TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попара

Александра Пријовиќ ужива на Малдивите

Попара - пред: 43 мин

Српската пејачка Александра Пријовиќ деновите ги полни батериите за новите работни обврски на плажите во Малдивите. Додека пејачката одмораше во овој морски рај, нејзиното момче, Филип Живоиновиќ, направи фотографија.

13 поврзани вести »

Направи сама: Маска против опаѓање на косата

Попара - пред: 2 часа

Оваа домашна маска е руски рецепт од кој се воодушевени сите жени што имале проблем со опаѓање на косата и со кршливост на влакната, а предноста е што ви треба само една состојка. Оваа маска ја регенерира структурата на коренот на косата, а со тоа ...

Пиперки полнети со компири и кашкавал

Попара - пред: 2 часа

Состојки: 8 бабури 125 г путер 2 чешниња лук босилек сладок пипер 1 лажичка сол 750 г сварени компири 250 г рендан кашкавал Приготвување: Внимателно отсечете го врвот од пиперките и исчистете ги семките.

18 поврзани вести »

Шведска диета

Попара - пред: 2 часа

Овој режим на исхрана пропагира намалена количина на јаглени хидрати, а акцентот го става на мастите и протеините. Не морате потполно да се откажете од благо, затоа што постојат и дозволени варијанти, а освен тоа, секогаш сте сити, здрави и полни со ...

3 поврзани вести »

Црвен пипер- лек за рани и превенција од срцев удар

Попара - пред: 2 часа

Сигурно црвениот пипер го користите во кујната за правење на омилените јадења, но веројатно не знаете дека може да ви годи и за здравствената состојба. Зачинот од црвен пипер може да ви служи како лек, а и припаѓа на истата група билки како ...

Ќерката на Луис Фиго обвинета дека снимила порно видео

Попара - пред: 2 часа

Даниела Фиго, ќерката на познатиот Луис Фиго деновиве се најде во секс скандал. Имено, на интернетот кружи порнич со девојка која наликува на Даниела, а таа тврди дека е во прашање друга жена која наликува на неа.

Каква иднина ви претстои врз основа на месецот во кој ја почнавте врската

Попара - пред: 2 часа

Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример, низ нашите географски широчини има теорија дека месецот во кој започнала врската меѓу ...

4 поврзани вести »

Подготвени сте за патување? Прочитајте ги 10-те патнички митови!

Попара - пред: 19 часа

Патувањата можат да бидат незаборавни искуства. Меѓутоа, наспроти тоа што светот станува се „помал“, стравот од непознатото е заеднички за сите луѓе. Полу-вистини кои се наменети да се направи патувањето повозбудливо, а дестинацијата по-опасна од ...

Какао-колач

Попара - пред: 20 часа

Состојки: 2 шолји кафеав шеќер 50 г растопен путер 2 шолји брашно 1 лажичка прашак за пециво 2 лажици какао малку сол 1 шолја млеко 1 лажичка ванила Приготвување: Загрејте ја рерната на 150 степени.

23 поврзани вести »

Посни сармички од блитва

Попара - пред: 20 часа

Состојки: 10-12 средни листови блитва 200 г интегрален ориз 2 поголеми моркови 1 пашканат 1 помал целер 3 чешниња лук 1 кромид маслиново масло сол, бибер Приготвување: Додека го варите оризот, измијте ги листовите блитва и попарете ги со врела вода ...

18 поврзани вести »

Таен јапонски рецепт: Ставете маска од ориз и ќе изгледате 10 години помлади

Попара - пред: 21 часа

Јапонците се познати како долговечен народ, а жените од овој дел на светот се познати како најмладолики. Нивната тајна е во оризот. Оризот е богат со линолска киселина и сквален, силен антиоксиданс кој го стимулира производството на колаген и ја ...

3 поврзани вести »

Вашиот партнер избегнува да има секс со вас? Еве зошто…

Попара - пред: 21 часа

Компанијата што произведува „вигајгра“ уште во 2000 година во анкета открила дека 59% од Италијанците се несигурни во однос на нивните сексуални преформанси, а 43% признале дека имаат потешкотии во сексот.

Слабеење со помош на ким во прав

Попара - пред: 21 часа

Најдобриот начин да ослабнете е да го забрзате метаболизмот. Постојат природни намирници кои го забрзуваат а притоа не мора да се одрекувате од храната, туку само да ги промените зачините. Гладувањето никогаш не било најдобриот избор за слабеење.

Првиот подарок кој Меган Маркл го доби како челн на кралското семејство

Попара - пред: 22 часа

Петтиот наследник на британскиот престол заведе многу убавици, меѓу кои манекенки, водителки и пејачки, но неговото срце засекогаш го украде американската глумица Меган Маркл. Една од причините што баш оваа 36-годишна убавица го заведе принцот Хари ...

19 поврзани вести »

По Парис Хилтон, се вери и Бритни Спирс

Попара - пред: 22 часа

Бритни Спирс предизвика лавина на шпекулации за можна свршувачка со своето момче, 23-годишниот Сем Асгар откако се појави со веренички прстен на својата рака. Таа ја покажа својата прекрасна фигура облечена во жолто бикини на една од плажите во ...

Клои Кардашијан го откри името кое ќе го носи нејзиното дете

Попара - пред: 22 часа

Откако Клои Кардашијан официјално ја потврди веста за својата бременост, одлучи за прв пат да се појави на телевизиските екрани. 🌴This picture reminds me that I need a tan ASAP 🌴 A post shared by Khloé (@khloekardashian) on Nov 26, 2017 at 6:24am ...

Лушпи од јајца, лек за штитната жлезда, коските, срцето и крвта

Попара - пред: 22 часа

Калциумот има многу важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и ја спречува остеопорозата, калциумот ја нормализира функцијата на нервите и мускулите, го регулира чукањето на срцето, го поттикнува сонот.

Двојно печена тиква со цимет и ореви

Попара - 17.01.2018

Потребни состојки: 4 парчиња тиква 50 мл. Млеко 1 лажица шеќер 1 лажичка цимет 100 гр. Ореви 500 мл. слатка павлака Припрема: Загрејте ја рерната на темпрература од 180 степени целзиусови. Исечете ја тиквата на долгнавести парчиња.

2 поврзани вести »

Полнети печурки со пилешко и феферонки

Попара - 17.01.2018

Потребни состојки: 12 големи свежи шампињони 2 пилешки стека 300 гр. путер 100 гр. овесни снегулки 5 феферонки 1 лажичка црвен пипер 300 гр. млечен намаз 200 гр. козјо сирење Сол и црн пипер 2 лажици пармезан 2 чешниња лук Припрема: Од печурките ...

18 поврзани вести »

Трамп ги посрамоти Меланија и синот пред камерите

Попара - 17.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп ги остави својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон да накиснат за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во Флорида. Првиот човек на САД го зема чадорот за да си ја заштити косата и се качи во ...

35 поврзани вести »