TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Вучиќ го свика Советот за безбедност

Sky - пред: 10 часа

Српската делегација во Брисел ги прекина преговорите со Косово и итно се враќа во Белград поради убиството на лидерот на граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, кој им подлегна на повредите откако беше застрелан во Косовска Митровица.

196 поврзани вести »

Епохата на естетскиот плурализам – дебата за критиката

Sky - пред: 10 часа

По повод 90-годишнината од раѓањето на академик Милан Ѓурчинов, Друштвото на писателите на Македонија организира трибина под наслов „Епохата на естетскиот плурализам – дебата за критиката“, во која ќе учествуваат академците Влада Урошевиќ и Али ...

9 поврзани вести »

Српски медиуми: Само два дена пред убиството на Ивановиќ, САД издадоа амалрмантно предупредување за Косово

Sky - пред: 10 часа

Само два дена пред политичарот Оливер Ивановиќ да биде убиен пред канцелариите на неговата партија во Косовска Митровица, американскиот Стејт департмент ги преупреди своите државјани што планираат да патуваат во Косово да бидат дополнително ...

196 поврзани вести »

(Видео) Пожарникар фати дете фрлено од третиот кат на запалена зграда

Sky - пред: 10 часа

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен објави снимка од спасување дете од запалена зграда во американската сојузна држава Џорџија. Како што е наведено во описот на видеото, пожарот избувнал на 3 јануари во округот Де Калб, а снимката дури сега ...

12 поврзани вести »

ЕУ бара под итно да се најдат убијците на Ивановиќ

Sky - пред: 10 часа

Европската унија (ЕУ) го осуди убиството на лидерот на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ (СДП) Оливер Ивановиќ што се случи утринава во Косовска Митровица и очекува дека косовските власти брзо ќе успеат да ги најдат ...

196 поврзани вести »

Светските медиуми за убиството на Ивановиќ: Ќе се засилат тензиите

Sky - пред: 10 часа

Светските медиуми ја пренесоа веста за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, со оценка дека овој напад најверојатно ќе предизвика етнички тензии на Косово. По тој повод, српскиот претседател Александар Вучиќ свика итна седница на ...

196 поврзани вести »

Убиен лидерот на србите – во регионот врие

Sky - пред: 10 часа

Убиен е лидерот на Граѓанската иницијатива „Србија, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, откако утрово беше пукано во него пред неговата канцеларија во Косовска Митровица, пренесуваат РТК.

196 поврзани вести »

Правејќи трик буквално ја пресекол жената на половина – сите присутни се разбегале (видео)

Sky - пред: 21 часа

Магионичарот Крис Енџел има многу бизарен трик во ракавот! Шетајќи низ парк, замолил двајца луѓе да легнат на две клупи. Она што се случило потоа ги шокирало сите присутни! Погледнете и уверете се ...

Мислеле дека за ова кученце нема спас. 119 дена подоцна се случило чудо!

Sky - пред: 21 часа

Центар за заштита на животни добил повик од човек кој забележал напуштено кученце. Не само што било во лоша состојба – било на работ на смртта. Тие веднаш тргнале и пронашле 4 месеци старо кученце кое изгледало како да е запалено.

2 поврзани вести »

Изгледа како да живее во обична дупка, но кога ќе ја погледнете внатрешноста…

Sky - пред: 21 часа

Ден Прајс целиот свој живот го посветил на уметноста, а повеќе од деценија живее исклучително скромен живот. Неговиот прекар е „Хобит“, а кога ќе видите каде живее, се` ќе и стане јасно. by ...

Наишол на мало срнче кое неподвижно лежело на патот. Она што го направил ќе ви ја врати вербата во луѓето

Sky - пред: 21 часа

Мало срнче лежело среде пат, немоќно и неподвижно, но потоа му пришол еден човек, го зел и го однел на безбедно. Каков неверојатен крај! Ова сигурно ќе ви донесе насмевка на вашето лице… by ...

Подредиле 6 фенови во круг: Кога ќе видите зошто – ќе се воодушевите!

Sky - пред: 21 часа

Подредиле 6 фенови во круг: Кога ќе видите зошто – ќе се воодушевите! ...

Заледен водопад: Пукнала цевка во зграда, па водата направила „уметничко дело“

Sky - пред: 21 часа

Еден кинески град има ново уметничко дело на своите улици. Заледен „водопад“ краси станбена зграда во северниот град Чангчуан. Откако дошло до пукање на цевка во зградата, голема количина топла вода се излеала на ѕидовите од надворешната страна на ...

Сами се пријавија и паднаа во рацете на полицијата со 9 килограми трева: „Здраво, ние сме идиоти кои шверцуваат нешто ...

Sky - пред: 21 часа

Американската ТВ станица “East Idaho News” објави урнебесна снимка од 911 повик на двајца момци кои минатата година се уапсени во Ајдахо. Имено, Леланд Ајала-Долиенте (22) и Холанд Сворд (23) шверцувале околу девет килограми марихуана преку ...

Мечок здогледал човек среде поток, она што следело е изненадувачко

Sky - пред: 21 часа

Навистина не знаеме како или зошто тоа го направил, но она што се случило откако овој човек пришол до еден мечок е неверојатно. Погледнете ја оваа неверојатна сцена која доаѓа од Турција и споделете со пријателите: by coolPick Извор: ...

Играчките кои ги обожававме: Денешните деца никогаш и не ги виделе!

Sky - пред: 21 часа

Децата кои се родени осумдесетите години нема да ги заборават играчките кои ви ги пренесуваме во продолжение. Нивното детство било исполнето со играње со различни играчки. Од денешна перспектива секој од нив кога ќе ги погледне чувствува носталгија ...

Потресна исповед на измамена девојка: „Го затекнав со во ресторан со друга, а кога пријдов…“

Sky - пред: 21 часа

Сигурно сте чуле за безброј ситуации во кои измамена жена го фаќа својот партнер среде самиот чин, меѓутоа ваков исход малкумина би очекувале. Кадиа Благрув од Њујорк го запознала својот партнер преку „Тиндер“ и многу и се допаднал.

Најдебелиот тинејџер: Постојано го малтретирале, но тој му вратил вака

Sky - пред: 21 часа

Џастин Вилијамсон има речиси 300 килограми и е можеби е најтешкиот тинејџер во Америка. Баш поради тоа секогаш се чувствувал осамен и отфрлен од општеството. Кога наполнил 13 години , почнал да пее, а кога ќе го слушнете ќе останете без ...

Година дена се жалел на болки во градите: Кога докторите го прегледале, доживеале изненадување!

Sky - пред: 21 часа

Хорасио Родригез (42) се жалел на болки во градите, искашлувал крв и нагло губел тежина. Докторите прво му рекле дека има воспаление на белите дробови, му дале лекови, но го испратиле да побара друго мислење.

Сакате хот-дог? После ова ќе го промените мислењето!

Sky - пред: 21 часа

Сакате хот-дог? После ова ќе го промените мислењето! Кога ќе видите како се прават, ќе го промените ...