TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спектра ТВ

Охридското Езеро има капацитет за развој на риболовен туризам

Спектра ТВ - 17.02.2018

Охридското Езеро има капацитет за развој на риболовен туризам. Се поголем е бројот на странски туристи кои се заинтересирани за спортскиот рекреативен риболов на Охридското езеро. Но и воопшто, во нашата земја со сигурност може да се каже дека ...

6 поврзани вести »

Кривична за поранешен директор на охридската болница за тендер од 700.000 денари

Спектра ТВ - 17.02.2018

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Љ.А. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. – Пријавениот, казненото дело го сторил во периодот од октомври 2012 до јуни ...

26 поврзани вести »

Сезонска авио линија Охрид- Истанбул

Спектра ТВ - 17.02.2018

Турската нискобуџетска компанија „ОНУР-ЕАР“, еднаш неделно, ќе воспостави директна авиолинија од Истанбул до Охрид. Летовите ќе започнат од 15 април и ќе траат во текот на туристичката сезона, до 7 октомври.

Го нападнал таткото, им се заканувал на бабата и дедото

Спектра ТВ - 17.02.2018

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 22-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “загрозување на сигурноста при семејно насилство”.