TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

Прилепчанецот Лесноски кој доби пола милион евра на спортска открива детали

Sport M - пред: 18 часа

Четириесет и осумгодишниот прилепчанец Ване Лесноски денеска е главна тема во својот роден град, па и во Македонија, откако синоќа се дозна дека ја има најголемата добивка на спортско обложување од 520.000 евра.

33 поврзани вести »

Андреа Пенезиќ заминува од Вардар, но ќе продолжи да игра

Sport M - 21.02.2018

Ракометарка на Вардар, Андреа Пенезиќ, иако најави дека по заминувањето од Вардар на крајот од сезоната ќе се пензионира, сепак ќе ја продолжи кариерата. – Точно е дека мислев да ја прекинам кариерата, но во мене има уште ракомет и затоа решив да ...

19 поврзани вести »