TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

„Цеца ги контролираше играчите, а после секој пораз плачеше како мало дете“

Спортклуб - пред: 8 часа

Поранешниот српски фудбалер, а сега тренер, Милан Обрадовиќ даде интервју за руски „Мач“ во кое зборуваше за деновите минати во Обилиќ каде што газди беа Аркан и Цеца. „Аркан на клубот му даде многу, а за возврат бараше само едно, а тоа е да биде ...

2 поврзани вести »

Падна нов рекорд: Меси е кралот на асистенциите во Примера

Спортклуб - пред: 8 часа

Беше само прашање кога ќе се случи. Аргентинецот Лионел Меси е новиот најдобар асистент во историјата на шпанската лига, Примера. Со додавањето за Суарез, стрелецот на изедначувачкиот гол против Џирона за 1-1, Меси дојде до бројката од 148 ...

37 поврзани вести »

ПСЖ има „тајно оружје“ за Реал Мадрид

Спортклуб - пред: 8 часа

Се чини само Мбапе, Нејмар и Кавани нема да бидат доволни да се помине Реал Мадрид во 1/8 финалето од ЛШ. Работата дополнително е отежната по поразот во првиот меч на ПСЖ од 3-1, но во средината на следната седмица клубод од Париз ќе проба да ја ...

(ФОТО) Циркус за сите пари: Суарез со сите сили се обидуваше да добие картон, судијата го зезна

Спортклуб - пред: 17 часа

Луис Суарез, покрај Меси, е приказната на денот од натпреварот меѓу Барселона и Жирона. Уругваецот постигна хет-трик во едно од своите најдобри изданија сезонава, но од теренот на Камп Ноу си замина делумно несреќен.

37 поврзани вести »

Аргентинецот бил дополнително мотивиран: Трагедија го снајде Меси пред мечот со Жирона

Спортклуб - пред: 17 часа

Семејна трагедија му се случи на Меси пред вечерашниот натпревар против Жирона на кој аргентинскиот ас беше посебно инспириран и одигра фантастично. Во текот на денот починал неговиот дедо од страната на мајка му, Антонио Кучитини.

37 поврзани вести »

(ВИДЕО) Ако Реал може четири, Барса може шест – ако Роналдо може два, Суарез може три

Спортклуб - пред: 17 часа

По пауза од еден месец, Барселона конечно оствари убедлива победа изразена со повеќе од два гола разлика. Жртва беше каталонскиот ривал Жирона кој во своето деби на Камп Ноу е “прегазен” со 6-1.

44 поврзани вести »

Без трошка совест: Потпретседателот на Спартак ги обвини домаќините за смртта на полицаецот во Билбао

Спортклуб - пред: 18 часа

Една жртва однесе навивачкиот судир пред завчерашниот меч меѓу Атлетик и Спартак Москва во Билбао. Загина еден полицаец кој доживеа срцев удар како последица на фрлените топовски удари пред стадионот Сан Мамес.

(ВИДЕО) Да го памети засекогаш: Ремек-дело на Кутињо за прв првенствен гол во дресот на Барса

Спортклуб - пред: 18 часа

Чекаше речиси два месеца, но Филип Кутињо конечно го постигна првиот гол во дресот на Барселона. И тоа каков. Откако му помогна на Луис Суарез пред крајот на првото полувреме од мечот со Жирона, Бразилецот погоди како многу пати претходно додека ...

37 поврзани вести »

(ФОТО+ВИДЕО) Лудница во Нирнберг: Минхен 1860 на гостување со 14 илјади навивачи

Спортклуб - пред: 18 часа

Минхен 1860 некогаш се натпреваруваше во Бундеслигата, сега е дел од четвртата дивизија, регионална лига на Баварија. Денеска играше со втората екипа на Нирнберг, а навивачите на клубот покажаа дека нивната љубов нема граници без разлика во кој ранг ...

14 поврзани вести »

(ВИДЕО) Фестивал на Меси: Барса даде четири гола, сите се негово дело

Спортклуб - пред: 18 часа

Љубителите на фудбалот вечерва имаат можност да уживаат во уметноста на Лионел Меси. Барселона игра каталонско дерби против Жирона, а Аргентинецот е во центарот на вниманието. Откако гостите поведоа, работите во свои раце ги зеде Меси и буквално сам ...

37 поврзани вести »

ВИДЕО: Алиоски е мајстор за вакви ситауции: Македонецот изрежира потег за победа

Спортклуб - пред: 20 часа

Лидс Јунајтед денеска оствари важна победа со 1:0 против екипата на Брентфорд, а во клучниот момент за победата, влијаеше и нашиот интернационалец Езџан Алиоски. Домаќините го постигнаа голот за победа во 31.

10 поврзани вести »

Давитков го потврди отсуството на 4 репрезентативци за мечот со Словачка

Спортклуб - пред: 20 часа

Селекторот на кошаркарите, Јорданчо Давитков, реши да промени некои работи во селекцијата и да прешкрта неколку играчи за мечот во квалификациите против Словенија. Во составот со сигурност нема да ги има Адем Мекиќ, Андреј Магдевски, Ненад ...

13 поврзани вести »

Клоп презадоволен: Ова е она што сакав да го видам денеска!

Спортклуб - пред: 20 часа

Јирген Клоп е максимално задоволен од прикажаното на своите избраници денеска на мечот против Вест Хем на „Енфилд“. „Црвените“ со убедливата победа против „чеканите“ се искачија на втората позиција и сега му прават притисок на Јунајтед, кој утре ...

23 поврзани вести »

Мистеријата поврзана со Икарди: Кои се двата клуба кои ги одби оваа зима?

Спортклуб - пред: 20 часа

Сопругата на Мауро Икарди, како што ја нарекуваат личен агент на играчот од Интер, открива трансфер детали, односно дека две големи екипи се интересираат за неговите услуги. 25 годишниот Икарди е во одлична форма во Серија А, па Интер тешко дека би ...

4 поврзани вести »

ХАОС на државното првенство во нордиско скијање: Двајца припадници на АРМ нападнаа официјални лица и судии!

Спортклуб - пред: 21 часа

Вистински хаос и инцидент од невидени и незапаметени размери се случи денеска околу 11:00 часот во Крушево. Имено, на нордиската патека се случи огромен инцидент при одржувањето на Државното првенство во нордиско скијање организирано од страна на ...

„Себичниот“ Роналдо денеска го стори најколективниот потег во кариерата

Спортклуб - пред: 21 часа

Реал Мадрид денеска славеше на домашен терен против Алавес и ја намали негативата која ја има во однос на екипите кои се напред. Кристијано Роналдо постигна 300. погодок во Примера во 285 натпревари, што е далеку подобро од она на Меси, но она што ...

44 поврзани вести »

Работнички одработи за Шкендија: Вардар падна од градскиот ривал и ги загуби шансите за титула

Спортклуб - пред: 21 часа

Во рамките на 21. коло од домашното првенство, денеска беше одигран единствениот меч, дерби натпреварот помеѓу Работнички и Вардар. „Романтичарите остварија важен триумф кој ги придвижи напред, кој позициите од кои очекуваат пласман некаде во Европа.

54 поврзани вести »

Марсеј гостува во Париз – но нивниот играч испрати мала провокација пред дербито

Спортклуб - пред: 21 часа

Дербито на колото во француската прва лига се игра утре, ПСЖ игра против Олимпик Марсеј и сигурно дека страстите ќе горат кај двете екипи во желбата за подобар резултат. ПСЖ е лидер во првенството со 68 бодови, додека Марсеј е третопласирана со 55 ...

3 поврзани вести »

Реал до нова победа – Роналдо со уште еден јубилеј кој го прави подобар од Меси

Спортклуб - пред: 21 часа

Реал Мадрид оствари сигурна победа денеска против Алавес со 4:0, во натпревар каде Роналдо повторно запиша рекорд. Португалецот денеска го отвори резултатот во 44. минута, а вториот гол го постигна во 61. минута.

44 поврзани вести »

ВИДЕО: Ливерпул го наполни Вест Хем на „Енфилд“ – фановите имаа нов дуел со Евра

Спортклуб - пред: 21 часа

Ливерпул оствари сигурна победа денеска на домашен терен против Вест Хем со 4:1 и изби директно на втората позиција на табелата, пред Манчестер Јунајтед. Денеска креатори на победата беа Чан, Салах, Фирмино и Садио Мане, додека за гостите стрелаше ...

23 поврзани вести »