TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Франц: Ми го украдоа Нокаут, барем една добра песна да издадеа!

Репортер - пред: 2 часа

Гитаристот од некогашната група Нокаут, Владимир Крстевски Франц, деновиве на социјалните мрежи го обвини својот поранешен колега кумот Пере, за кражба на брендот Нокаут и бендот со кој некогаш ја освојуваа многубројната публика.

Заев ја пее химната

Репортер - пред: 2 часа

Премиерот на Република Македонија во моментиве се наоѓа во Хрватска, каде ја бодри нашата ракомента репрезентација во дуелот против Шпанија во втората фаза во рамки на Европското првенство.

(видео) „Трејлер“ за филмот „Пријатели“ предизвика хаос на социјалните мрежи

Репортер - пред: 2 часа

Лажниот трејлер за филмот „Пријатели“ кој неодамна беше објавен на Јутјуб, повторно ја разбуди надежта кај публиката дека повторно ќе можат да ги гледаат на малите екрани Моника, Рос, Чендлер, Рејчел, Фиби и Џои.

2 поврзани вести »

Софија Вергара би била одлична Саманта во „Сексот и градот 3“

Репортер - пред: 2 часа

Актерката Ким Катрал ја предложи Колумбијката Софија Вергара која е позната во улогата од „Модерно семејство“ да ја замени во третото продолжение на „Сексот и градот“. Ваквите коментари на Катрал за новото лице во улогата на Саманта дојдоа, поради ...

20 поврзани вести »

Научниците чекор поблиску до решавање на мистеријата во Египет

Репортер - пред: 7 часа

Археолозите се на чекор поблиску до решавање на мистеријата за гробот на сопругата на еден од најпознатите владетели на древен Египет. Египтолозите во Долината на кралевите открија гробница за која веруваат дека ѝ припаѓа на Анкесенамон, сопругата ...

3 поврзани вести »

Студентка открива: Алексис Санчез ми плаќаше за секс

Репортер - пред: 7 часа

Чилеанскиот напаѓач и веројатно новиот играч на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез, наводно на една студентка и нуде пари за секс. Паулина Собеирскаја (20) на наглиските таблоиди им открила дека непристојни понуди од Чилеанецот добила во еден бар во ...

71 поврзани вести »

Драгана Мирковиќ за роденден доби Мерцедес вреден 400.000 евра

Репортер - пред: 7 часа

Пејачката Драгана Мирковиќ во Виена го прослави 50-от роденден, а најскапиот подарок го добила од својот сопруг Тони, кој не ги жалел парите и и купил прескап „мерцедес“ чија почетна цена изнесува околу 400.000 евра.

3 поврзани вести »

Католичка црква воведе плаќање на милостина со кредитна картичка

Репортер - пред: 8 часа

За да не заостане во дигиталната доба, Католичка црква во Франција инсталираше терминал за плаќање на милостина со картичка од своите лојални парохијани. Ова дигитално надоградување е воведено во црквата Свети Францоис де Молитор во Париз.

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот, а Саша Поповиќ ја водел програмата на свадбата на Брена и Боба

Репортер - пред: 8 часа

Од венчавката на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ минаа 27 години, но таа и понатаму ја интригира јавноста. Се минало беспрекорно, но за жал на истата пристигнале и непожелни гости. Нивната венчавка се одржа на 7 декември 1991 година, во салата на ...

2 поврзани вести »

Не трујат со „Chemtrails“, а потоа профитираат од нашата болест

Репортер - пред: 8 часа

Доктор Хоровитц тврди дека е во прашање хемиско оружје, а не грип. Болен си. Носот ти е запушен. Те боли целото тело. Се потиш, кашлаш, киваш, немаш доволно енергија и да станеш од кревет. Тоа не е грип според доктор Ленард Хоровитц.

Светозар Јаневски одликуван со орден „Витез од прва класа на редот на финскиот лав“

Репортер - пред: 9 часа

За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез од прва ...

8 поврзани вести »

(видео) Русинка се обиде да изведе салто пред да седне на мотор

Репортер - пред: 9 часа

Со своите акробатски вештини, сакаше да го воодушеви целиот интернет, и успеа во тоа. Млада фитнес инструкторка секогаш отсекогаш ја сакала гимнастиката која се граничела со акробација. Сега отиде и чекор понатака.

2 поврзани вести »

Елена Ристеска постара, но позлатна

Репортер - пред: 9 часа

Поп пејачката Елена Ристеска деновиве на својот Инстаграм профил објави фотографија на која напиша, „Oldie but goldie“, (Постара но и позлатна). На фотографијата Елена има собрана коса, и нашминкана со црвен кармин, па многу наликува од нејзиниот ...

Руски град му се заканува да биде проголтан од најголемиот рудник во светот

Репортер - пред: 10 часа

Најголемиот рудник на дијаманти во некогашниот Советски сојуз, под името Мирни, изгледа како да ќе проголта цел руски град кој настанал околу него. Поради неговата огромна површина и специфични атмосферски услови, над истоимениот руски град, ...

2 поврзани вести »

Кумчето на Хитлер кое Фирерот го крстил во логор во Романија

Репортер - пред: 10 часа

Пензионер од Романија Адолф Ернст Штадлер тврди дека е кумче на Адолф Хитлер. Како што наведува тој, Хитлер го крстил во логор за време на Втората светска војна. Тој тврди дека бил првото бебе родено во специјален логор во кој имало Германци во ...

2 поврзани вести »

Карфиол во сос од млеко

Репортер - пред: 10 часа

Одличен како прилог со месо, а за љубителите на карфиол како комплетен оброк. – Свежиот карфиол се мие и се сечка на помали цветови. – Во тенџере се става вода и сол да зоврие, а потоа се додава карфиолот, се намалува температурата и се вари околу ...

11 поврзани вести »

Починала од рак, а му дала аманет на сопругот да се грижи за нејзиното цвеќе

Репортер - пред: 10 часа

Федер Фитон пет години се борела со ракот, но во 2013 година, 69 годишната жена починала. Пред крајот на својот живот, на сопругот му рекла задолжително да го полива цвеќето кое го имаат во купатилото, откако таа ќе умре.

Американскиот музичар Том Пети починал од предозирање

Репортер - пред: 11 часа

Познатиот американски музичар Том Пети починал од случајно предозирање откако земал повеќе различни аналгетици, соопшти денеска неговото семејство. Тој користел аналгетици поради повеќе здравствени проблеми, а првенствено го мачел скршениот колк, се ...

5 поврзани вести »

Ед Ширан се вери со љубовта од средношколските денови

Репортер - пред: 11 часа

Откако лани Ед Ширан изјави дека е спремен да стапне на лудиот камен со најдобра другарка од средно, светот беше во исчекување кога и како тој ќе ја запроси неговата девојка. Конечно, тој на обожаватели преку Инстаграм им соопшти дека ја запросил ...

14 поврзани вести »

Рики Мартин: Криев дека сум геј поради мојата кариера

Репортер - пред: 11 часа

Пејачот Рики Мартин гостуваше во емисијата Daily Show која што ја води комичарот Тревор Ноа и откри зашто после 38 години призна во јавноста дека е хомосексуалец. – Потребно ми беше многу време за да соберам храброст.

4 поврзани вести »