TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Згодна до болка: Гавазова со мрежасти чорапи и деколте од кое боли глава (видео)

Press24 - тукушто објавено

Провокативна до болка, во високи потпетици, облечена во црна макси мантил-кошула со модерен колан околу струкот, долги нозе и мрежести чорап, Сузана Гавазова одзема здив. Црно боди чии рабови се врежале високо до препони, па со секој чекор згодната ...

Собранието ги усвои во прво читање реформите на прислушувањето

Press24 - пред: 17 мин

Во поладневниот дел се одржаа две седници на Собранието на Република Македонија. Беа изгласани во прво читање предлог законските измени во Законот за внатрешни работи беа изгласани . На 30.

20 поврзани вести »

Девојка среде преполн трговски центар клекна и го запроси момчето- ваква реакција не очекуваше (видео)

Press24 - пред: 21 мин

Девојка среде трговски центар го побарала за маж своето момче. Но, она што ги запрепасти сите е дека неговиот одговор беше: НЕ! Таа клекнала пред него во полниот трговски во градот Лагос во Нигерија и му го поставила прашањето дали ќе се ожени за ...

6 поврзани вести »

Заев на средба со Американската стопанска комора AmCham од Албанија

Press24 - пред: 49 мин

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостоловска денеска остварија средба со Марк Крафорд претседател на Американската стопанска ...

21 поврзани вести »

Чувајте се од овој хороскопски знак, тој е најдобриот манипулатор

Press24 - пред: 52 мин

Тие се студени ,лукави и пресметани манипулатори што ќе направат да мислите дека сте им најважната личност во светот, а потоа ќе се свртат против вас и ќе ве издадат на најлош можен начин.

Силно невреме во Европа: Откорнати дрва и откажани летови- три лица го загубија животот

Press24 - пред: 1 час

Најмалку три лица ги загубија животите во денешни инциденти што се случија поради силна бура што ги погоди Холандија и други европски држави. Сите летови од амстердамскиот аеродром Схопхол се откажани, во Британија повеќе илјади домови се без ...

17 поврзани вести »

Заев: Со поддршката од НАТО, Македонија успеа да ги исполни критериумите за влез во Алијансата

Press24 - пред: 2 часа

-Посетата на Јенс Столтенберг е од клучно значење за Македонија. Оваа година ќе биде клучна година за Македонија и регионот. Време е процесите за интеграцијата да ги донесеме при самиот крај, истакна премиерот Зоран Заев на денешната ...

347 поврзани вести »

Столтенберг: Нема план „Б“ за влез на Македонија во Нато, да се реши прашањето со името

Press24 - пред: 2 часа

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, на денешната прес-конференција со премиерот Зоран Заев во Владата на РМ, изјави дека Алијансата нема план „Б“ за влез на Македонија во НАТО. „Спорот со името мора да се реши“, порача Столтенберг.

347 поврзани вести »

Ахмети: Нашата слобода не е целосна без НАТО

Press24 - пред: 2 часа

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На средбата истакна дека НАТО има одлучувачка улога во земјата и регионот и ќе ја спаси Македонија од бездната, придонесувајќи кон мирот, ...

347 поврзани вести »

Одлуката на Иванов за законот за јазиците за СДСМ е политика на поделби, a за ВМРО-ДПМНЕ е основана

Press24 - пред: 2 часа

Одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го потпише указот за стапување во сила на законот за употреба на јазиците за ВМРО-ДПМНЕ е основана, а за СДСМ уште еден доказ дека тој не може да ги напушти политиките на поделба и раздор.

118 поврзани вести »

Грчки медиуми: „Северна Македонија“, „Горна Македонија“, „Нова Македонија“, „Вардарска Македонија“

Press24 - пред: 2 часа

Нова, Горна и Северна Македонија се трите имиња што ги ставил на преговарачката маса медијаторот Нимиц во Њујорк, пишуваат грчките медиуми. Главниот уредник на Realnews, кој тврди дека информацијата ја добил од доброупатени извори, пишува и за ...

2 поврзани вести »

Партиите ги примија пораки на Столтенберг

Press24 - пред: 2 часа

Македонските партии дадоа своја оценка за средбите и пораките на Столтенберг. СДСМ оцени дека Генералниот секретар на НАТО ги препознал и поздравил реформските процеси во земјата и побарал вклучување на сите политички фактори, меѓу кои и на ...

347 поврзани вести »

Изјавата на Наумовски за предлогот на Нимиц - за власта избрзана, за ВМРО-ДПМНЕ сериозна

Press24 - пред: 2 часа

Изјавата на македонскиот претставник во преговорите за името Васко Наумовски дека предлогот на медијаторот Метју Нимиц е недостоинствен, за ДУИ е избрзана, а за ВМРО-ДПМНЕ изјава која треба да се сфати сетиозно.

4 поврзани вести »

Влада на РМ: Успехот на ракометарите е промоција на Македонија

Press24 - пред: 3 часа

Успехот на ракометните репрезентативци е амбасадорска промоција на Македонија, не само во Европа, туку и во светот, наведува Владата на Република Македонија во денешното соопштение испратено по повод најновиот успех на Машката ракометна ...

27 поврзани вести »

МНР: Идеите на медијаторот на се коментираат јавно без претходна темелна анализа

Press24 - пред: 3 часа

Идеите на медијаторот не се коментираат јавно пред темелна анализа и изграден став на државниот врв, велат од Министерството за надворешни работи за МИА во врска со вчерашната изјава на македонскиот преговарач во спорот со Грција за името, Васко ...

61 поврзани вести »

Таравари: ДУИ и СДСМ не се солидаризираа, само ги намалија буџетните средства

Press24 - пред: 3 часа

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари за свикувањето на седница на Советот на Општина Гостивар на која ќе се донесе одлука за времено финансирање, објасни дека ДУИ и СДСМ не се солидаризираа со општинските службеници и просветните работници, ...

13 поврзани вести »

Столтенберг: Пред седиштето на НАТО се уште има место за нови знамиња

Press24 - пред: 3 часа

Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО порача генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенбер во своето обраќање денеска во Собранието. Силно го поздравуваме продолжувањето на Македонија на патот кон НАТО и ЕУ, рече Столтенберг.

347 поврзани вести »

Прва фотографија од бебето - Дилара од „Парампарче“ стана мајка

Press24 - пред: 3 часа

Турската актерка Ебру Озкан и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, станаа родители – пишуваат турските медиуми. Изминатата недела познатата двојка доби ќерка која го носи името Биричик што во превод значи „Единствена“.

4 поврзани вести »

Фото: Сите ја знаете неговата сегашна сопруга манекенка, но и првата жена на водителот е бомба

Press24 - пред: 4 часа

Сите го знаат тоа дека водителот Огнен Амиџиќ е оженет со манекенкатта Данијела Димитровска, со која го има синот Матеја. Она што малкумина го знаат е неговиот прв брак. Милица Марковиќ е неговата прва жена, која работела во телевизија „Пинк“ како ...

Закажано судењето за масакрот кај Смилковци

Press24 - пред: 4 часа

Основниот суд го закажа повторното судење за случајот Монструм на 12 февруари. Алил Демири, браќата Африм и Агим Исмаиловиќ, Сејди Рами, Фејзи Азири, Хаки Aзири и Сами Љута се обвинети за петкратното убиство кое на на 12 април 2012 година, Велики ...

13 поврзани вести »