TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Panika.be

Пежо на саемот во Женева ќе престави два нови модела и новата скулптура на Лав

Panika.be - 21.02.2018

На овогодишниот саем во Женева, кој ќе се одржи од 8-ми до 18-ти март, Peugeot ќе претстави два нови модела, Peugeot 508 и Концепт – Peugeot Rifter. Исто така, Peugeot на саемот во Женева ќе ја претстави сосема новата скулптура на Лав со импресивни ...

17 поврзани вести »

Оној единствен френд

Panika.be - 21.02.2018

Што ги чита пораките на групен чат но никогаш не одговара на нив ...

Сите имаме по некоја ваква комшика

Panika.be - 21.02.2018

Погледот на комшиката кога ќе види дека некој ми влегува во двор ...

2 поврзани вести »

Деликатен шофер на денот

Panika.be - 21.02.2018

Па како да не ти е мерак да те вози ваков ...

Пензионерите секаде се исти

Panika.be - 21.02.2018

Ако мислиш дека само кај нас пензионерите се такви, еве еден доказ дека секаде се исти. Пензионер во Турција лабаво си поминува пруга, додека светат семафорите дека иде воз, небаре тој ќе го чека.

Зошто едниот тестис виси подоле од другиот?

Panika.be - 21.02.2018

Ова прашање сигурно ги мачи сите машки. Еве го ...

Како жена отвара гепек

Panika.be - 21.02.2018

Жените имаат посебен пристап кон автомобилите, тоа може да се види и од начинот на кој отвараат ...

Смешната страна на сериозната музика

Panika.be - 21.02.2018

Сериозната музика знае да биде бајаги сериозна, ама си има и она моменти. Има еден момак чија работа е да удри со чекич во зададен момент. Е сеа тоа што го изеде тој пред него не е негов ...

Во Бугарија ни велат има македонски песни, но „това е всичко блгарско“

Panika.be - 21.02.2018

Има македонски песни, но „това е всичко блгарско“. Вака Виолета Томовска и Ефто Пупиноски раскажуваат за нивното искуство со македонската музика и Бугарија. Доајените на македонската песна во неделното издание на „ Еден на Еден “ раскажуваа за тоа ...

3 поврзани вести »

Државниот секретар на Хрватска покажа што е храброст

Panika.be - 21.02.2018

Министерката за демографска ревитализација, која го испитува наталитетот на државата и зошто тој оди во надолна линија, држи прес конференција и го најавува државниот секретар кој треба да одговори на прашања на новинарите.

Унгарката која „згази“ на зимските олимписки игри

Panika.be - 21.02.2018

Обично на олимписките игри се станува познат по медаљите, но понекогаш се случува да бидеш познат и по чудното претставување. Во случајов Елизабет од Унгарија стана позната по вториот случај.