TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Популарно

Голем астероид ќе прелета близу Земјата следниот месец

Популарно - пред: 2 часа

Астероид поголем и од најголемиот облакодер на светов, се движи кон Земјата и, според предвидувањата, на 4 февруари ќе мине покрај нашата планета на оддалеченост од приближно 4,2 милиони километри.

15 поврзани вести »

Кендал Џенер е новото заштитно лице на модниот бренд „Тодс“

Популарно - пред: 3 часа

Топ моделот Кендал Џенер и балетанот Роберто Боле се нови заштитни лица на италијанскиот моден бренд „Тодс“. Фотографиите кои се дело на „Барон енд Барон“ се направени на плажите во Малибу, но сето тоа некако има италијанска романтична нишка.

Во февруари, сите на концерти кај Каролина!

Популарно - пред: 3 часа

На големо задоволство за љубителите на квалитетна македонска музика, се враќа супербрендот Каролина Гочева со нов албум. Но, не само тоа. Новиот албум и новата Каролина на нова, најголема врата досега, се враќаат ексклузивно за својата публика.

13 поврзани вести »

Домашен сапун за борба против настинка

Популарно - пред: 4 часа

Сезоната на вируси и настинки е во полн ек, па сите бараат решение за болни синуси. Еве еден рецепт за сапун или гел за туширање кој ќе помогне во лекување на синусите… Состојки: – 180 грама сода бикарбона, – 120 милилитри лимонска киселина, – 90 ...

4 поврзани вести »

„Амазон“ отвори прв супермаркет без каси

Популарно - пред: 17 часа

Американскиот технолошки гигант „Амазон“ во Сиетл отвори прв супермаркет без каси. Продавницата „Амазон гоу“ користи камери на плафонот и електронски сензори за идентификација на секој купувач и следење на производите што се ставаат во кошничката.

28 поврзани вести »

Робот „доби отказ“ во супермаркет, оти ги збунувал купувачите

Популарно - пред: 17 часа

Роботот „Фабио“ кој беше на пробно тестирање во супермаркет во шкотскиот град Единбург, „доби отказ“ по само една седмица. Имено, машината имала задача да нуди бесплатни прехранбени производи, како и информации за нив.

13 поврзани вести »

Волшебен пијалок кој го намалува нивото на лош холестерол во крвта

Популарно - пред: 17 часа

Освен што го намалува нивото на лошите маснотии во телото, овој волшебен пијалок го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата. Магдоносoт во секојдневната подготовка на храна се додава како ситна дополна поради подобрување на вкусот, ...

ПО 5 МЕСЕЦИ КРИЕЊЕ: Кајли Џенер во провокативна фотосесија со своите сестри за „Келвин Клаин“

Популарно - пред: 17 часа

Бремената Кајли Џенер конечно го покажа нејзиното лице за првпат во скоро 5 месеци… затоа што идната мајка сепак треба да донесе дома некој денар. Младата сестра од кланот на Кардашијан позираше скоро гола во кревет заедно со своите сестри – Ким, ...

17 поврзани вести »

Ирски научници ќе садат краставици на Марс

Популарно - 22.01.2018

Ирскиот Технолошки универзитет во Лимерик создаде посебни зеленчукови семиња кои, како што велат оттаму, „ќе можат да растат на планетата Марс“, објави „Лајф“. Со тоа, садењето краставици и компири на Црвената Планета е се поблиску до реалноста, ...

КОНЦЕРТ ЗА ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ: Пуштени во продажба билетите за „Murder Ballads“

Популарно - 22.01.2018

Билетите за концертот по повод Денот на вљубените – „Murder Ballads“, кој ќе се одржи на 14 февруари, ќе бидат пуштени во продажба од денеска. По цена од 800 и 1000 денари, ќе можат да се набават на билетарницата на Македонската филхармонија, секој ...

17 поврзани вести »

„Моцартовите перипетии“ со атрактивната обоистка Сања Ромиќ

Популарно - 22.01.2018

Овој четврток (25 јануари) во 20 часот, на програмата на Македонската филхармонија е симфонискиот концерт „Моцартовите перипетии“, на кој, како што кажува насловот, ќе бидат изведени дела од музичкиот гениј Волфганг Амадеус Моцарт.

10 поврзани вести »

Почнува второто полугодие од учебната 2017/2018

Популарно - 22.01.2018

По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 првачиња, денеска ќе се вратат на настава за второто полугодие од учебната 2017/2018 година. За време на ученичкиот распуст, Министерството за образование и наука ги ...

54 поврзани вести »

5 сигнали дека на вашето тело му треба чистење

Популарно - 21.01.2018

Нашето тело секојдневно е изложено на разни токсини од храната, водата и воздухот, а очигледни показатели дека нешто не е во ред се секако знаците кои ги покажува нашето тело. Колку и да се трудиме да живееме здраво, по одредено време може да дојде ...

20 поврзани вести »

Прв пораз за Македонија на ракометното ЕП

Популарно - 21.01.2018

Македонската ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз на Европското првенство, откако на првиот натпревар од главната фаза загубивме од Шпанија со убедливи 20-31. Она што е можеби уште полошо од поразот е повредата на Кире Лазаров, кој ги ...

139 поврзани вести »

ВАРАЖДИН „ВРИЕ“ ОД МАКЕДОНЦИ: „Црвено-жолтите“ подготвени за дуелот против Шпанија

Популарно - 21.01.2018

Вечерва во Вараждин, се е во знакот на „црвено-жолтите“, но не само на Македонија, туку и на селекцијата на Шпанија, кои ќе си ги одмерат силите на теренот од 20.30 часот. Како што јавуваат дописниците за македонските медиуми, на неколку часа пред ...

86 поврзани вести »

НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ: Следниот продолжен викенд е дури во април

Популарно - 21.01.2018

Голем дел од граѓаните го искористија продолжениот викенд за да отпатуваат и да одморат, а следниот ваков одмор ќе биде дури во април. Велигден ќе биде на 8-ми април, а неработен ќе биде понеделникот на 9-ти април.

15 поврзани вести »

Грците масовно излегоа на протестот во Солун за Македонија

Популарно - 21.01.2018

Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“, „Тргнете ги рацете од Македонија“, „Името е нашата душа“ илјадници Грци се собраа во центарот на Солун ...

177 поврзани вести »