TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Panika.be

Прво спасување со помош на дрон

Panika.be - пред: 13 часа

На крајбрежјето на Австралија се случи прво спасување на сурфери со помош на дрон. Сурферите ги понела струјата и поради големите бранови не можеле да допливаат назад на брегот. Со помош на дрон им беше дадено помагало за пливање со кое потоа успеаа ...

2 поврзани вести »

Му го спасила животот во последен момент

Panika.be - пред: 14 часа

Момак имал некакви проблеми и бил видно вознемирен. Сосема случајно покрај него поминувал брачен пар со дете кој увидел дека нешто не е ок со типот. Огромната храброст на девојката и со реакцијата во последен момент успеа да спречи тој да си го ...

Како помина Водици во село Болно

Panika.be - пред: 14 часа

Водици или Богојавление е еден од најголемите христијански празници кој се празнува низ цела Македонија. Да погледнеме како помина празникот во село Болно, Ресен. Во некои места, како Смилево на пример, капачите имаа помош и од публика за да го ...

211 поврзани вести »

Кога ќе завршиш електро со врски

Panika.be - пред: 15 часа

По држењето на леткумот се познава кој завршил со ...

Калифорнија има голем проблем со бездомниците

Panika.be - пред: 16 часа

Голем број на бездомници живеат долж реката Санта Ана во Калифорнија. Повеќето од нив живеат во импровизирани шатори и засолништа. Еден точкољубец го снимил ова 10 минутно видео за да посочи на големиот проблем што го има ...

Не можеш да излажеш мајка

Panika.be - пред: 17 часа

Момак нарачал бонг за марихуана преку интернет, ама за негова несреќа, пратката стигнала кога мајка му била дома и сега таа се интересира што нарачал малиот. Колку само се прави луд, било вазна, па нарачал џоистик за иксбокс, абе мали не можеш да ...

Фчерашни Новости разговараше со италијанскиот сопственик на Дрисла

Panika.be - пред: 17 часа

По две ретроспективни епизоди, оваа недела екипата на „ Фчерашни новости “ се враќа со нови сили и со многу нови материјали. Во епизодата 17 последни дознајте: - Дознаваме: Како една фабрика во Македонија успеа да постигне 0 емисии на гасови и ...

6 поврзани вести »

Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“

Panika.be - пред: 17 часа

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „ Еден на Еден “. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања .

7 поврзани вести »

Македонските ракометари се забавуваат со брза географија

Panika.be - 18.01.2018

За време на тренинзите македонските ракометари вежбаат и брза географија. Поточно еден од водителите на првенството ги тестираше нашите ракометари како стојат со географија и ликовно. Добра ствар е што Филип Талески стварно не нацрта нешто ...

Што и се случи вчера на Германија?

Panika.be - 18.01.2018

Германија успеа да извлече нерешено против Македонија на вчерашниот натпревар во ракомет. Реакцијава на германската навивачка отприлика опишува што им се деси на ...

59 поврзани вести »

Бистро Скопје стана вистински скопски хит!

Panika.be - 18.01.2018

Зошто луѓето веќе три недели по ред го полнат Бистро Скопје? Затоа што одамна Скопје не видело ваква уникатна спојка од врвна музика и специјалитети од реномирани шефови! Омилената дестинација за ручек и вечера полека, но сигурно се претвора во топ ...

10 поврзани вести »

Зошто е добро да се иде во војска

Panika.be - 18.01.2018

Некогаш ќе ти притреба, пример кога се враќаш од кафана ...