TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Многу пати го менувала своето име: Оваа скопска населба била посебен град

Скопје24 - пред: 19 часа

За разлика од останатите скопски населби во западниот дел на градот, кои датираат по ослободувањето 1944/1945 година или по скопскиот земјотрес од 1963 година, Ѓорче Петров бил посебен град и седиште на истоимената општина.

4 поврзани вести »

Најава за засилен до силен ветер од јужен и од југозападен правец (Удари до околу 90 км/час)

Скопје24 - пред: 19 часа

Почитувани граѓани како што најавивме од денес (петок) на времето кај нас влијае циклонот ХЕКТОР со што веќе на запад условува врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет додека снег врне само на највисоките планини (над 2000 м.н.в.

54 поврзани вести »

Прва отворена фитнес-зона во Карпош

Скопје24 - пред: 20 часа

Во Карпош 4 почнаа активностите за изградба на првата современа фитнес-зона на отворено во општината. Во соработка со Агенцијата за млади и спорт, ќе се добие фитнес-зона опремена со 8 справи за вежбање, од кои една справа за лицата со посебни ...

11 поврзани вести »

Хокинг оставил аманет: Напишете ми го ОВА на мојот гроб

Скопје24 - пред: 20 часа

Познатиот физичар Стивен Хокинг почина неделава, на 14 март, на 77-годишна возраст. Додека беше жив, тој многу јасно кажа што би сакал да стои на неговата надгробна плоча. Уште во 2002, во интервју за „Њујорк Тајмс“ тој рече дека на натписот треба ...

56 поврзани вести »

Секогаш правете го ова кога јадете храна од конзерва – бидете внимателни

Скопје24 - пред: 20 часа

Често се случува на секого од нас да купи храна во конзерва, бидејќи не секогаш имаме време за готвење или за нешто свежо и добро одбрано.Ако си замислите само кој пат го поминала таа конзерва од фабриката каде се правела, до транспортот и ...

2 поврзани вести »

Овој знак денес може да се раздели со некој кој го сака – Дневен хороскоп (16.03.2018)

Скопје24 - пред: 20 часа

Овен Очекувајте промени на работното место. Не е исклучена можност да ве повикаат на итна средба или да ве поканат на некој важен настан за да го слушнат вашето мислење. Како резултат на тоа, ќе ги подобрите работните односи со колегите.

ХЕКТОР се буди! (анализа)

Скопје24 - пред: 20 часа

Во моментов над Италија и Јадранот започнува да се буди циклонот ХЕКТОР кој ќе започне да влијае на времето кај нас веќе од денес (петок) така што времето денес ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд со слаб до умерен ...

6 поврзани вести »

ОД ДЕНЕС НЕМА ДА ВЕ КАЗНУВААТ ЗА ОВА: Состојба на патиштата 16.03.2018

Скопје24 - пред: 21 часа

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од денес прекинува да важи правилото за задолжителна зимска опрема. НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Во 01:25ч.

(18+) НАЈЖЕШКАТА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СВЕТОТ: Бел Лусија ќе ве остави без здив

Скопје24 - 16.03.2018

Половина Португалка, а половина Германка, оваа жешка убавица од Австралија е медицинска сестра која во моментов е комплетно фокусирана на нејзината кариера како модел. А ние немаме ништо ...

И ќерките на Моника Белучи се убави како неа! – Галерија

Скопје24 - 15.03.2018

Италијанската актерка Моника Белучи има две ќерки од бракот со Винсент Касел. Ќерката Дева има 12 години, а помладата Леони има шест. Актерката ретко се појавува со ќерките во јавноста, па затоа папараците се обидуваат да ги фотографираат во секоја ...

6 поврзани вести »

Од женски агол: Еве колку трае идеален секс

Скопје24 - 15.03.2018

Научниците кои се занимаваат со интимни односи дошле до сознанија за тоа колку време е потребно за прекраток, предолг и идеален секс. Тврдат дека водењето љубов кое трае помеѓу една и две минути е прекратко.

3 поврзани вести »

Одлични трикови за брзо сушење на косата без користење на фен

Скопје24 - 15.03.2018

Фенот ја оштетува косата, а чекањето сама од себе да се исуши во зимскиот период освен што трае цела вечност е и опасно по здравјето. Затоа ви претставуваме неколку трикови со кои самиот процес на сушење на косата ќе го сведете на минимум: 1.

Ја „јавна“ на сред плажа на канализациска цевка и имаа жесток секс: Цело кафуле гледало, но она што го направи ...

Скопје24 - 15.03.2018

Секс на плажа од поодамна не е невообичаено место, но на овој пар му се заканува затвор, бидејќи се снимени во врела акција на сред бел ден и тоа пред ресторан. Парот нашол погодно место и на канализациската цевка ја извршиле комплетната акција, ...

2 поврзани вести »

Член на бандата со пенкало се обиде да го убие сведокот среде судење! – Видео

Скопје24 - 15.03.2018

Федералниот суд во Солт Лејк Сити објави застрашувачка снимка од 2014 година на која се гледа како член на банда со пенкало го напаѓа сведокот кој сведочел против него, пред да го убие чуварот.

8 поврзани вести »

Се урна новоотрворениот пешачки мост во Мајами, има жртви – Видео

Скопје24 - 15.03.2018

Повеќе луѓе загинале, откако се урна новоизграден пешачки мост на Меѓународниот универзитет Флорида во Мајами. Деветсто и педесет тони тежок мост, кој беше кренат над булевар, само што беше пуштен во употреба во саботата.

55 поврзани вести »

ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ ГО НАПРАВАТ ПЕКОЛ: Три хороскопски знаци од кои треба да се плашите!

Скопје24 - 15.03.2018

На прв поглед кога ќе го слушнеме зборот Скорпија помислуваме на опасност. Така вели и Зодијакот. Според Хороскопот постојат три знаци кои имаат навистина темна страна ако им стапнете на погрешен нерв.

17 поврзани вести »

Сите жени ги ставаат на кожа: Дерматолозите откриваат кои производи никогаш не треба да се ставаат на лице

Скопје24 - 15.03.2018

Познатите светски дерматолози откриваат што никогаш не ставаат на себе. Веруваме дека ќе се изненадите. Креми со колаген Искрено мислиме дека молекулите на колаген се премногу големи за да се користат во креми.

2 поврзани вести »

Бекер му даде шокантен совет на Ѓоковиќ: Новак мораш да се откажеш од Јелена и децата

Скопје24 - 15.03.2018

Легендарниор германски тенисер Борис Бекер одлучи да го советува својот поранешен ученик Новак Ѓоковиќ, а воедно и да му објасни зошто не игра на неговото најдобро ниво. Покрај фактот што Новак веќе неколку пати изјави дека тенисот повеќе не му е ...

6 поврзани вести »

Ако го исфрлите ЛЕБОТ од исхраната, ќе ви се случат овие 7 работи: Петтата сите ги дочекува неспремни!

Скопје24 - 15.03.2018

Сите наеднаш се опседнати со исфрлање на јаглените хидрати од исхраната. Она што поголемиот дел од луѓето најмногу ги боли е тоа во таквите диети лебот е забранета зона, а знаете ли што се случува со телото кога од него ќе ја исфрлите оваа основна ...

3 поврзани вести »

Елена Ристеска на појадок со најсаканата личност во својот живот – Фото

Скопје24 - 15.03.2018

Бесценетата љубов со најискрените чувства може да се добие од најблиските, најсаканите – членовите на семејството. Таа љубов дадена од Бога е незаменлива. За нашата позната пејачка Елена Ристеска не е потребен специјален ден за да ја изненади мајка ...

4 поврзани вести »