TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

(Видео) Топ 5 најубави гола на 14. коло на СЕХА-лигата

РК Металург - 19.02.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најубави гола во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на стрелците на Металург. . Топ 5: 1. Марин Сипиќ , Нексе 2. Тин Контрец , ППД Загреб 3. Тимур Дибиров , Вардар 4.

Генсхајмер со огромна предност на челото на листата на стрелците во Лигата на шампионите

РК Металург - 19.02.2018

По 12-ет одиграни кола, Уве Генсхајмер има незапамтена предност пред сите стрелци во Лигата на шампионите. Стрелецот на ПСЖ има дури 16 гола повеќе од второпласираните Мате Лекај од Веспрем и од Андре Шмид од Р.Н.Левен. .

Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

РК Металург - 19.02.2018

По комплетирањето на 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, маркетинг-тимот на лигата го одреди идеалниот тим на колото. . Видеото можете да го видете на следниот ...