TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сè за храна

Д-р Нела советува: 5 лесни совети за детоксикација по празниците

Сè за храна - пред: 8 часа

За многумина од нас, прославувањето на новогодишните и божиќните празници вклучува дегустација на вкусни јадења и пијалаци во поголема количина. Празничните навики често доведуваат до прејадување, консумација на храна богата со шеќер, алкохол, ...

2 поврзани вести »

Вегетаријанска протеинска салата со печурки, просо и јајце

Сè за храна - пред: 8 часа

Имаме нов рецепт за вегетаријанска протеинска салата со печурки, просо и јајце, која може да ја послужите и како оброк за ручек или пак вечера. Приготвена во нашата кујна со едноставни и лесно достапни состојки.

19 поврзани вести »

Декоративен ориз со фиде

Сè за храна - 17.01.2018

Ваков декоративe н ориз е добредојден за радост во сечија чинија. Веруваме дека никој не би можел да остане рамнодушен. Љубители сме на оваа намирница и сакаме да ја јадеме во разни варијанти, па, зошто не би пробале симпатичен и вкусен ориз со ...

3 поврзани вести »

Spirulina pacifica – микро алга и макро благодет

Сè за храна - 17.01.2018

Spirulina Pacifica е најбогатиот и најкомплетен извор на додаток во исхраната. Оваа модро-зелена алга зачудува многу нутритивни експерти, а тоа се должи на нејзината разновидност од основните нутриенти : растителни протеини, каротени, хлорофил и ...

2 поврзани вести »