TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Популарно

Автобусот со број 50 од денеска повторно ќе застанува во ГТЦ

Популарно - пред: 12 часа

Автобуската станица во Градскиот трговски центар од денеска повторно ќе почне да функционира. Тука ќе застанува автобусот со број 50, кој сообраќа од Хиподром до Клиничкиот центар. – Сега ја враќаме автобуската станица за број 50, наместо спроти ...

33 поврзани вести »

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со мала доумерена облачност

Популарно - пред: 12 часа

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде потопло, што ќе предизвика топење на снежната покривка, особено на планините.

67 поврзани вести »

„Демонско“ дете во авион (ВИДЕО)

Популарно - 16.02.2018

Момче на возраст од три години цели осум часа, колку што трае летот од Германија до Њу Џерси, со својата палавост „ги забавуваше“ патниците и екипажот, а мајката само немо набљудуваше. Снимката од летот на интернет ја објави уметникот Шејн Таунли, ...

6 поврзани вести »

Мохамед е најчестото машко име во Брисел

Популарно - 16.02.2018

Според статистичките податоци на Белгиската национална статистичка служба, минатата година Мохамед било најчестото име во Брисел. Во Белгија најраспространето машко име е Жан. Тоа важи и за регионот Валонија, а во Фландрија пак, мажите најчесто го ...

3 поврзани вести »

Џенифер Анистон се разведува по две години брак

Популарно - 16.02.2018

Актерите Џенифер Анистон и Џастин Теру се разделуваат по две и пол години брак. – Одлуката е взаемна и постигната со многу љубов кон крајот на минатата година… Ние сме двајца прекрасни пријатели, кои решија да се разделат како двојка, но сакаме да ...

49 поврзани вести »

Почина Абдилаќим Адеми

Популарно - 16.02.2018

По тешко боледување синоќа почина Абдилаќим Адеми, кој беше член на ДУИ, а извршуваше и високи државни функции. Од 2008 година Адеми беше вицепремиер задолжен за спроведување на Рамковниот договор, од 2011 до 2014 година беше министер за животна ...

84 поврзани вести »

Сончево со слаб северен ветер, температурa до 11 степени

Популарно - 16.02.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб северен ветер. Утрото студено со ниски утрински температури. Утринската температура ќе се движи од минус три до минус 10 степени, а дневната температура од нула до 11 степени.

67 поврзани вести »