TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Магични гради, секс, депресија-тајниот денвник на Меган излезе во јавноста

Репортер - тукушто објавено

Идната членка на британското кралско семејство и најпознатата невеста, Меган Маркле, е автор на тајниот блог за борба и опстанок во Холивуд. Освен за љубовта кон ефтиното вино и сирење, пишувала и за „магични гради“ и многу секс.

2 поврзани вести »

На операција ќе умрел директорот на Гранд

Репортер - пред: 43 мин

Директорот на Гранд, Жика Јакшиќ едвај спасил жива глава. Тој бил итно опериран поради компликации со слепото црево и поминал 20 дена во болница. По операцијата му се појавила и постоперативна кила, па морал уште еднаш да оди под нож.

Рејчел Мекадамс бремена на 39 години

Репортер - пред: 1 час

Како што пишуваат светските медиуми, канадската актерка Рејчел Мекадамс е во седмиот месец од бременоста. Триесет и деветгодишната актерка Рејчел Мекадамс го чека своето прво дете со сценаристот Џејми Линден со која е во врска веќе две години, ...

4 поврзани вести »

Беквалац откри како ќе се вика бебето

Репортер - пред: 1 час

Српската пејачка Наташа Беквалац, наскоро треба да се породи. Таа конечно објави фотографија на која е во прегратка со поголемата ќерка , но и откри дека бебето кое треба да дојде ќе се вика Катија.

3 поврзани вести »

Се огласи актерот Владо Јовановски

Репортер - пред: 2 часа

Aктерот Владо Јовановски кој е обвинет за тероризам и кој по три месеци во затворот во Шутка сега е во домашен притвор, на својот Фејсбук профил испрати порака преку стихови од српскиот поет Бранко Милоковиќ.

9 поврзани вести »

Цеца плачела по секој пораз на фудбалскиот клуб на Аркан

Репортер - пред: 3 часа

Поранешниот фудбалер, а сега тренер, Милан Обрадовиќ, кој во времето играше за клубот на Аркан, раскажа интересни детали. „Аркан имаше канцеларија на стадионот и се што имаше му даде на клубот.

2 поврзани вести »

Барокот во Скопје е траума за мене

Репортер - пред: 4 часа

Поп дивата Маја Оџаклиевска беше специјална гостинка на „Златна Бубамара“ на популарноста и ја доби наградата за трајни вредности. Маја деновиве престојуваше во Скопје . Таа по само неколку дена се вртаи за Белград, Србија, каде што живее и работи ...

10 поврзани вести »

Џејн Сејмур се соблече за „Плејбој“ на 67 години

Репортер - пред: 5 часа

Актерката Џејн Симур позираше за „Плејбој“ на 67- годишна возраст, откако така стана највозрасната жена која застанала пред објективот на машката библија. Веста ја соопшти самата таа во својот Инстаграм профил, а дел од статусот нејзин под сликата ...

3 поврзани вести »

Почина на свадба ѕвездата на Боливуд

Репортер - пред: 5 часа

Ѕвездата на Боливуд, Сридеви Капур која се смета за најголема индиска ѕвезда, почина на 54. години и тоа на свадба. Таа доживеала срцев удар во Дубаи на свадба и се срушила пред сите присутни, по што починала.

5 поврзани вести »

(ФОТО) Сoпругот ја наслика Каролина

Репортер - пред: 5 часа

Михаил Корубин, сопругот на македонската поп-дива Каролина Гочева ја наслика својата сопруга и токму тој портрет ја красеше сцената на синоќешниот концерт во МОБ. Овој портрет од Каролина ја ја краси насловната слика на албумот „Извор“.

20 поврзани вести »

Карлеуша на ревијата на „Версаче“ во Милано

Репортер - пред: 5 часа

Српската пејачка Јелена Карлеуша, беше на модната ревија на „Версаче“ во Милано. Дека е на овој престижен настан таа се пофали и на социјалните мрежи. Српските медиуми на големо пишуваат дека Карлеуша, била дотерана во гламурзоно модно издание, ...

2 поврзани вести »

(ФОТО) Селма Хаек стана русокоса

Репортер - пред: 5 часа

Познатата актерка Селма Хаек сосема го промени изгледот и од црнокоса стана русокоса. Новиот изгледа наиде на воодушевување на присутните на британската Академија за филмска и телевизиска уметност.

4 поврзани вести »

Ќерката Елвис Присли го потрошила наследството од татко и вредно 100 милони долари

Репортер - пред: 6 часа

Ќерката на кралот на рокенролот, Елвис Присли, Лиза Мери Присли, го наследи во 1993 година, откако наполни 25 години, сиот имот насвојот починат татко, кој тогаш имаше вредност – 100 милиони долари, пишуват странските медиуми.

10 поврзани вести »

Посна бајадера со лешници

Репортер - пред: 6 часа

Потребни состојки: 400 гр маргарин 10 лажици вода 400 гр шеќер во прав 400 гр мелени лешници 400 гр бисквити 4 реда чоколадо Начин на подготовка: Сите состојки, освен чоколадото, измешајте ги и смесата поделете ја во два дела.

12 поврзани вести »

Почина познатата актерка Ема Чејмберс

Репортер - пред: 19 часа

Почина британска актерка Ема Чејмберс на возраст од 53 години, соопшти нејзиниот менаџер. Таа во Велика Британија е позната по улога во серијата ‘Vicar of Dibley’ која на BBC се емитираше цели 13 години, а на пошироката јавност и се претстави со ...

14 поврзани вести »

(ВИДЕО) Раде Шербеџија сними спот со браќата Тавитјан

Репортер - пред: 20 часа

На новата песна и видео запис на браќта Тавитјан гостува легендарниот актер Раде Шербеџија. „Шербеџија од неодамна е и член на најпрестижната филмска академија – Оскар. Тој е уметничка големина со светско реноме и е човек кој целиот живот се залага ...

6 поврзани вести »

Џенифер Лоренс открива зошто е без средно школо

Репортер - пред: 21 часа

Добитничката на Оскар, Џенифер Лоренс, призна дека „никогаш не се чувствувала претерано паметно“ и дека имала потешкотии со учењето. „Но, кога и да читав некое сценарио, ми беше многу лесно да замислам како се чувствува таа личност“, вели Лоренс.

6 поврзани вести »

Кристина Агилера се соблече гола

Репортер - пред: 21 часа

Пејачката Кристина Агилера и изненади фановите со новите фотографии кои ги објави на нејзиниот Инстаграм профил, бидејќи таа е сосема гола Кристина Агилера објави фотографија како сосема гола лежи во када полна со вода.

3 поврзани вести »

Српската премиерка со својата девојка на отворањето на ФЕСТ

Репортер - пред: 21 часа

На синоќешното отворањето на ФЕСТ во Белград, на црвениот тепих зачекори и српската премиерка Ана Брнабиќ во друштво на својата партнерка Милица Ѓурѓиќ. Лекарката Ѓурѓиќ носеше палто со живописни бои, а премиерката беше облечена со сако и пантолони.

5 поврзани вести »

(Видео) Сузана Гавазова опасно секси во новиот спот

Репортер - пред: 21 часа

Фолк пејачката Сузана Гавазова сними спот за песната “Опасна за око”, отпеана на „Роса Фест“. Спотот го сними во соработка со „Арт Студио продукција“. Автор на музиката на „Опасна за око“ е Борче Димитров, стиховите ги напиша Орце Зафировски, додека ...

3 поврзани вести »