TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попара

Подготвени сте за патување? Прочитајте ги 10-те патнички митови!

Попара - пред: 13 часа

Патувањата можат да бидат незаборавни искуства. Меѓутоа, наспроти тоа што светот станува се „помал“, стравот од непознатото е заеднички за сите луѓе. Полу-вистини кои се наменети да се направи патувањето повозбудливо, а дестинацијата по-опасна од ...

Какао-колач

Попара - пред: 14 часа

Состојки: 2 шолји кафеав шеќер 50 г растопен путер 2 шолји брашно 1 лажичка прашак за пециво 2 лажици какао малку сол 1 шолја млеко 1 лажичка ванила Приготвување: Загрејте ја рерната на 150 степени.

19 поврзани вести »

Посни сармички од блитва

Попара - пред: 14 часа

Состојки: 10-12 средни листови блитва 200 г интегрален ориз 2 поголеми моркови 1 пашканат 1 помал целер 3 чешниња лук 1 кромид маслиново масло сол, бибер Приготвување: Додека го варите оризот, измијте ги листовите блитва и попарете ги со врела вода ...

18 поврзани вести »

Таен јапонски рецепт: Ставете маска од ориз и ќе изгледате 10 години помлади

Попара - пред: 15 часа

Јапонците се познати како долговечен народ, а жените од овој дел на светот се познати како најмладолики. Нивната тајна е во оризот. Оризот е богат со линолска киселина и сквален, силен антиоксиданс кој го стимулира производството на колаген и ја ...

3 поврзани вести »

Вашиот партнер избегнува да има секс со вас? Еве зошто…

Попара - пред: 15 часа

Компанијата што произведува „вигајгра“ уште во 2000 година во анкета открила дека 59% од Италијанците се несигурни во однос на нивните сексуални преформанси, а 43% признале дека имаат потешкотии во сексот.

Слабеење со помош на ким во прав

Попара - пред: 15 часа

Најдобриот начин да ослабнете е да го забрзате метаболизмот. Постојат природни намирници кои го забрзуваат а притоа не мора да се одрекувате од храната, туку само да ги промените зачините. Гладувањето никогаш не било најдобриот избор за слабеење.

Првиот подарок кој Меган Маркл го доби како челн на кралското семејство

Попара - пред: 16 часа

Петтиот наследник на британскиот престол заведе многу убавици, меѓу кои манекенки, водителки и пејачки, но неговото срце засекогаш го украде американската глумица Меган Маркл. Една од причините што баш оваа 36-годишна убавица го заведе принцот Хари ...

19 поврзани вести »

По Парис Хилтон, се вери и Бритни Спирс

Попара - пред: 16 часа

Бритни Спирс предизвика лавина на шпекулации за можна свршувачка со своето момче, 23-годишниот Сем Асгар откако се појави со веренички прстен на својата рака. Таа ја покажа својата прекрасна фигура облечена во жолто бикини на една од плажите во ...

Клои Кардашијан го откри името кое ќе го носи нејзиното дете

Попара - пред: 16 часа

Откако Клои Кардашијан официјално ја потврди веста за својата бременост, одлучи за прв пат да се појави на телевизиските екрани. 🌴This picture reminds me that I need a tan ASAP 🌴 A post shared by Khloé (@khloekardashian) on Nov 26, 2017 at 6:24am ...

Лушпи од јајца, лек за штитната жлезда, коските, срцето и крвта

Попара - пред: 16 часа

Калциумот има многу важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и ја спречува остеопорозата, калциумот ја нормализира функцијата на нервите и мускулите, го регулира чукањето на срцето, го поттикнува сонот.

Двојно печена тиква со цимет и ореви

Попара - 17.01.2018

Потребни состојки: 4 парчиња тиква 50 мл. Млеко 1 лажица шеќер 1 лажичка цимет 100 гр. Ореви 500 мл. слатка павлака Припрема: Загрејте ја рерната на темпрература од 180 степени целзиусови. Исечете ја тиквата на долгнавести парчиња.

11 поврзани вести »

Полнети печурки со пилешко и феферонки

Попара - 17.01.2018

Потребни состојки: 12 големи свежи шампињони 2 пилешки стека 300 гр. путер 100 гр. овесни снегулки 5 феферонки 1 лажичка црвен пипер 300 гр. млечен намаз 200 гр. козјо сирење Сол и црн пипер 2 лажици пармезан 2 чешниња лук Припрема: Од печурките ...

18 поврзани вести »

Трамп ги посрамоти Меланија и синот пред камерите

Попара - 17.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп ги остави својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон да накиснат за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во Флорида. Првиот човек на САД го зема чадорот за да си ја заштити косата и се качи во ...

43 поврзани вести »

Помош! Први брчки на лицето!

Попара - 17.01.2018

Многу жени првите знаци на стареење ги забележуваат уште во 25-та година од животот, кога им се појавуваат малите брчки околу очите и устата. Иако на оваа возраст кожата сè уште лачи доволно себум, сепак почнува и да се суши.

Најважни три разлики меѓу машкото и женското неверство

Попара - 17.01.2018

Мажите не се единствените што изневеруваат, иако причините за тоа се разликуваат во однос на нивната понежна половина. И тоа драстично. Ви ги откриваме трите најважни разлики меѓу машкото и женското неверство! Зошто? Иако причините за машкото ...

4 поврзани вести »

Ким Кардашијан и Канје Вест пресреќни: Станавме родители по трет пат!

Попара - 17.01.2018

Ким Кардашијан (37) и Канје Вест (40) станаа родители по трет пат. Пресреќните родители добија девојче кое им го роди сурогат мајка. Бебето е родено 47 минути по полноќ, по локално време, и е тешко 3,3 килограми.

23 поврзани вести »

Јелена Карлеуша збесна: Ти го киднапираше синот, а ти ја стави во филм

Попара - 17.01.2018

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира ...

12 поврзани вести »

Запознајте ги Николас и Луси: Ана Курникова и Енрике Иглесијас ги објавија првите фотографии од близнаците

Попара - 17.01.2018

Тенисерката Ана Курникова (36) и пејачот Енрике Иглесијас 42) пред еден месец станаа родители на близнаци. Популарната двојка длучила да ги покаже близнаците Николас и Луси на јавноста, по што објавиле нивни фотографии на Инстаграм.

24 поврзани вести »