TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

(Видео) Цеца со децата на помен на Аркан

Репортер - 15.01.2018

Утрово на новите гробишта во Белград, Цеца Ражнатовиќ, нејзините деца Вељко и Анастасија, и многубројни роднини и пријатели, ја одбележаа 18-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

27 поврзани вести »

Со новите промени на „Фејсбук“, Цукерберг изгуби 3,3 милијарди долари

Репортер - 15.01.2018

Одлуката на Марк Цукерберг да го врати старото издание на „Фејсбук“, односно на местото на рекламите во „њуз фид“, да се гледаат објавите на пријателите, го чинеше 3,3 милијарди долари, а вредноста на акциите на компанијата паднале речиси 4,4 ...

8 поврзани вести »

(Видео) Стефан тајно ги снимил Брена и Боба на Тајланд

Репортер - 15.01.2018

Лепа Брена со целото свое семејство деновиве е на одмор на Тајланд. И додека сите тие објавуваат избрани фотографии и видеа од најубавите моменти од патувањето, Стефан на својот инстаграм-профил објави кус клип каде што се гледаат Брена и Боба како ...

27 поврзани вести »

Копуци, името е поважно од политиката

Репортер - 15.01.2018

Вокалот на бендот Љубојна, Вера Милошевска-Јосифовска на нејзиниот Фејсбук профил упати критика за промената на името на Македонија. Таа револтирана вели: Драги непромислени копуци, Името е поважно од нашите мали животенца, поважно и поголемо е дури ...

4 поврзани вести »

Свршеницата на Борко откри како ќе им вика синот

Репортер - 15.01.2018

Николина, свршеницата на голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, откри дека нивниот син ќе се вика Душан. Таа на својот инстаграм-профил објави фотографија од персонализираните патики со кои Борко игра на првенството во ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Сашо Тасевски стана среде интервју кај Васко Ефтов

Репортер - 15.01.2018

Актерот и директор на Драмски театар, Сашо Тасевски стана од интервју кај новинарот Васко Ефтов за време на снимањето на емсијат „Во центар“. Актерот стана среде интервју и замина, одкако Ефтов го обвини за двојни стандарди кои Тасевски наводно ги ...

26 поврзани вести »

Сопругата на Миле Китиќ му ја намести Сораја

Репортер - 15.01.2018

Српскиот фолк-пејач Миле Китиќ целосно го смени имиџот. 66-годишниот пејач открил дека ваквата промена се должи на сугестиите на неговата сопруга, која го уверила дека треба да оди во чекор со времето.

2 поврзани вести »

Мишел Обама во бикини

Репортер - 15.01.2018

Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама и понатаму предизвикува големо внимание во јавноста. Таа викендот го помина на плажа во Мајами со својата 19-годишна ќерка Малија. Мишел ги сврте кон себе погледите на плажата не само заради ...

7 поврзани вести »

Третиот маж, конечно ми се погоди!

Репортер - 14.01.2018

Фолк пејачката Благица Павловска, ужива во љубовата. Иако можеби малкумина знаат дека таа е трет пат во брак, откако зад себе има две несреќни љубовни приказни, конечно сега е среќна. „Доста ми е од сите разочараувања кои ги имав до сега, жената ...

3 поврзани вести »