TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Високи Октани

НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД: Alpha Logic Nissan GT-R со 3000кс најбрз на ¼ милја

Високи Октани - пред: 6 часа

Монструмот наречен Alpha Logic Nissan GT-R R35 е нов рекордер на ¼ милја со време од 6,85 секунди и излезна брзина од дури 341км/ч Монструмот со полна номенклатура Alpha Logic Nissan GT-R R35 со околу 3000 коњски сили е нов рекордер на ¼ милја со ...

ВИДЕО: Дали Kia Stinger GT може да застане „на црта“ со Porsche Panamera и BMW 6 Gran Coupe?

Високи Октани - пред: 6 часа

Несекојдневна пресметка со неочекувани и апсолутно изненадувачки резултати Kia Stinger е потентна gran turismo лимузина, која е вистински трн во око на модели како што се Audi A5 Sportback и BMW 4 Gran Coupe.

DAKAR RALLY 2018: Peugeot 3008 DKR Maxi и Карлос Саинц триумфална комбинација

Високи Октани - пред: 6 часа

Заврши јубилејното 40-то рели Дакар, едно од најтешките и најнеизвесните до сега, со голема победа на Тимот на соништата на Peugeot Од големата четворка на Peugeot, таканаречениот „Дрим Тим“, единствено Карлос Саинц остана на висината на задачата во ...

12 поврзани вести »