TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Посна салата со спанаќ и пченка

Репортер - 23.02.2018

Состојки: 300 гр спанаќ 200 гр замрзната пченка 2 моркова 2 лимона сол масло Начин на подготовка: Се мие и се чисти спанаќот, се ситни на парчиња, а пченката кратко се вари во солена вода заедно со морковот, кој се чисти и се сечка на кругови.

17 поврзани вести »

(Фото) Хајди Клум – гола и жешка

Репортер - 23.02.2018

Хајди Клум веќе има 44 години, но изгледа одлично. Поранешната сопруга на Флавио Бријаторе сака да ги провоцира своите следбеници на „Инстаграм“, па неодамна го стори тоа повторно, овој пат потсетувајќи на старите добри времиња.

(Фото) Кога ти е зорт

Репортер - 23.02.2018

Кога на детето ќе му дојде зорт и паркингот пред Град Скопје е добар за онаа ...

Филмот со најмногу номинации за Оскар е плагијат

Репортер - 23.02.2018

10 дена пред одржување на оскарите, поднесена е тужба за режисерот Гиљермо Дел Торо, продуцентот Даниел Краус и филмското студио Фокс. Пторив нив е поднесена тужба за како што се наведува во неа дека ја ископирале приказната на Пол Зендел од 1969 ...

2 поврзани вести »

Шеќерна Ивона за 120 денари

Репортер - 23.02.2018

Во еден скопски ресторан има интересна понуда на десерти. Фотографијата на која е понудата од слатки предизвика расположение на социјалните мрежи, ама и бујна фантазија. На менито има од се по нешто.

Ед Ширан сака да напише песна за Евровизија

Репортер - 23.02.2018

Светски популарниот музичар Ед Ширан во интервју изјави дека би сакал да напише песна со која Велика Британија би настапила на Евровизија. „Не сакам да се појавам на евровизиската сцена, не би пеел таму.

2 поврзани вести »

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Репортер - 23.02.2018

Пејачот Џастин Бибер им ги предаде бурмите на татка си Џереми и неговата сопруга Челзи Ребело. Тие се венчаа на плажата во Монтего Беј, Јамајка. Челзи објави фотографија од венчавката, на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден.

Модели со отсечени глави се прошетаа на модната недела во Милано

Репортер - 23.02.2018

Престижната Модна недела во Милано ја виде една од побизарните ревии досега, откако некои од моделите носеа реплики од своите глави во рацете. Ова се случуваше на ревијата на модниот гигант „Гучи“, кој пронајде малку инспирација и во „Игра на ...

(ВИДЕО) Македонија ги спои „Меморија“ и Дадо Топиќ

Репортер - 23.02.2018

Пред неколку месеци легендарната група „Меморија“ одржа концерт во Скопје и ја врати публиката назад во времето. Вчеравечер, за ќеф на многубројните гости во арената „Борис Трајковски“, тие повторно испеаја некои од своите најголеми хитови, па ја ...

(Фото) Маријана и Росана на насловна страница пред 30 години

Репортер - 23.02.2018

Песната „Признавам“ од сестрите Маријана и Росана и денес е хит. Со неа настапија на „Макфест“ во Штип во 1987 година. Но, не е само оваа песна поради која Маријана и Росана беа популарни пред Маријана да замине во Австралија.

3 поврзани вести »