TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Тага која не поминува: Жељко Самарџиќ раскажа за починатиот син

Скопје24 - 20.01.2018

Пејачот Жељко Самарџиќ во осумдесетите годи преживеа голема фамилијарна драма. Неговиот син, почина уште како бебе, се на се неколку месеци после доаѓањето на свет. Меѓутоа, пејачот никогаш не сакал да зборува за тоа, но затоа откри поради што има ...

6 поврзани вести »

Раул го разоткри скриениот план на Шпанците: Знам дека ќе ризикуваат со нивниот клучен играч

Скопје24 - 20.01.2018

Раул Гонзалес ќе има навистина специјален меч утревечер во Вараждин, а причина за тоа е фактот што тој како селектор на Македонија ќе ги води нашите ракометари во пресметката со неговите сонародници предводени од Жорди Рибера.

90 поврзани вести »

Што се случува со нашиот мозок кога конзумираме премногу сол

Скопје24 - 20.01.2018

Ако во вашата исхрана има премногу сол, добро е да знаете дека не му правите никаква услуга на мозокот. Одамна се смета дека премногу сол е лошо за телото, но новите истражувања покажале дека таа штети на повеќе работи, најмногу на вашето срце и на ...

4 поврзани вести »

Дневен хороскоп Сабота (20.01.2018)

Скопје24 - 20.01.2018

Овен Доколку во последно време сте имале тешки задачи и обврски кои треба да ги извршите, искористете ја денешната позитивна енергија. Денес е вистинско време да се состанете со некои луѓе и да разговарате за важни работи.

ТРАГЕДИЈА НА ВОДИЦИ: Воз усмрти маж кај Миравци

Скопје24 - 20.01.2018

Маж го загуби животот вчера околу пладне откако воз удрил во него. Од полицијата информираат дека несреќата се случила на пругата кај железничка станица Миравци, поточно на влезниот сигнал на железничка станица Миравци, во момент кога товарен воз ...

20 поврзани вести »

Од понеделник учениците се враќаат во училишните клупи

Скопје24 - 20.01.2018

Од понеделник учениците се враќаат во училишните клупи, бидејќи им заврши тринеделниот зимски распуст. Оттогаш започнува и второто полугодие, кое ќе трае до 9 јуни, по што започнува летниот распуст.

25 поврзани вести »

Импресивна приказна: Го фотографираше цел свет без да излезе од дома

Скопје24 - 20.01.2018

Патиштата достапни на Google Street View ја водеа Жаки Кени на места каде што никогаш не можела да појде. Таа е една од илјадниците луѓе ширум светот кои страдаат од агорафобија, или страв од отворен простор.

2 поврзани вести »

Ценовен шок: Од понеделник нови повисоки цени на бензините?

Скопје24 - 20.01.2018

Не очекува ли ново поскапување на бензините? Цената на суровата нафта на светските берзи денеска го држи вчерашното ниво. Вчера пак, на берзата во Лондон цената за барел нафта ја проби психолошката граница од 70 долари и достигна 70,26.

6 поврзани вести »

Екстремната навика на грицкање нокти го убила овој човек!

Скопје24 - 20.01.2018

Сите сметаме дека грицкањето нокти е знак на нервоза. Меѓутоа, ова може да биде причина за многу проблеми и понекогаш може да доведе и до смрт. Да, вистина е. Ако вие или вашите блиски имаат ваква навика, направете се` за да се одвикнете.

(ФОТО) Најлошото место во салата во Вараждин: Плаќаш влезница, за да гледаш…

Скопје24 - 20.01.2018

Европската ракометна федерација е организација која ептен многу се грижи за ТВ правата и квалитетот на преносите, па понекогаш целосно го запоставува обичниот и најважниот гледач – тој што платил билет за во салата.

124 поврзани вести »

Денеска е Собор на св. Јован Крстител, еве што се прави на овој ден

Скопје24 - 20.01.2018

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св. Јован Крстител. Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел во тело да се прославува веднаш после празникот Боголавление.

30 поврзани вести »

Тешка сообраќајка во Банско Бугарија: Повредени четворица македонски државјани

Скопје24 - 20.01.2018

Четворица македонски државјани завршија во болница откако синоќа настрадаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи на патот Добриниште-Банско, Бугарија, јави БГНЕС. Автомобилот со македонска регистрација излетал од патот и се превртел неколку пати.

25 поврзани вести »

Состојба на патишта 21.01.2018

Скопје24 - 20.01.2018

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла, видливоста на Плетвар и во Неготино е намалена до 100 метри.

44 поврзани вести »

Најтажното видео на светот: крава 4 години секој ден го запира автобусот кој и го убил единственото теле!

Скопје24 - 19.01.2018

Во Индија постои една крава која секој ден доаѓа на едно исто место, пред еден ист автобус. Пред четири години, тој автобус и го убил единственото теле кое некогаш го имала. Не доаѓа да тагува.

2 поврзани вести »

Место на кое жени не доаѓаат, а мажите се соблекуваат голи

Скопје24 - 19.01.2018

На јапонскиот остров Окиношима на жените им е забранет влез, а сите мажи пред доаѓање на островот се соблекуваат голи. Необичниот остров кој се наоѓа во јапонското море се уште е дом на ритуали кои биле актуелни векови порано, а кои се почитуваат и ...

2 поврзани вести »

Нагло заладување – Еве какво може да очекуваме време денес и утре

Скопје24 - 19.01.2018

За време на денешниот ден ќе преовладува облачно време, во попладневните часови со врнежи од дожд, а на планините со снег. Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните делови. Поради нагло заладување проследено со засилен северен ветер, кон ...

31 поврзани вести »