TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

И покрај сите успеси, за обложувалниците Македонија сеуште е аутсајдер

РК Металург - пред: 14 часа

За обложувалниците велат дека се секогаш добро информирани и дека имаат одлични проценки при одредување на коефициентите. Но, во случајот со Македонија и со нејзините настапи во групната фаза обложувалниците “дебело промашија“.

59 поврзани вести »

(ЕХФ видео) Топ 15 голови на групната фаза на ЕП во Хрватска

РК Металург - пред: 15 часа

Покрај топ-5 листите на најубави голови во групите “А“/“Б“ и “Ц“/“Д“, маркетинг тимот на ЕХФ објави и вкупна топ-15 листа на најубави голови во групната фаза на ЕП во Хрватска. На ова листа се и три гола на нашите стрелци, а еден од нив – цепелинот ...

38 поврзани вести »

(Видео) ЕХФ го одреди идеалниот тим на групната фаза

РК Металург - 18.01.2018

По завршувањето на натпреварите од групната фаза на ЕП во Хрватска, ЕХФ го објави идеалниот тим на групната фаза. Иако Македонија е една од трите непоразени селекции на првенството и водечка во главната група 2, ЕХФ не најде доволен квалитет кај ...

38 поврзани вести »

(ЕХФ видео) Топ 5 голови од групната фаза на групите “Ц“ и “Д“

РК Металург - 18.01.2018

ЕХФ вообичајно, по завршувањето на една фаза од првенството, дава преглед на најдоброто во групите. Па, така, меѓу петте најубави голови од групите “Ц“ и “Д“ има дури две остварувања на наши репрезентативци.

78 поврзани вести »

Македонската репрезентација замина за Вараждин

РК Металург - 18.01.2018

Откако на најдобар начин ја завршија работата во Загреб, нашите ракометни репрезентативци денеска заминаа за Вараждин, каде ќе ги играат натпреварите од главната група 2. Од Загреб тие носат убави спомени, бидејќи беа најдобри во група во која, ...

130 поврзани вести »

Позната е сатницата на натпреварите на Македонија во главната фаза

РК Металург - 18.01.2018

ЕХФ ја објави сатницата на натпреварите во главната фаза во Вараждин. Македонија ќе игра во истите термини како и досега. . ...

130 поврзани вести »

(Видео) Македонскиот цепелин прогласен за потег на средбата Германија – Македонија

РК Металург - 18.01.2018

Од многуте прекрасни потези на вчерашната средба, ЕХФ за потег на натпреварот го прогласи цепелинот изведен меѓу Гоце Георгиевски и Кире Лазаров. ...

78 поврзани вести »