TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Страшна сообраќајка попладнево во Македонија – доживеал срцев удар и излетал со цистерната

Sky - тукушто објавено

При излетување на цистерна на патот во село Ѕвегор, делчевско, попладнево загина возачот М.Б., објави порталот Делчево 365. Според д-р Гоце Стојменовски, вработен во делчевската брза помош, причината за извртувањето на цистерната бил срцев удар кој ...

6 поврзани вести »

(Видео) Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

Sky - пред: 5 часа

Обвинителката Катица Јанева по денешното судење за предметот „Сопот“, рече дека и натаму останува отворена предистражната постапка што ја водат за осомничените во овој случај. Бараат меѓународна правна помош и имаат друга теорија за случајот.

69 поврзани вести »

Запалена викендицата на познат функционер на ВМРО ДПМНЕ

Sky - пред: 6 часа

Да го расветлат случајот и да ги откријат причините, поради коишто избил пожар во викенд куќата на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, побараа од Општина Прилеп.

26 поврзани вести »

Зоран Заев со потег кој што ниту еден негов претходник не го направил

Sky - пред: 7 часа

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање пред судот, рече дека со протестите што се организираат пред домовите на пратеницте се вршат неколку кривични дела и тој лично ќе ги заштити нивните деца врз кои демонстрантите сеат страв и ...

63 поврзани вести »

СЈО се жали на висината на казната за Ивона

Sky - пред: 7 часа

Специјалното јавно обвинителство до Апелациониот суд поднело жалба за висината на казната за предметот „Тифани“, дознава „Макфакс“. Неофицијално, новинарката Ивона Талевска почнала да враќа дел од сумата, која изнесува приближно 2,5 милиона денари.

34 поврзани вести »

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“

Sky - пред: 7 часа

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

69 поврзани вести »

(Видео) Нацев: ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на протестите кај пратениците

Sky - пред: 7 часа

Го почитуваме уставно загарантираното право на протест и се оградуваме ако има говор на омраза, но не сме организатори на протестите пред домовите на дел од пратениците од СДСМ, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

11 поврзани вести »

Поевтинуваат горивата: Ова се новите цени

Sky - пред: 7 часа

Дизелот поевтинува за половина денар, цената на бензините останува непроменета. Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на нафтените деривати во малопродажба. Од полноќ, цените на ЕУРОСУПЕР БС 95 и ЕУРОСУПЕР БС 98 остануваат исти.

43 поврзани вести »

Снимките од Кабинетот на Заев ќе се гледаат во судница

Sky - пред: 7 часа

Судот го прифати брањето на претседателот на Владата, Зоран Заев, и неговите адвокати, снимките за „Поткуп“ да бидат изведени во пристство на јавноста. На следното рочиште на 26 март, во 10 часот, во судницата ќе бидат пуштени снимките што се ...

37 поврзани вести »

(Видео) Новинар за време на емисија во живо, со раце фатил електрична ограда!

Sky - пред: 16 часа

Кога еден сопственик на продавница за авто делови бил ограбен неколку пати во само еден месец, одлучил околу својата продавница да постави електрична ограда од 6000 волти. Млад новинар бил испратен на лице место да направи извештај, но случајно ја ...

2 поврзани вести »

Се огласи Зијадин Села – еве што вели за тоа дали пак ќе влезе во Влада

Sky - пред: 17 часа

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека нема да се вратат во Владата бидејќи станува збор за достоинство. – Не верувам дека таква шанса да се вратиме во Влада ќе има, бидејќи се работи за ...

Нови цени на горивата – колку ќе поскапи дизелот овој пат?

Sky - пред: 17 часа

Денеска напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите утврдени цени на горивата. Ваквата практика се применува секоја втора недела. Според последните цени малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, не се промени, ...

43 поврзани вести »

Снегот се враќа во цела Македонија среде март – ваков пресврт со времето сигурно не очекувавте

Sky - пред: 17 часа

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Денеска ќе има врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни попладне во западните и северните делови (над 20л/м2). Во вторник ќе биде претежно суво со умерен до засилен западен ветер.

65 поврзани вести »

И дојдоа група вмровци пред врата: Познатата пратеничка и висок функционер во СДСМ предмалку со потег кој сигурно него ...

Sky - пред: 22 часа

Во координирана организација со најголемата опозициска партија, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател, заедно со позната група на партиски активисти вечерва “протестираа” со отров во устата и душата пред ...

71 поврзани вести »

Прво се претставиле дека се инспектори на УБК, а потоа извадиле оружје: Ова се деталите за хоророт кој го доживеале ...

Sky - пред: 22 часа

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против М.Ј. (68) и Д.С. (28), двајцата од село Старо Село-општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено држење на оружје или распрскувачки ...

9 поврзани вести »

Путин слави уште еден триумф

Sky - пред: 23 часа

Владимир Путин, според првите прелиминарни резултати на претседателските избори во Русија, освои победа и обезбеди уште еден мандат на чело на државата. „Раша тудеј“ пренесува дека Путин на изборите кои се одржаа денеска прославува уверлива победа.

49 поврзани вести »

Пристигнува новиот полициски радар: Сообраќајците веќе нема да мерат само брзина, обратете внимание и на ова нешто што ...

Sky - пред: 23 часа

Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС пораки, пренос на податоци и разговор на мобилен телефон.

Тежок инцидент пред познат угостителски објект во Скопје – повредени полицајци

Sky - пред: 23 часа

На 17.03.2018 година околу 04,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ во Трговскиот центар “Три Бисери“, пред угостителски објект, Д.Ј. (31) и В.Ѓ.

14 поврзани вести »

СДСМ предмалку излезе со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky - пред: 23 часа

Интегрално го пренесуваме соопштението реакција на СДСМ до ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи ...

68 поврзани вести »

Тежок инцидент со повредени го потресе Прилеп

Sky - пред: 1 ден

Уште еден тежок инцидент во Македонија. На 18.03.2018 година во 08,00 час во Полициската станица Прилеп Ф.П.А.(28) пријавил дека истиот ден околу 03,00 часот додека бил во ноќен клуб непознато лице се доближило до него и го удрило со рака во ...

4 поврзани вести »