Велес бара споменикот на Ќосето да се постави во градот...

Н.Македонија - пред: 17 часа

Здружението на воените инвалиди од 2001 од Велес бара споменикот на Ќосето да се постави во градот Здружението на воените инвалиди од 2001 од Велес денеска со писмено соопштение до медиумите информира дека донело одлука да се најде решение за ...

84 поврзани вести »