TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Со доста бес и многу иронија Пеп го искоментира поразот на Сити од Виган во ФА Купот

Спортклуб - пред: 2 часа

Пеп Гвардиола очигледно тешко го прими вечерашниот пораз и елиминацијата во ФА Купот, од нивниот вечен противник во ова натпреварување, Виган, кој победи со 1:0. Само еден гол беше доволен за Сити да биде елиминиран од ФА Купот, за по натпреварот да ...

37 поврзани вести »

ВИДЕО: Хаос по елиминацијата на Сити – Агуеро се тепаше со навивачи на Виган

Спортклуб - пред: 3 часа

Се чини поразот од Виган и елиминацијата од ФА Купот, тешко му падна на Манчестер Сити. На полувреме физичк пресметка имаше тренеро на „граѓаните“ Пеп Гвардиола кој го нападна домашниот стратег.

37 поврзани вести »

ВИДЕО: Шок за Манчестер Сити – елиминирани од Виган во ФА Купот

Спортклуб - пред: 4 часа

Актуелниот лидер во Премиер лигата, Манчестер Сити вечерва е шокиран по елиминацијата од третолигаш Виган кој во 1/8 финалниот меч од ФА Купот славеше со резултат од 1-0. Херој на Виган е Вил Григ кој стрелаше во 79.

37 поврзани вести »

ВИДЕО: Гвардиола комплетно откачи и направи хаос – физички го нападна тренерот на Виган

Спортклуб - пред: 4 часа

Екипата на Манчестер Сити е голем фаворит во дуелот од 1/8 финалето од ФА Купот против Виган, но мечот кој почна во 20:55 часот, се уште е со почетниот резултат од 0-0. Пеп Гвардиола мечот го започна речиси со најсилниот тим, но тоа за сега не му ...

37 поврзани вести »

ФОТО: Кутињо во проблеми – ќе мора да плаќа казна

Спортклуб - пред: 4 часа

Екипата на Барселона утре во Лондон го игра првиот 1/8 финален меч од ЛШ против екипата на Челзи, а тренерот Ернесто Валверде нема да може да располага со своето најголемо засилување Филип Кутињо.

6 поврзани вести »

„Состојбата во Интер е хаотична, играчите прават што сакат…“

Спортклуб - пред: 5 часа

Иако зад себе има непријатно искуство во Кристал Палас каде беше избркан по само пет меча, сепак Франк де Боер тврди дека многу полошо му било во Интер. Холанѓанецот стигна на клупата на Интер во пресрет на 2016/2017 година на местото на Роберот ...

9 поврзани вести »

Ѕвездите на Реал Мадрид го пронајдоа „кртот“ во сопствената соблекувална

Спортклуб - пред: 6 часа

Реал Мадрид оваа сезона не е во најдобра форма иако вчера славеше над Бетис со 5-3, а претходно и над ПСЖ во 1/8 финалето од ЛШ со резултат од 3-1. Многумина навивачи на „кралевите“ за сето ова го обвинуваат Зинедин Зидан, додека има одредена група ...

33 поврзани вести »

Барселона ја менува понудата: 60 милиона и еден играч плус за Гризман

Спортклуб - пред: 6 часа

Фрнцускиот напаѓач Антоние Гризман многу веројатно, според сите најави, на крајот од сезоната ќе го напушти Атлетико Мадрид, а неговиот следен тим според шпанските медиуми ќе биде Барселона.

72 поврзани вести »

Што му е на човеков: Гомис не се онесвестува првпат, туку петти

Спортклуб - пред: 7 часа

Цел свет синоѓа го обиколи снимката на онесвестениот фудбалер на Галатасарај, Бафетемби Гомис кој остана да лежи на тревата на натпреварот против Касимпаша. За среќа, по укажаната помош Французинот стана и продолжи да игра иако Галатасарај загуби и ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Меси уште чека на првиот гол против Челси, но Роналдињо уште го памтат на Стемфорд Бриџ

Спортклуб - пред: 7 часа

Челси е најголемиот кошмар за најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси. Аргентинецот собори еден куп рекорди, против Реал има 25 гола, но “сините” од Стемфорд Бриџ уште не успеа да ги совлада.

72 поврзани вести »

Работи за „семки“: Агаси откри колкава плата добива од Ѓоковиќ

Спортклуб - пред: 7 часа

Легендарниот американски тенисер Андре Агаси од лани му е тренер на Новак Ѓоковиќ, но нивната соработка е пред се џентлменска и не се базира на финансии. За волја на вистината, откако се заедно Ѓоковиќ почесто е повреден, но и Агаси сфаќа каква е ...

62 поврзани вести »

„Топчиите“ знаат како: Арсенал си обезбеди 200 милиони фунти

Спортклуб - пред: 8 часа

На една година пред истекот на договорот со Флај Емирејтс, Арсенал договори продолжување на соработката со авиокомпанијата. Таа ќе биде спонзор на “топчиите” до 2024 година за вкупна сума од 200 милиони фунти, односно 40 милиони по сезона.

10 поврзани вести »

Ја признаа грешката: Јунајтед, извинете!

Спортклуб - пред: 8 часа

Раководството на компанијата за производство на системи за видеоповторување (ВАР) поднесе извинување кон Манчестер Јунајтед за инцидентот на мечот против Хадерсфилд во осминафиналето од ФА Купот.

7 поврзани вести »

(ВИДЕО) За ова го платија 222 милиони: Нејмар направи маестрална соло акција, но Ди Марија промаши зицер

Спортклуб - пред: 9 часа

Бразилецот со потег кој не се гледа ни на мал фудбал. Екипата на ПСЖ лесно го совлада Стразбур, а Нејмар повторно доминираше. Тој ја изведе една од најдобрите соло акции сезонава, со неколку дриблинзи успеа да се ослободи од неколку противнички ...

3 поврзани вести »

Шпанецот од Челзи порача: Андрес Иниеста не е добредојден на „Стемфорд Бриџ“

Спортклуб - пред: 9 часа

Фудбалерите на Челзи утре на домашен терен го дочекуваат големиот ривал Барселона во рамките на првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Ждрепката сакаше за осминафиналето од Лигата на шампионите да ги спои старите ривали Челзи и ...

72 поврзани вести »

Првпат по 20 години: Две екипи го поделија златниот медал на Олимписките игри

Спортклуб - пред: 9 часа

На Олимписките игри во Пјонгчанг се случи интересна ситуација видена првпат по цели 20 години. Германската и канадската екипа во боб го поделија златниот медал бидејќи имаа идентично време, додека на третото место заврши Латвија за која бронзениот ...

13 поврзани вести »

Јувентус ќе се освежува во средниот ред – и тоа од Серија А

Спортклуб - пред: 10 часа

Јувентус е екипа која редовно и предвреме ги планира своите идни потези и чекори на трансфер маркетот. Како што денеска известува Раи Спорт, Јувентус размислува за освежување на средниот ред, и тоа со играчи од Серија А.

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Одличен настап но и голем пех: При самото скокање, отиде фустанот…

Спортклуб - пред: 10 часа

Францускиот двоец Габриела Пападакис и Гијом Сизерон, се второпласирани пред финалето во вторник. Нивниот најдобар настап денеска можеше да тргне кон поголема штета, откако фусталот на Габриела доживеа најголем ноќен кошмар.

13 поврзани вести »

Фабрегас открива детали: Бевме на тренинг кога ни беше откриено дека играме со Барселона

Спортклуб - пред: 11 часа

Една од најпривлечните мега пресметки во ЛШ е сигурно дуелот помеѓу Барселона и Челси, кој ќе предизвика големо внимание на спортската јавност. Фудбалерот на Челси, Цеск Фабрегас, открива како дознале и на каков начин, дека ја добиле Барселона во ...

72 поврзани вести »

Легендата на Барселона: Ма каков Реал, ПСЖ (ќе) оди понатаму

Спортклуб - пред: 12 часа

Нисколигашот Рочдејл вчера пријатно ја изненади спортската јавност на островот, откако не му дозволи на Тотенхем да слави во првиот меч, во инфаркт завршница, каде во последните 4 минути, паднаа голови на двете страни.

2 поврзани вести »