TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Вујо: Играчите да си одат во Словенија, не знам што би правеле во онаа „вукојебина“

Република - 19.01.2018

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ после поразот Данска со кој неговите ракометари ги изгубија и теоретските шанси за пласман на едно од првите две места во групата, немаше причина за задоволство.

71 поврзани вести »

Мултиетничка прослава на Водици во Струга, „Војордание“ испеана и на албански

Република - 19.01.2018

Со пеење на христијански песни на македонски и на албански јазик денеска Струга поинаку од минатите години го празнуваше празникот Водици, односно денот кога во реката Јордан бил крстен Исус Христос.

17 поврзани вести »

Попови осветија противожарна цистерна од која верници полнеа света вода

Република - 19.01.2018

Свештеници на Српската православна црква осветиле цела цистерна со вода од која верниците потоа полнеле шишиња и носела во своите домови. Српските медиуми пишуваат за најинтересинот случај од прославата водици кој се случил во црква во Јагодина.

Уште една промена на Червар пред Норвешка: Се враќа Алиловиќ од трибините

Република - 19.01.2018

Селекторот на хрватската репрезентација, Лино Червар ја направи четвртата промена во составот на Европското првенство. За дуелот против Норвешка го врати искусниот голман, Мирко Алиловиќ, кого пред крајот на групната фаза го прати на трибините.

71 поврзани вести »

Сопругот на Елена Божиновска: Ве поздрави сите и рече: Христос посреди нас!

Република - 19.01.2018

Сопругот на Елена Доцевска Божиновска, Игор Божиновски, постојано испраќа пораки преку својот фејсбук профил барајќи слобода за неговата сопруга на која и се суди за настаните во Собранието на 27 април минатата година.

Провинцијалката која проговори за она за кое сите молчат: Не ми треба партнер, сакам секс!

Република - 19.01.2018

Срамежливоста во Белград не поминува баш најдобро. Кога си повлечена не доаѓаш до израз во толпата. Прашањето кое се наметнува, а подоцна и веќе станува товар на секоја втора жена е каде да најдам дечко, љубов и секс?, раскажува Анѓела од ...

2 поврзани вести »

Албеу: Грчките свештеници на протестите: „Македонија е Грција“ (видео)

Република - 19.01.2018

Околу 60 свештеници на светата Митрополија на Аегиалис излегоа на улиците во средата за да ја искажат својата голема загриженост за името на Македонија. Свештениците излегле на протести во југозападниот град Аигио, држејќи транспаренти на кои ...

3 поврзани вести »

Раул е сигурен дека Шпанија во недела ќе ризикува и ќе игра еден од најдобрите ракометари

Република - 19.01.2018

Додека ракометарите се релаксираа и загреваа со малку кошарка пред денешниот тренинг во школската сала во Мурско Средишче, шпанскиот стратег Раул Гонзалез ја коваше тактиката за пресметката со своите сонародници од „црвената фурија“ за да ја ...

90 поврзани вести »

Словенија немоќна против олимпискиот првак Данска

Република - 19.01.2018

Данска со победа од 31-28 против Словенија ја почна главната фаза во рамки на Групата 2 на Европското ракометно првенство во Хрватска. Избраниците на Веселин Вујовиќ не можеа да го изненадат фаворитот, кој имаше водство речиси во текот на целиот ...

91 поврзани вести »