TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали Бег на почетокот на кариерата

Скопје24 - пред: 8 часа

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами воздишки кај многу жени на Балканот. Славата ја стекна токму со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман величествениот“, која постигна огромен успех на ...

6 поврзани вести »

Ешли Грахам провокативно за Спортс Илустрејтед (ФОТО+ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 8 часа

Ешли Грахам е првиот плус сајз модел кој се најде на насловната страница на Спортс Илустрејтед, а успешната соработка ја продолжи и за оваа година. Ешли во последно време објавуваше провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, па оваа ...

2 поврзани вести »

Подоцна може да биде доцна: Обавезно направете ги ОВИЕ 5 работи пред триесеттите години и ќе пронајдете среќа!

Скопје24 - пред: 8 часа

Дваесеттите години се идејално време да сознаете кои сте и што ви се допаѓа, а што не. Тоа е клучот на среќата, бидете сигурни! Дознајте што ве прави среќни Пронајдете работа во која ќе уживате, занимавајте се со некои интересни хобија и поминете ...

2 поврзани вести »

Им плаќале ноќевања во хотели: Во секој од нив имале секс и пишувале за тоа!

Скопје24 - пред: 8 часа

Млад пар од Австралија Џастин Енгелк (26) и Џесика Даргенст (23), верувале или не биле плаќани да посетуваат хотели и да пишуваат за своите интимни доживувања во нив. Тие посетувале луксузни хотели и во нив воделе љубов, а за сето тоа уште биле и ...

4 поврзани вести »

Пресметајте колку ќе живеете со оваа формула: Ако го добивте овој број ве чека долг и здрав живот!

Скопје24 - пред: 8 часа

Во последно време се ппуларни различни формули за пресметување на идејалните тежини, но се појавија и формули за пресметување на должината на животот, а еве една од нив која е едноставна и лесна.

3 поврзани вести »

СЕ’ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИОТ ПОСТ: Бадијала не јадеш месо ако го „јадеш” својот брат (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 8 часа

Велигденскиот пост опфаќа 7 недели, односно 7 седмици. Трае 48 дена, од Прочка до Велигден. Тогаш, зошто се нарекува Четириесетница? Затоа што по 40 дена од постот, продолжува последната седмица пред Велигден, дополнителен строг пост, заради ...

32 поврзани вести »

НОВИ ДЕТАЛИ ОД НОВИНАРСКАТА ИСТРАГА НА КАЈМАКЧАЛАН: Ако ги имавме тие два часа, можеби ќе беа живи

Скопје24 - пред: 8 часа

Во ексклузивниот разговор за „Нова Македонија“ , директорот на ски-центарот „Ворас“ открива нови детали околу акцијата за пронаоѓање на планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Неколку дена по трагедијата на Кајмакчалан во која животите ги ...

85 поврзани вести »

СЛАТКАР МАГИСТРИРАШЕ: Наскоро ќе станам и доктор!

Скопје24 - пред: 10 часа

Марко Маринковиќ – Слаткар од пред некој ден е магистер. Тој магистрираше на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент на УТМС. Марко објави кусо видео на својата фан-страна од фотосесијата по доделувањето на дипломата.

3 поврзани вести »

Романтично запросување на концертот на Мишо Ковач во Скопје

Скопје24 - пред: 10 часа

Со еден од своите најголеми екс-ју хитови, испеан уште одамна на еден од “Сплитските фестивали”, песната попозната како “На твојој руци прстен” (инаку, во оригиналот е “Ќе проплаче зората”) Мишо Ковач со душа и срце лесно ја освои својата верна ...

2 поврзани вести »

Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида!

Скопје24 - пред: 10 часа

Научникот од фармацевтската компанија „Мерек“, доктор Маурис Хилеман, неколку години пред својата смрт направил аудиоснимка во која отворено признава дека вакцините со кои се вакцинирани повеќе од 30 милиони луѓе во светот биле контаминирани со ...

26 поврзани вести »

Се будите среде ноќ и не можете да мрднете – Што значи тоа?

Скопје24 - пред: 10 часа

Парализа во спиење е состојба при која и покрај тоа што сте свесни, вие не можете да придвижите ниеден дел од вашето тело. Во таква ситуација, доколку доживеете вакво искуство, вие најверојатно ќе бидете преплашени бидејќи немате контрола врз ...

2 поврзани вести »

Џенифер Лопез на концерт во Мајами го носеше сонцето од Кутлеш? – Фото

Скопје24 - пред: 10 часа

Познатата мега ѕвезда, Џенифер Лопез, на својот твитер профил објави слики од концертот во Мајами. Многумина забележаа дека Џенифер како дел од костумот носи појас со сонцето од Кутлеш, односно сонце со 16 краци.

Еве каде вее снег во моментов во Македонија?

Скопје24 - пред: 10 часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, Стража, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар и Пресека, информира АМСМ.

73 поврзани вести »

На која дама и стојат подобро: Лила и Бијонсе со исти очила за сонце – Фото

Скопје24 - пред: 11 часа

Лила Филиповска важи за една од најстилизираните јавни личности во Македонија и жена која знае што сака и секогаш изгледа одлично во тоа. Едноставно што и да облече, неа и стои извонредно.

13 поврзани вести »

Честитката на Дуа Липа за Денот на независноста на Косово ги вознемири српските фанови на Инстаграм – Фото

Скопје24 - пред: 11 часа

Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската по-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New rules”, која по потекло е од Приштина, во главниот град на Косово живеела до ...

4 поврзани вести »

Забрана за посета на сите одделенија на Клиниката за детски болести

Скопје24 - пред: 11 часа

Клиниката за детски болести од денеска ги затвори вратите за посети на сите одделенија во установата. Причина е зголемениот број на грипозни пациенти како и смртта на две и пол годишното дете од Штип кое имало Даунов синдром и невролошки заболувања ...

46 поврзани вести »

Усвоена стратегијата за реформа на јавната администрација

Скопје24 - пред: 11 часа

Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои „Стратегијата за реформа на јавната администрација 2018-2022 година“, и го прифати Акцискиот план за спроведување на стратегијата. Од Владата коментираат дека ќе работат на создавање стручна, ...

9 поврзани вести »

Нема крај на зимата – Можен поларен бран на Балканот!

Скопје24 - пред: 11 часа

Премногу е рано да и се каже збогум на зимата, иако многу од вас тоа го очекува. Сепак според најновите анализи кој ние ги направивме укажуваат на тоа дека на самиот крај од оваа и почетокот на следната недела од Арктикот кон Балканскиот Полуостров ...

Трогателно сведоштво: Последната слика што ми стои пред очите е Калина и тројцата планинари како одат кон врвот

Скопје24 - пред: 11 часа

„Имаше силен ветер, не се слушаше ништо, а поради маглата, имаше многу слаба видливост. Групата планинари на 100 метри пред врвот, по наредбата за враќање назад, се упатија кон ски-лифтот.

85 поврзани вести »

Вооружен грабеж во скопско казино, полицаец ја истепал невенчаната жената…

Скопје24 - пред: 11 часа

На 18 февруари во 23.50 часот во полициската станица Центар било пријавено дека истиот ден околу 23 часот во казино на булевар „11-ти Октомври” непознато маскирано лице извршило разбојништво.

17 поврзани вести »