TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Кузмановски: Морам да ги слушам постарите

Спортклуб - пред: 22 часа

Филип Кузмановски одигра одличен меч против Црна Гора, за што сосема заслужено беше избран за играч на натпреварот. По натпреварот, младиот Кузмановски истакна дека мора да ги слуша постарите и поискусните играчи и дека нивните совети му помогнаа на ...

43 поврзани вести »

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Сите играчи заслужуваат честитки

Спортклуб - пред: 22 часа

Раул Гонзалес во свој стил го искоментира натпреварот против Црна Гора. Без многу еуфорија, ги пофали сите ракометари за придонесот во победата која дефинитивно не носи во вториот круг и тоа со два бода.

59 поврзани вести »

Ова е Македонија каква што сакаме: Ги приземјивме и Црногорците

Спортклуб - пред: 22 часа

sportclub.mk, директно до Загреб Победа, победа, Македонија слави уште еден, втор триумф на ЕП во Хрватска. Нашата селекција вечерва во рамки на 2. коло од групата Ц во Загреб славеше против Црна Гора со резултат од 28-29 Добро тргнавме во мечот, ...

227 поврзани вести »

(ВИДЕО) Филип Лазаров со голманска интервенција спречи израмнување на Црногорците!

Спортклуб - пред: 23 часа

Филип Лазаров беше стрелец на победничкиот гол во дуелот со Словенија, а сега и на натпреварот со Црна Гора направи потег кој можеби ќе биде еден од клучните на крајот од натпреварот. Имено, при водство од 21:20 и напад за Македонија, која во тие ...

43 поврзани вести »

(ВИДЕО) Црногорците ги налутија нашите: Лазаров и Талески им одговорија со атрактивен цепелин

Спортклуб - пред: 23 часа

Македонија и Црна Гора во овој момент го играат меѓусебниот натпревар на Европското првенство во Хрватска. Црногорците подобро го отворија мечот, имаа водство од три гола разлика, но по тајм-аутот на Раул Гонзалез, нашите ракометари се консолидираа ...

29 поврзани вести »

Вујо: По немирната ноќ со Македонија, очекувавме нешто друго, ова е скандалозно и смешно!

Спортклуб - 15.01.2018

Вујовиќ очигледно е фуриозен на судиите по натпреварот со Германија, каде судиите евидентно им ја украдоа победата. Тој беше фуриозен по натпреварот и во микс зоната истакна дека Словенија е оштетена, но им честиташе на Германците.

44 поврзани вести »

(ВИДЕО)Крајно КОНТРОВЕРЗНО – Вујо со свое шоу, влезе во терен за да го брани последниот пенал

Спортклуб - 15.01.2018

sportclub.mk, директно до Загреб Вистинска драма се одвиваше на првиот натпревар од 2. коло во групата Ц на Европското Првенство. Словенија и Германија одигра нерешено, 22-22, но последни 20 секунид ги одбележа голема драма и контроверзии.

ФОТО: Ова е моментот поради кој Словенија остана без победата!

Спортклуб - 15.01.2018

Гаелис и Мазеика, литванскиот судиски пар беше во центарот на вниманието на денешниот меч помеѓу Словенија и Германија (25-25). Крајот на мечот не беше ниту по истекн на времето откако судискиот пар беше приморан за првпат во историјата на ракометот ...

ВАР драма во Загреб: Видео технологијата ја „поништи“ победата на Словенија

Спортклуб - 15.01.2018

Максимално драматично вечерва беше во „Арена Загреб“ каде ВАР технологијата го реши натпреварот и им ја зеде победата на Словенија. Иако Германија и Словенија ги поделија бодовите (25:25), а Благотиншек заработи црвен картон во последните секунди и ...

89 поврзани вести »

ВИДЕО: Драма во „Арена Загреб“ – Словенија водеше, им изедначија па Вујо полуде на судиите

Спортклуб - 15.01.2018

Словенија вечерва мора да победи за да ги зачува шансите за следна рунда, и не смее да си дозволи нов кикс во „Арена Загреб“ вечерва. Моментално момците на Веселин Вујовиќ имаат водство пред Германците, но натпреварот е доста изедначен и прилично ...

44 поврзани вести »

Гонзалес доби „засилување“ во ПСЖ

Спортклуб - 15.01.2018

Додека Европското ракометно првенство е во полн ек, во Франција ја потврдија подлогата на Раул Гонзалес во ПСЖ, односно неговиот асистент од идната сезона. Македонскиот селектор уште пред потпишувањето на договорот со ултра моќните Парижани, барал ...

59 поврзани вести »

Севилја треба да игра против Јунајтед во ЛШ – но денес им се случи скандал на тренингот

Спортклуб - 15.01.2018

Група од незадоволни навивачи на клубот од Андалузија, денеска го прекинале за момент тренингот на играчите на Севилја, со јасна намера. Тие не се задоволни од перформансите на своите миленици, па денеска сакале да направат резантен притисок со кој ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Ајде и вечерва да биде исто – Митревски мора повторно да ја употреби магијата

Спортклуб - 15.01.2018

На првиот натпревар за Македонија на ЕП, Борко Ристовски немаше свој меч, но затоа судбината сакаше младиот Никола Митревски да се профилира во нов, иден, можен министер за одбрана. Влегувањето во игра на Митревски беше точка на пресвртот на мечот ...

29 поврзани вести »

Судиската лакрдија доби правда: Судијата кој фаулираше а исклучи играч, заработи суспензија

Спортклуб - 15.01.2018

Последниот натпревар од 20. коло во француското првенство, помеѓу Нант и ПСЖ (0:1), заврши со победа на гостите и еден тежок гаф на судијата. Судијата Тони Чапрон несакајки сам успеа да се потсопне од телото на еден играч на Нант, за подоцна и тој ...

31 поврзани вести »

Осогово се засилува: Тројца нови играчи пристигнаа во клубот

Спортклуб - 15.01.2018

Екипата на Осогово која се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига, пред извесно време доби ново раководство кое вети дека ќе го врати клубот на старите патеки. Ветувањето на новото раководство беше дека екипата ќе биде засилена, ќе добие ...

3 поврзани вести »

Хаос во Србија: Најдобриот играч им се повлекува од репрезентацијата, селекторот најавува уште такви потези!

Спортклуб - 15.01.2018

Репрезентацијата на Србија навистина е во големи проблеми. Иако имаат голем број ракометари на располагање, сепак селекторот Цветковиќ не успа да ги обезбеди услугите на голем број важни играчи, пред се на Илија Абутовиќ и Страхиња Милиќ од Вардар, ...

12 поврзани вести »

Ова ќе биде најлудиот јануари во историјата: Денес барем една „бомба“, а до крајот на неделата уште неколку!

Спортклуб - 15.01.2018

Овој јануари ќе влезе во историјата како еден од највозбудливите и најдобрите зимски преодни рокови, а допрва не очекуваат луди трансфери. Најголемиот трансфер секако досега е оној на Филипе Кутињо во Барселона, која исто така го доведе и Јери Мина, ...

55 поврзани вести »

Николов одби да го продолжи договорот и се сели во Видеотон, Вардар сепак ќе си „лапне“ парички

Спортклуб - 15.01.2018

Македонскиот фудбалски репрезентативец од редовите на Вардар, Бобан Николов, е пред преселба во Унгарија, односно во редовите на екипата на Видеотон. Играчот за врска кој настапува за Вардар има уште шест месеци од својот договор со „Црвено-црните“, ...

27 поврзани вести »

Мурињо ги изигра сите: Одеднаш, на „Олд Трафорд“ пристигнува пеколен тандем!

Спортклуб - 15.01.2018

Јунајтед е блиску до тандем засилувања, уште еден играч го потврди трансферот! Фудбалерот на ПСЖ, Лукас Моура, потврди дека е блиску до заминување од „Паркот на принцовите“. Откако не беше дел од натпреварот со Нант, Бразилецот во разговор со ...

6 поврзани вести »

И Барса има свој Бејл: Новото засилување на Каталонците не може да крене глава од повреди

Спортклуб - 15.01.2018

Барселона летово остана без Нејмар и се чинеше дека Каталонците ќе доживеат целосен колапс по шокантното заминување на Бразилецот. Но, Ернесто Валверде ја препороди екипата која гази се пред себе, а клубот се осигура за шест месеци да доведе нови ...

13 поврзани вести »