TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

(Видео) Насилно семејство ги тепале и давеле патниците на крузерот

Репортер - пред: 14 часа

Патниците на крстарењето во Јужниот Пацифик рекле дека 10 дневното патување им се претворило во жив пекол поради повеќедневните расправии и тепачки кои ги предизвикало 23 члено семејство, а некои гости дури морале да се заклучуваат во кабините за да ...

3 поврзани вести »

Фотографија на Ким Кардашијан на 17 години

Репортер - пред: 14 часа

Крис Кардашијан објави на Инстаграм фотографија од далечната 1997 година, на која може да се забележи како позира со своите ќерки. Мајката на познатите старлети и ријалити ѕвезди на фотографијата изгледа исто како и денеска, а покрај неа се и Кендал ...

5 поврзани вести »

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна

Репортер - пред: 14 часа

Карен Макдугал (46), поранешната Плејбој зајчица, која тврди дека во текот на 2006 година, била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, откри нови детали за тоа како сегашниот претседател на САД, ги искористил својата моќ и богатство, за да ја навлече ...

26 поврзани вести »

Здрава салата со краставица и ананас што може да ви замени цел оброк

Репортер - пред: 14 часа

Салатите во форма на оброк наоѓаат голема примена во многу режими за здрава исхрана. Покрај тоа што не бараат многу време за подготовка, здрави се и полни со боја и вкусови. Погледнете го овој едноставен рецепт за салата која е полна со комбинации ...

3 поврзани вести »

(Видео) Снимка која го покажува крајот на светот или раѓањето на ново Сонце?!

Репортер - пред: 15 часа

Жителите од канадската провинција, Британска Колуммбија, на 13 јануари направија неверојатна снимка, која веднаш предизвика разноразни шпекулации на социјалните мрежи. Видеото е снимено кај кањонот Чикамус и на почетокот се гледа само едно Сонце.

3 поврзани вести »

Твитер од денеска нема да можете да го користите на некои од вашите компјутери

Репортер - пред: 15 часа

Твитер најави дека ја напуша својата поддршка за компјутерите на „Appel Mac“, и дека сите корисници ќе бидат пренасочени на користење на оваа социјална мрежа во веб браузер. Социјалната мрежа исто така испрати твит во кој стои дека апликацијата за ...

2 поврзани вести »

Џејми Фокс го прекина интервјуто по прашањето за поранешната жена на Том Круз

Репортер - пред: 15 часа

Кејти Холмс и Џејми Фокс, пет години мораа да се кријат од очите на јавноста, поради „најбизарниот договор направен во Холивуд“, како што го нарекуваат договорот кој актерот го потпиша со Том Круз! Се работи за тоа што Кејти во септември 2012 ...

2 поврзани вести »

(Видео) Аца Лукас на својот настап посвети песна на Марина Туцаковиќ

Репортер - пред: 16 часа

Аца Лукас, изминатата недела настапи во еден белградски клуб, кој, како и во секој каде пее, беше преполн со негови фанови. Лукас беше сјајно расположен, па енергијата ја пренесе и на публиката, но сите гости во еден момент, фолкерот успеа да ги ...

Социјалните работници ќе ја земат ќерката на Јелена од семејството на Зоран

Репортер - пред: 16 часа

Грижата за ќерката на убиената пејачка ја води нејзиниот вујко, со сопругата, а надлежните од Центарот за социјална работа ќе дадат проценка која зависи од можноста да помагачите во злосторот бидат уапсени.

2 поврзани вести »

Три хороскопски знаци кои освојуваат на прв поглед

Репортер - пред: 16 часа

Проверете дали вие се наоѓате меѓу трите најубави хороскопски знаци кои освојуваат на прв поглед. ВАГА Вагата е еден од најубавите знаци во Зодијакот, а титулата ја носат благодарение на беспрекорната елеганција.

14 поврзани вести »

Украинци жив закопуваат проруски заробеник

Репортер - пред: 16 часа

На интернет е објавена снимка на која се гледа како украински војници закопуваат жив заробеник. Може да се забележи како војниците фрлаат во дупка врзан заробеник, а потоа жив го закопуваат.

Кремаст чоколаден колач за убав викенд

Репортер - пред: 17 часа

Викендите се одличен период да ги извежбате вашите способности за готвење. Овој рецет е наменет за сите љубители на слатко задоволство, а за неговата подготовка потребни ќе ви бидат само 5 миути и две големи шолји.

19 поврзани вести »

Жена во Бразил ја закопале жива, а 11 дена подоцна мештаните слушнале тропање од гробот

Репортер - пред: 17 часа

Вистински хорор се одиграл во Бразил, кога роднини на покојната Росанхела Алеида дос Сантос (37) слушнале глсаови од нејзиниот гроб. Гласови за помош. Поради тоа што биле убедени дека е жива погребана, се решиле да го откопаат гробот.

2 поврзани вести »

(Видео) Девојката се снајде како да си ги исуши гаќите во авионот

Репортер - пред: 17 часа

За перење е лесно – има WC, но за сушење треба ...

(Фото) Се разголе Перо Камиказа

Репортер - пред: 17 часа

Поранешниот актер, и член на легендарната музичка група „Меморија“, Петар Георгиевски Камиказа, на Фејсбук објави фотографија од теретаната каде вежбал, на која е разголем до папокот. Камиказа под фотографијата наведе дека неговото мускулесто тело е ...

На денот на вљубените нарачал две вина и вечери, па заплакал во ресторанот

Репортер - пред: 18 часа

Фотографија на која постар маж вечера со пепелот на својата покоја сопруга во еден ресторан во Тексас, стана вирална на социјалните мрежи и предизвика сочувствување и така кај многу луѓе ширум светот.

НАСА прави суперсоничен авион кој за три часа ќе стигне од Њујорк до Лондон

Репортер - пред: 18 часа

Леталото кое ќе биде побрзо од звукот, ќе има ознака „QueSST“, и ќе патува од Њујорк до Лондон (5500 километри) за само три часа. За негова изработка одвоени биле 19,9 милијарди долари. Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри планот на ...

Гласови во главата ми велеа да ги убијам сите тие деца

Репортер - пред: 18 часа

Деветнаесетгодишниот Николас Круз, кој во средата усмрти 17 лица и рани уште петнаесетина средношколци, во школото „Марџори стоунмен Даглас“, во Паркланд, недалеку од Мајами, тврди дека туѓу гласови, кои ги слушал во главата, му рекле да го стори ...

3 поврзани вести »

Внукот на Миладин Шобиќ ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија

Репортер - пред: 18 часа

Црна Гора синоќа одлучи како свој претставник на Евросонг, да го испрати пејачот Вање Радовановиќ. Вање на Евросон ќе настапи со песната „Иње“, а во Португалија ќе настапи за време на втората полуфинална ноќ.

Пандев стигна до 80 гола во Серија А

Репортер - пред: 18 часа

Најдобриот македонски фудбалски репрезентативец, Горан Пандев, е еден од ретките кој успеал во можеби најтешкото првенство каде се даваат голови, да влезе во листата на играчи кои со пет различни клубови успеал да се запише во листата на стрелци.

28 поврзани вести »