TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед

Ѓорчев до Локвенец: Вие буквално амандманите ги фрливте во ѓубре и изгласавте противуставен Закон за двојазичност

Поглед - пред: 8 часа

Пратеникот од редовите на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 истакна дека на 14-ти март беше суспензирано елементарното право на пратениците да поднесуваат амандмани.

12 поврзани вести »

Никој како нив: до пари следната недела ќе дојдат овие три хороскопски знаци

Поглед - пред: 9 часа

ЛАВ Имате многу сериозен пристап кон работата, и тоа ќе почне да дава резултати веќе следната недела. Освен пофалбите и можностите за напредување, можен е и поголем финансиски прилив. Периодот кој следи ќе треба да го искористите на најдобар начин и ...

(ВИДЕО) Ќе ве разнежни: Мајки со своите дечиња со Даунов синдром пеат на знаковен јазик

Поглед - пред: 9 часа

Емотивно видео, во кое 50 мајки на знаковен јазик ја пеат „A Thousand Years“ заедно со нивните дечиња со Даунов синдром, нема да ве остави рамнодушни. Беки Карлес, една од учесничките, изјавила: „Идејата е да се променат перцепциите на луѓето.

14 поврзани вести »

Салах: Со Меси можам да се споредувам само поради тоа што…

Поглед - пред: 10 часа

Мохамед Салах игра во страшна форма оваа сезона и без никаков сомнеж е најдоброто засилување во Премиер лигата, а неговите сензационални партии во дресот на Ливерпул се почесто му носат и споредби со играчот на кој многу наликува според стилот на ...

13 поврзани вести »

Милошоски за Локвенец: Сега се жали, а во 2013-та протестираше пред домот на Стеванаџија

Поглед - пред: 10 часа

На # СамоВистина пратеникот Хари Локвенец се жали дека луѓе протестирале пред неговиот дом во Прилеп и му ги вознемириле децата заради гласањето неуставна # двоја зичност . Истиот 2013та предводеше протести на толпа пред домот на пратеникот Димко ...

12 поврзани вести »

Две момчиња истепани во центарот на Куманово

Поглед - пред: 11 часа

Две момчиња завршиле во болница откако ноќеска биле претепани во центарот на Куманово. Нападот се случил во 1.30 часот по полноќ на раскрсницата од улиците „Народна револуција“ и „Илинденска“ пред пицерија. И.Ф. (21) и Н.М.

7 поврзани вести »

Апасиев: За неупотреба на македонски јазик казната е 500 евра, за неупотреба на албански 5000 евра

Поглед - пред: 11 часа

Димитар Апасиев од Левица на ТОП Тема, вели дека репресивниот закон за јазици нема да влезе во сила. – За неупотреба на македонски јазик казната е 500 евра, за неупотреба на албански јазик е 5000 евра. Нема никаква пропорција.

3 поврзани вести »

СЈО поднесе жалба, бара казна затвор за Ивона Талевска

Поглед - пред: 11 часа

Специјалното јавно обвинителство до Апелациониот суд поднело жалба за висината на казната за предметот „Тифани“, дознава „ Макфакс “. Неофицијално, новинарката Ивона Талевска почнала да враќа дел од сумата, која изнесува приближно 2,5 милиона денари.

35 поврзани вести »

Мицкоски: Имаме срушени институции и надежи, срушена економија, безпреспективност на младите, мора ова да се смени!

Поглед - пред: 12 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжува со своите теренски активности низ цела Македонија. Денеска тој беше во посета на Струмица и струмичко. -Утринава имавме една средба со младите од општина Босилово, каде што разговаравме за ...

112 поврзани вести »

Ременски: Полицијата не постапува, јас и колегите не се чувствуваме безбедно

Поглед - пред: 15 часа

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски денеска ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство, по протестот пред нејзиниот дом бидејќи го поддржала Законот за јазици. Ременски тврди дека има сознанија и докази дека зад протестите стои ...

72 поврзани вести »

Буфон: Се враќам заради Астори и да ја обединам селекцијата!

Поглед - пред: 16 часа

Иако пред извесен период еден од најголемите фудбалски голмани на сите времиња, Џанлуиџи Буфон најави пензионирање од репрезентативниот дрес на Италија, сепак сè уште не им кажал збогум на фановите на „азурите“.

36 поврзани вести »

„Спортски Центар Давиде Астори“ – Фиорентина со уште еден гест за починатиот Астори!

Поглед - пред: 16 часа

Триесет и едногодишниот Давиде Астори ја потресе фудбалската јавност со ненадејната смрт откако беше пронајден мртов во хотелската соба во Удине. Целиот свет беше во шок, а кога беше погребот во Фиренца на овој фудбалер, пред Базиликата „Ди Санта ...

36 поврзани вести »

Јоци до Ременски: Кога толпата го пцуеше Грујо пред неговиот стан, тоа се викаше романтика..

Поглед - 19.03.2018

Фросина Ременски се налутила. И’ протестирале десетина луѓе пред куќа, ја навредувале. Викнала полиција, ќе тужела…не бил пријавен протестот. Фросина, викни водени топови, маци. Никако лабаво ! Нае*и им се мајка.

Ременски: Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка …

Поглед - 19.03.2018

Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател на ОК Карпош Сашо Лазаревски и Тони Јаревски (актуелен советник во Карпош), заедно со позната група на партиски активисти ...

72 поврзани вести »

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Обезбеден лекот за Јане – момчето во количка кое живее за фудбал

Поглед - 18.03.2018

Веднаш ќе почне постапката за обезбедување на лекот „Спинраза“ и нема да прекинеме додека не го обезбедиме за сите болни во Македонија. Ова го порача претседателот на Владата, Зоран Заев, по средбата со деветгодишниот Јане Велковски кој боледува од ...

6 поврзани вести »

Путин реизбран! Обезбеди убедлива победа со преку 70 % од гласовите

Поглед - 18.03.2018

Актуелниот руски претседател Владимир Путин обезбеди убедлива победа на руските претседателски избори, според делумните резултати што ги објави изборната комисија. Според излезната анкета на руската држава, тој добил 73,9 отсто од гласовите, лесно ...

185 поврзани вести »

Трогателна приказна- од врвен фудбалер до продавач на леб

Поглед - 18.03.2018

Салвадор Кабањас го имаше светот под нозете до 25-ти јануари 2010-та година, а сега нема ништо освен животот кој го гради од самиот почеток. Кабањас кој до 25-ти јануари 2010-та година беше икона на парагвајскиот и јужноамериканскиот фудбал и кој ...

Бошковски не ги разбира “драмите“ околу Законот за јазици: Премиерот има потреба од поддршка

Поглед - 18.03.2018

Законот за јазици не е крај за Македонија, вели поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски во изјава за „Независен весник“. Според него, судбината на Македонија била одредена уште во 2001 година со потпишувањето на Рамковниот договор и ...

Фудбалското чудо не престанува да изненадува! МЕСИ СРУШИ УШТЕ ЕДЕН РЕКОРД!

Поглед - 18.03.2018

Барселона без многу проблеми го совлада Атлетик Билбао и веќе има 11 бода предност во однос на Атлетико Мадрид. Еден од двата гола попладнево постигна Лионел Меси кој со тоа собори нов рекорд во шпанското првенство.

68 поврзани вести »

Мислевте дека Роналдо не може да биде оној „стариот“!? Епа, се излажавте!

Поглед - 18.03.2018

Португалецот лошо ја започна сезоната, па многу помислија дека нема да го видиме на истото ниво од претходните години. Кристијано Роналдо ја освои наградата “Златна топка“, како и ФИФА “The Best“ награда за најдобар играч во светот за 2017.

68 поврзани вести »