TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Најинтересни твитови за мечот Германија – Македонија

Сител - 18.01.2018

Во текот на целиот натпревар со Германија во свој стил го коментираа мечот. Македонските твитерџии повторно инспирирани од ракометарите. Во текот на целиот натпревар со Германија во свој стил го коментираа ...

38 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Позната сатницата на дуелите за втората фаза

Сител - 18.01.2018

Откако првиот дел од ЕП селекцијата на Македонија го заврши како првопласирана во загрепската Ц група, пред актуелниот европски првак Германија, бронзената од последното СП, Словенија и Црна Гора, црвено-жолтите се лидери и во новоформираната група ...

105 поврзани вести »

Нимиц оптимист по разговорите, за Наумовски нема основа за оптимизам

Сител - 18.01.2018

По последната рудна разговори за името што се одржа вчера во Њујорк медијаторот на ОН Метју Нимиц излзеле со оценка дека на повидок е решение на долгогодишниот спор меѓу Грција и Македонија.

84 поврзани вести »

Столтенберг на средби со државниот врв

Сител - 18.01.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој синоќа пристигна во официјална посета на Скопје, денеска ќе има средби со македонскиот државен врв, како и со лидерите на дел од партиите застапени во Собранието.

340 поврзани вести »

Претпладне променливо облачно, попладне невреме

Сител - 18.01.2018

Претпладне променливо облачно, во западните делови облачно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе се прошират насекаде, пообилни ќе бидат на запад и североисток (локално над 30л/м2) каде на места ќе бидат поројни и со услови за ретки грмежи.

Отишол на фудбалски натпревар, се вратил дома по 11 години!

Сител - 17.01.2018

Швајцарецот Ролф Бантл, навивач на фудбалскиот клуб Базел, пред 11 години дошол во Милано како би го бодрел својот тим во мечот против домаќинот Интер кој се играл во рамки на Лигата на шампионите.

3 поврзани вести »

Начинот на кој ова малечко девојче се кара со мајка си ќе ви го стопи срцето!

Сител - 17.01.2018

Начинот на кој ова малечко девојче се кара со мајка си ќе ви го растопи срцето… Иако е малечка, веќе се расправа како голема… Одлучила да ја истера правдата и на мајка си да и ја објасни својата страна на приказната, на пресладок начин.

2 поврзани вести »

Вонредна прогноза: Поради врнежи од снег, забрана за камиони на Стража

Сител - 17.01.2018

Поради врнежи од снег, од 21,45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Според прогнозата, во вечерните и ноќните часови ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на некои ...

55 поврзани вести »

Работнички ја продолжува победничката серија

Сител - 17.01.2018

Кошаркарите на работнички го продолжуваат победничкиот низ во домашниот македонски шампионат. Во дуел од 13.коло, екипата на Работнички на гости во Кавадарци го совлада Фени Индустри со 74-55 по четвртини 18-8, 10-14, 26-15 и 20-18, Најефикасен во ...

5 поврзани вести »

Очекувана победа на МЗТ против подлмадените „Соколи“

Сител - 17.01.2018

МЗТ Скопје Аеродром очекувано забележа победа над Карпош Соколи во заостанатиот меч од 12.коло во Првата македонска кошаркарска лига. На средбата одиграна попладнево, дуелот минатогодишните финалисти им припадна на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ...

9 поврзани вести »

Кријат од детето: Малолетниот син на Оливер Ивановиќ не знае за убиството

Сител - 17.01.2018

Семејството смета дека веста е претешка за да му се соопшти на дете и треба да му се каже вистината кога сѐ ќе заврши. Шестгодишниот Богдан Ивановиќ е син на убиениот Оливер Ивановиќ, кому сѐ уште ништо не му е кажано во врска со смртта на неговиот ...

44 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Стоилов: За жал моја грешка, тоа е спорт, тоа е ракомет

Сител - 17.01.2018

Во последниот напад на Македонија Стојанче Стоилов шутираше за победа, но неговиот удар го одбрани германскиот голман Силвио Хајневетер. По дуелот Стоилов изјави: Три бодови, а можеа да бидат и четири.

58 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Раул: Денеска треба да уживаме

Сител - 17.01.2018

Уште еден драматичен натпревар одиграа македонските ракометари нерешено со Германија 25.25, а по дуелот изјави: - Денеска треба да уживаме, од утре се подготвуваме за следната фаза. Треба да знаеме дека постигнавме успех.

Се сеќавате на Лорин, победничка на Евросонг - денес нема да ја препознаете

Сител - 17.01.2018

34-годишната Лорин во медиумите беше претставена како една од пејачките со најмоќен вокал во Европа. Сите зборуваа и за нејзината прекрасна многу долга коса, а тој имиџ го негуваше до неодамна кога одлучи да направи драстична промена.

2 поврзани вести »

Кире му предложи цепелин на Раул- реакцијата на Шпанецот ја насмеа Македонија

Сител - 17.01.2018

Македонија и Германија одиграа нерешено, 25:25 во последното коло од првата фаза од Европското првенство во ракомет кое што се игра во Хрватска. Македонските ракометари добро го започнаа натпреварот, играјќи со тактика во напад 7 наспрема 6, што се ...

187 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Ристовски: Треба сите да бидеме позитивни кон репрезентацијата

Сител - 17.01.2018

По нерешениот резултат со европскиот првак Германија 25:25, признанието најдобар играч на дуелот беше Борко Ристовски, кој имаше 12 одбрани. Некако стандардно Ристовски има добри настапи против германските екипи: - Мислам дека дојдовме на турнирот ...

187 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Миркуловски: Одиме на полуфинале

Сител - 17.01.2018

Македонската ракометна репрезентација како првопласирана ја заврши групната фаза. Вечерва со европскиот првак Германија, Македонија одигра нерешено 25:25. - Доста беше помин во следна фаза, сега со навивачите, со знаење и со среќа ќе можеме и до ...

187 поврзани вести »

Столтенберг ја започна дводневната посета на Македонија

Сител - 17.01.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва пристигна во Скопје, каде имаше работна вечера со премиерот Зоран Заев и други владини претставници со што ја започна неговата дводневна посета на Република Македонија.

340 поврзани вести »

ЕП - Хрватска 2018: Талески: Ова беше натпревар со посебен мотив

Сител - 17.01.2018

Најдобар стрелец на дуелот со Германија беше Филип Талески, кој постигна 6 голови. Тој е играч на бундеслигашот Рајн Некар Ловен. - Денеска беше посебен мотив, игравме против дрим тим, актуелниот европски шампион Германија.

6 поврзани вести »

Столе по натпреварот: Кога ќе промашиш шут за победа, тоа реми не ти е слатко

Сител - 17.01.2018

Можеше да биде херој на нацијата, но на 11 секунди пред крајот промаши голема шанса за победа, па Макеоднија мораше да се одбрани за да освои еден бод и да го освои првото место во групата на Европското првенство во Хрватска по ремито со Германија ...

58 поврзани вести »