TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Јелена Томашевиќ е српската Џенифер Лопез

Пулс24 - пред: 23 мин

Во црвена тоалета, целосно припиена на нејзиното тело, Јелена конечно ги покажа своите атрибути кои до сега вешто ги криеше. Во завршниот дел на „Беовизија“ настапија и старите победници кои ја претставуваа Србија на Евровизија.

2 поврзани вести »

Денеска е женски празник за љубовта и среќа на младите

Пулс24 - пред: 28 мин

Денеска е „Тримир“. Трет ден по „Прочка“ и трет ден од почетокот на големите, велигденски пости. Денеска е „женски“ празник. Посветен на мајките, ќерките, на новите поколенија. Тримир со тоа име постои официјално, ама секоја жена знае за што станува ...

11 поврзани вести »

Штипјанец пронајден мртов

Пулс24 - пред: 57 мин

Во Штип на ул. „Стујеска“, изутрината во 7:45 часот е пронајдено беживотното тело на 62-годишниот Т.Б.. Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова вели дека според првичните информации, кај 62-годишниот штипјанец констатирани се видливи повреди на ...

20 поврзани вести »

Кога била мала доживеала несреќа и никогаш не се шминкала, кога шминкерот завршил, солзите сами потекле

Пулс24 - пред: 2 часа

Aнар Агакишјев веќе 18 години шминка познати личности. Меѓутоа, овој пат, модел била девојка која никогаш во животот не се нашминкала. На само 11 години, таа доживеала тешка несреќа поради која ги загубила првобитните контури на нејзиното лице.

4 поврзани вести »

Се подготвуваат кривични и прекршочни пријави за случајот со девојчето од „25 мај“

Пулс24 - пред: 2 часа

Прекршувања на законите за социјална заштита и за семејство, подзаконски, општи, поединечни и други акти донесени во поглед на постапката за ставање лица под старателство, сместување дете во установа и сместување дете без родителска грижа во ...

50 поврзани вести »

Панајотопулос: Не знам зошто чекале, ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи

Пулс24 - пред: 3 часа

Неколку дена по трагедијата на Кајмакчалан во која животите ги изгубија двајца млади планинари, екипа на „Нова Македонија“ беше на местото на настанот во обид да прибере што повеќе информации и да ја открие вистината за тоа што се случувало за време ...

82 поврзани вести »

Скопје се гуши- надминат годишниот ЕУ лимит за аерозагадување уште во февруари

Пулс24 - пред: 4 часа

Скопје ги надмина годишните дозволени ЕУ граници за аерозагадување уште во февруари. Овие ЕУ лимити денеска се надминати на сите мерни станици во Скопје, освен во Миладиновци, општина Илинден, соопшти Заедницата на еко-активисти „Скопје Смог Аларм“.

26 поврзани вести »

Големо невреме во САД - замрзнат дожд и снег предизвикале 400 сообраќајки, неколку загинати

Пулс24 - пред: 4 часа

Невреме пропратено со замрзнат дожд и снег зафати голем дел од САД и доведе до фатални несреќи и затворања на училишта. Американската метеоролошка служба издала совети за однесување о зимските услови во сојузните држави од Тексас на југ до Големите ...

7 поврзани вести »

Стар човек на седумдесет години заминал на нудистичка плажа...

Пулс24 - пред: 18 часа

Стар човек на седумдесет години заминал на нудистичка плажа. За да добие членарина за нудистичката плажа мора да помине еден ден и потоа сам да одлучи дали сака да постане член. Околу него почнале да се приближуваат многу згодни девојки (какви не ...

Директорка на училиште незаконски вработила воспитувачка

Пулс24 - пред: 21 часа

Во одреден период, директорката, спротивно на законските прописи, ја ангажирала К.Ј. како воспитувачка без договор за вработување. Четириесет и петгодишната С.С., директорка на основното училиште „Христијан Тодоровски – Карпош“ во село Драгоманце, ...

9 поврзани вести »

Забрана за посета на сите одделенија на Клиниката за детски болести

Пулс24 - пред: 21 часа

Клиниката за детски болести од денеска ги затвори вратите за посети на сите одделенија во установата,објави Сител. Причина е зголемениот број на грипозни пациенти како и смртта на две и пол годишното дете од Штип кое имало Даунов синдром и ...

Првата патика за тренинг која ни Josh Bridges НЕ може да ја оспори

Пулс24 - пред: 22 часа

Иновациите на секоја Nike Metcon патика е тестирана од страна на најелитните спортисти и тренери на Nike: Mat Fraser, Kara Webb, Josh Bridges и Sara Sigmundsdotti. Тие даваа повратни информации за удобноста на различните форми на Metcon низ годините.

2 поврзани вести »

Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители

Пулс24 - пред: 22 часа

Здравото семејство, како примарна група во општеството која овозможува сигурност, чувство на припадност и емоционална блискост на своите членови, е од суштинско значење за правилен раст и развој на децата.

15 поврзани вести »

Турчин ќе лежи во затворот во Шутка

Пулс24 - пред: 22 часа

Турчин ќе лежи во затворот во Шутка Турскиот државјанин T.T.A. (23) за фалсификување исправа, дело казниво по член 378 став 3, а во врска со став 1 од Кривичниот законик на Република Македонија, ќе лежи во затворот во Шутка.

3 поврзани вести »

Бремени две девојчиња од домот „25 мај“ -МТСП вели дека нема знаци на злоставување

Пулс24 - пред: 23 часа

Во двата нови случаја на бременост на малолетнички, штитенички на Домот за деца со социјално-воспитни проблеми „25 Мај“ од Скопје, нема злоставување или сексуална експлоатација. Тие забремениле откако своеволно имале односи со штитеници од ...

76 поврзани вести »

Рецепт за леб: Го чисти телото од маснотии и успешно ги елиминира токсините од организмот

Пулс24 - 20.02.2018

Овој леб без брашно е подеднакво нутритивен како и другите пекарски производи, но е богат со протеини, витамини, аминокиселини, масти, јаглехидрати и минерали. Ваквиот леб го стимулира производството на црвени крвни зрнца и хемоглобин, го олеснува ...

Четири особини на мажот кој ќе ви го скрши срцето

Пулс24 - 20.02.2018

Почетокот на врската е секогаш забавен и интересен, светот изгледа како поубаво место, а вашата иднина изгледа сјајно. На почетокот сите се трудат да бидат најдобрата верзија од себеси, а токму поради тоа вашиот идеален маж многу лесно може да стане ...

Употреба на мобилен телефон при возење – закана за сообраќајот!

Пулс24 - 20.02.2018

Пишување порака додека возите е еднакво на возење со затворени очи цели 6 секунди за кои возило со брзина од 60 км/ч поминува 100 метри. Употребата на мобилен телефон додека возачот управува моторно возило, станува причина број еден за одвлекување ...

Какво време не` очекува од утре?

Пулс24 - 20.02.2018

Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и позастапени во ...

93 поврзани вести »

На ова обично парче облека жените трошат огромна сума на пари, а причината е поразителна

Пулс24 - 20.02.2018

Памучните бели маички со лого на луксузните дизајнерски куќи, изминатите неколку сезони се хит помеѓу трендсетерките. За сè е “виновна” модната куќа Gucci. Нивната бела маичка со препознатливото лого на брендот се продава по цена од 370 фунти, а во ...