TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

АХВ: Во Македонија не е увезено старо и небезбедно месо од Белгија

Скопје24 - пред: 13 часа

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вели дека во Македонија не е увезен ниту килограм од старото и небезбедно месо од белгиската месна индустрија „Вевиба“. Како што објаснија од АХВ за „Мета“, како контакт точка на Системот за брзо ...

13 поврзани вести »

Петок е следниот неработен ден – Следува и продолжен викенд!

Скопје24 - пред: 13 часа

Следниот неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија е 6-ти април (Велики петок, а после викендот исто така неработен ден ќе биде и вториот ден од Велигден, 9-ти април, што значи дека следуваат 4 споени неработни денови.

5 поврзани вести »

Тргнале пешки со 38 кила дрога – 30 дена притвор за тројца Албанци, влегле во угостителски објект ги истепале и им се ...

Скопје24 - пред: 13 часа

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

26 поврзани вести »

Ѓорге Иванов: Официјален говор по повод Законот за јазици! – Видео

Скопје24 - пред: 14 часа

Погледнете го официјалниот говор на претседателот по повод носењето на законот за ...

135 поврзани вести »

Возач од Хрватска ги расплака патниците, а и вас ќе успее: Го заврте автобусот на сред улица, а поради она што го ...

Скопје24 - пред: 14 часа

Возачот на автобусот на линија од Липоглава до Вараждин направи работа која во тој крај со сигурност уште долго ќе се памети. Хрватските медиуми ја пренесуваат изјавата на жена која била во автобусот и која ја раскажала целата емотивна случка.

Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство

Скопје24 - пред: 14 часа

Џелал Бајрами, Ферат Елези, Башким Бесими и Исмаил Дардишта се четворицата обвинители што денеска испратија писмо до јавноста со кое реагираат дека се против одлуката на кумановското обвинителство и кумановскиот суд на обвинетиот Бобан Илиќ да му се ...

45 поврзани вести »

ВОНРЕДНО: Сабота ќе биде премногу тежок, топол, спарен и ветровит ден!

Скопје24 - пред: 14 часа

Како што веќе и претходно најавивме утрешниот саботен ден ќе помине во знакот како ПРЕМНОГУ ТЕЖОК, ТОПОЛ, СПАРЕН И ВЕТРОВИТ ден додека времето ќе биде умерено до значително облачно иако ќе има и повремени сончеви периоди.

Наставник нападна дете – му ја удрил главата од клупа и го повредил, исчезна девојка од Скопје, 5 дена не се вратила ...

Скопје24 - пред: 14 часа

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.С. (44) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“. Пријавениот, вработен како наставник во основно училиште „Пашко Васа“ во с.Копачиндол, ...

18 поврзани вести »

Возете внимателно и избегнувајте ја оваа улица – Фото

Скопје24 - пред: 15 часа

Поради сообраќајна несреќа која се случи предмалку на улица Јордан Мијалков во Скопје, сообраќајот се одвива отежнато при што апелираме на смиреност во сообраќајот и избегнување на истата доколку е можно, со цел да не се создава дополнителна гужва и ...

Скопје црпи сообраќајни искуства од Париз

Скопје24 - пред: 15 часа

Развојните визии на новата градска администрација и искуствата кои главниот град на Франција може да му ги пренесе на Скопје беа тема на разговор на денешната средба во Париз меѓу заменик-градоначалникот на Париз, Кристоф Најдовски, задолжен за ...

23 поврзани вести »

Велосипедист, додека е на велосипедот, не смее да води куче со себе, во спротивно ќе биде казнет

Скопје24 - пред: 15 часа

Велосипедист или возач на мотоцикл за време додека управува со возилото не смее да води животни со себе, во спротивно ќе биде казнет со 50 евра. Освен оваа мерка Законот предвидува и глоба од 50 евра ако возач на велосипед со помошен мотор, мопед, ...

4 поврзани вести »

Се расоблече: Елена Ристеска го покажа голото стомаче – Фото + Видео

Скопје24 - пред: 16 часа

Елена Ристеска во последно време обожава да танцува, па дел од своето време го поминува во сала за вежбање, а таа овој елемент го додаде и на нејзините настапи, па и во видео спотовите. Во видеото за песната „Текила и лимон“, Елена покажа како ...

3 поврзани вести »

Монструозното злосторство во соседството: Со голи раце ја задавил болната сопруга, па пријавил дека умрела од природна ...

Скопје24 - пред: 16 часа

Р.М. (59) од селото Папратиште кај Пожега е уапсен откако ја задавил својата сопруга Љ.М. (59), а убиството кое првично се обидел да го прикрие, подоцна го признал во полиција. Монструозното злосторство се случило завчера во куќата на оваа брачна ...

9 поврзани вести »

НАЈЗДРАВО ОВОШЈЕ НА СВЕТОТ: Убива ќелии на 4 видови рак, вируси и го забавува стареењето

Скопје24 - пред: 16 часа

ронијата е вид на билка која расте во влажни шуми. Освен вкусот, аронијата е силен детоксикатор и може да ги уништи факторите кои предизвикуват рак во телото. Овошјето содржи антиоксиданси кои може да го заштитат телото од оштетување на слободните ...

4 поврзани вести »

Ќерка на македонски револуционер: „Тој е мојот роден татко кој гние во земјата за Македонија обединета да е, а не да ја ...

Скопје24 - пред: 17 часа

90-годишната Елена од Берово, со солзи во очите и со слика од нејзиниот роден татко во рацете кои се тресат од тага, раскажува како тој животот го дал за оваа наша земја, а сега некој ја продава.

Гинекологот никогаш нема да ви го каже оваа: Како лесно да ги уништите габите, бактериите и лошиот мирис

Скопје24 - пред: 17 часа

Една едноставна алатка ќе ви помогне да ги уништите габите, бактериите и лошиот мирис од вашата вагината. Габите, бактериите и лошиот мирис од вагината можат да го направат животот на било која дама многу лош.

Драма во Скопје: Со стапови му ја кршеле куќата и го претепале, помилуван крадец се обидел пак да ограби месара, но ...

Скопје24 - пред: 18 часа

На 15.03.2018 година околу 22:30 часот во куќата сопственост на Д.С. (37) на ул. „Радишани“ во Скопје, со возило „Опел Вектра“ дошле три лица, од кои едно е Д.Т. од Петровец. Тие со дрвени стапови ја оштетиле вратата и прозорците, по што влегле ...

6 поврзани вести »

Славни дами со најсекси имиња во светот – Галерија

Скопје24 - пред: 18 часа

Иако не може да го опише карактерот на личноста, одредено име може да звучи особено привлечно, заводливо и еротично за спротивниот пол. При запознавањето со девојките, мажите честопати си создаваат слика за нив и врз основа на името.

За овој балкански град сигурно не сте слушнале, но ќе погрешите доколку не го посетите

Скопје24 - пред: 18 часа

Можеби никогаш не би помислиле дека Бугарија може да биде вистинската дестинација за Вашето пролетно патување, но сигурни сме дека сте помеѓу оние кои никогаш не слушнале за најмагичното уметничко место на Балканот, Балчик.

2 поврзани вести »

Млад милјардер платил да го убијат за да му го сочуваат мозокот засекогаш

Скопје24 - пред: 18 часа

Американски милјардер од Силиконската долина платил 10.000 долари за да го убијат и да го сочуваат неговиот мозок засекогаш. Бизнисменот Сем Алтман еден е од 25 луѓе кои се на листата на чекање на стартапот Нетком, кој тврди дека можат да ја ...

5 поврзани вести »