TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

ВИДЕО: Во текот на мечот Орландо-Минесота, физички се пресметаја Бјелица и Афлало

Sport M - пред: 1 час

Голем инцидент се случи на мечот од НБА лигата помеѓу Орландо и Минесота кој го добија домаќините со 108-102. Во една ситуација домашниот играч Афиало со сета сила го нападна српскиот кошаркар Бјелица кој мораше да се брани и да го фати за вратот.

14 поврзани вести »

ВИДЕО: Победа на Џоковиќ над Монфис во брутални услови

Sport M - пред: 1 час

Новак Ѓоковиќ го доби и вториот меч на австралискиот опен откако во четири сета со 4:6, 6:3, 6:1, 6:3 го елиминира Гаел Монфис и обезбеди пласман во третата рунда. Мечот се одигра во извонредно тешки услови и температура која на теренот според ...

41 поврзани вести »

(ВИДЕО) Нејмар повторно себичен, Кавани мора да чека уште еден натпревар да го помине Златан Ибрахимвоиќ

Sport M - пред: 2 часа

Нејмар повторно покажа себичност кога се во прашање пеналите, Кавани беше на еден гол да го помине Ибрахимовиќ на вечната листа на најдобри стрелци на ПСЖ. Светците победија со 8-0 а последниот погодок беше постигнат од пенал кој беше направен токму ...

58 поврзани вести »

Тесна победа на Клиперс над Денвер, Нагетс остануваат да се борат за место во плејоф (ВИДЕО)

Sport M - пред: 2 часа

Клиперс со тесна победа над Денвер со 109-104, останува на позиција на плејоф, но границата е многу тесна со 9та позиција која не носи во плејоф. Мечот беше интересен поради пресвртот во вториот дел кои го направија домаќините кои имаа негатива од 9 ...

14 поврзани вести »

Лотито: „Знам колку вреди СМС, не е на продажба„

Sport M - пред: 2 часа

Сопственикот на Лацио, Клаудио Лотито, изјави дека СМС (Сергеј Милинковиќ Савиќ) не е на продажба. Колку вреди Сергеј? Баш ми е гајле, Сергеј не е за продажба, изјави Лотито за италијанскиот весник “Кориере дело Спорт”.

2 поврзани вести »

Познати термините за натпреварите во Вараждин

Sport M - пред: 3 часа

Македонската машка ракометна репрезетација првиот меч од втората фаза на ЕП во Хрватска против Шпанија во Вараждин го игра в недела, на 21 јануари, со почеток во 20,30 часот. Ова е втор меч на програмата, по оној меѓу Германија и Данска во 18.15 ...

161 поврзани вести »

ФОТО: Македонската репрезентација замина за Вараждин

Sport M - пред: 3 часа

Откако на најдобар начин ја завршија работата во Загреб, нашите ракометни репрезентативци денеска заминаа за Вараждин, каде ќе ги играат натпреварите од главната група 2. Од Загреб тие носат убави спомени, бидејќи беа најдобри во група во која, ...

161 поврзани вести »

Нов облог: „Столе бербер“ ќе го стрижи и капитенот

Sport M - пред: 5 часа

По новите фризури на крилниот играч Дејан Манасков и младиот бек, Филип Кузмановски на ред е и капитенот – Кирил Лазаров. Ваков облог паднал денес во Загреб, ако репрезентацијата на Македонија стигне до полуфинале.

43 поврзани вести »

Манасков: Нова фризура! Кладба си е кладба

Sport M - пред: 5 часа

Kрилниот играч Дејан Манасков и младиот бек, Филип Кузмановски, се потрстижаа на „кец“ поради, како што напиша Манасков на својот Инстаграм-профил, загубен облог. „Нова фризура! Кладба си е кладба“, напиша Манасков на социјалните мрежи во прилог на ...

43 поврзани вести »

Словенците обвинуваат: Македонија и Германија однапред договорија реми

Sport M - пред: 16 часа

Медиумите во Словенија изминативе денови напишаа еден куп текстови против судиите и против ЕХФ поради грабежот кој, според нив, им се случи на средбата со Германија, но и претходно на таа со Македонија, а во тој стил продолжија и вечерва по нашата ...

61 поврзани вести »

Волф: Изгубивме два бода поради глуп пас на крајот

Sport M - пред: 16 часа

Поминаа три натпревари а Македонија уште не знае за пораз на Европското првенство, денеска силата на Македонците ја почувствува и Германија. Тие не можат да се помират со ремито, но можат да бидат среќни што не загубија.

4 поврзани вести »

ЕМОЦИИ ТОН: Борко Ристовски во прегратките на својата мајка (ВИДЕО)

Sport M - пред: 16 часа

Сите во таборот на Македонија слават, а еден од најемотивните моменти имаше голманот Борко Ристовски, кој по натпреварот со Германија, влета во прегратките на својата мајка. Срдечност и топлина од фановите добија и останатите македонски ...

15 поврзани вести »

ФОТО: Фитиљ го запре последниот удар на Германците

Sport M - пред: 16 часа

Македонија оствари големо реми 25-25 против Европскиот шампион Германија, а голема улога во него имаа младите ракометари кои во иднина ќе ја имаат водечката улога во репрезентацијата. Еден од нив исто како и на минатиот натпревар против Црна Гора ...

4 поврзани вести »

Стоилов: Јас сум нивно бебе, ме тешеа, демек еве ти лижавче (ВИДЕО)

Sport M - пред: 17 часа

По пристигнувањето на ракометарите во фан зоната на Македонија, говор одржа капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров, а по него збор зедоа и дел од ракометарите кои раскажуваа како денеска по натпреварот го тешеле Стоилов.

28 поврзани вести »

ВИДЕО: Пристигнувањето на ракометарите во фан зоната

Sport M - пред: 17 часа

Ракометарите по натпреварот пристигнаа во фан-зоната каде што заедно со фалангата и навивачите наздравија со пиво и заедно прославија. Еве како изгледаше пристигнувањето на ...

68 поврзани вести »

ВИДЕО: За наежување, ЕХФ направи видео за навивачите на Македонија

Sport M - пред: 18 часа

Нашата фаланга доминираше на трибините кога се во прашање нашите ракометари. Кога беше најпотребно тие ја дадоа цела поддршка за ракометарите. ЕХФ направи видео за нашите ...

68 поврзани вести »

Македонија втората фаза од Европското првенство ја започнува првопласирана

Sport M - пред: 18 часа

Македонските ракометари втората, главна фаза од Европското првенство во ракомет ќе ја започне со бодовна предност пред останатите тимови. Во втората група Македонија патува со 3 поени пренесени од првата фаза, Германија пренесува 2 поени, а ...

161 поврзани вести »

Словенците подобри од Црна Гора, Данска ја совлада Шпанија

Sport M - пред: 18 часа

Репрезентацијата на Словенија вечерва со 28:19 ја совлада селекцијата на Црна Гора на финишот од првата фаза од Европското ракометно првенство кое што се игра во Хрватска. Откако размислуваа дали да го продолжат настапот на првенството, Словенците ...

83 поврзани вести »

Лазаров: На Столе се му е дозволено, тој е човек со најголемо срце

Sport M - пред: 18 часа

Македонија како првопласирана ќе ја започне главната фаза од Европското првенство во ракомет, а од добриот настап во првиот дел од првенството задовоелн е и капитенот Кире Лазаров. Тој изјави дека е среќен што репрезентацијата доби и нови играчи, а ...

31 поврзани вести »

ВИДЕО: Ечеше „Бисер Балкански“ во соблекувалната на Македонија

Sport M - пред: 18 часа

Нашето крило направи LIVE (ВО ЖИВО) на својот Инстаграм профил од соблекувалната на Македонија кад ечи „Бисер Балкански“ погледнете и ...

19 поврзани вести »